Я так зазвичай одночасно і роблю.
В 80% випадків взагалі треба вибрати одну конкретну мову один раз перед друкуванням клавішою fn.
В 20% інших випадків — друкуєш однією мовою (укр/рос) і треба вставити якесь слово англійською і продовжити друкувати попередньою мовою. В цьому випадку натисненням клавіші fn мізинцем мова змінюється за ту долю секунди, поки ти в голові переключаєшся на контекст іншої мови. І так само назад. Тобто я не відчував жодного разу, що це сповільнює.
Стосовно озвучки мови — цікаві юзкейси. Бо якщо сидиш в офісі, коворкінгу, або вдома де спить мала дитина — то ти або без навушників і тобі не треба озвучка. Або ти в навушниках і на фоні слухаєш якийсь подкаст чи музику, і воно також мені б заважало.
Тобто стосовно аппки і юзкейсу — мені, як думаю і багатьом в цьому чаті, було б цікаво спробувати. Але нема розуміння, що будеш точно користуватись. І тріал версії також нема...)
Українські компанії з набагато більшим задоволенням вас візьмуть до себе, коли ви будете закордоном. А не ризикувати попасти під мобілізацію і без можливості поїхати до клієнта при потребі, з можливими перебоями зв’язку, світла і т.д.
Тим більше мобілізація з 25 — це може бути тимчасово. Може стати і з 21, чи з 18 дуже раптово...
З того, що я бачив — українські компанії в Європі готові наймати спеціалістів на більші гроші, ніж готові зараз в Україні.
І це не кажучи, що є купа місцевих компаній в усіх країнах, які беруть інтернів, трейнів, джунів і т.д.
І невеличка рекомендація — ви знаєте Python — це вже половина справи — далі почніть вивчати AI, LLM, Langchain, Langgraph, векторні бази даних... зараз це хайпова тема і всім потрібні розробники. Робіть опен соурс пет проекти, публікуйте на гітхаб — досвід у цій сфері дозволить набагато швидше почати нормально заробляти в Європі. Більше, ніж в Україні. І з більшими можливостями.
Тим більше для зарплат початківців в Європі не такі великі податки. А в тій же Польщі вони можуть бути 0% до певної суми (здається до 26 років і поки навчаєтесь в універі).
В мене на скільки я пам’ятаю за замовчуванням стояло на новому макбуці перемикання мови кнопкою Fn — дуже зручно перемикати мізинцем під час друкування :)
При друкуванні тексту воно показує обрану мову поруч з курсором — тому одразу знаєш скільки раз натиснути, щоб отримати те, що хочеш
Оце для мене і дивно.
Бо замість цієї тисячі всім, могли би цілеспрямовано платити ВПО з окупованих областей і районів де йдуть бойові дії.
Тоді б це було не тисяча всім, а
Або, як це зроблено в Польщі — люди можуть обрати, не отримуючи кошти напряму, куди перерахувати десь 1% від своїх податків за минулий рік — там є сотня різних благодійних і нонпрофіт організацій.
Тоді б було фінансування ПЖ не просто благодійне, а люди б зробили державне фінансування великих фондів шляхом частини своїх податків — виглядає наче набагато логічніше, ніж тисяча всім...
Але ні...
Ви ж не хочете сказати, що на кінець третього року війни, держава неефективно та недоцільно витрачає кошти?
І їй треба допомагати і робити замість неї...
Бо це вже схоже на думкозлочин!
Таке риторичне питання: а що якщо взагалі не брати цю тисячу?
Підписуєте мутний договір — підставляєте себе.
Якщо вам ця тисяча не треба і ви її хочете донатити — то краще взагалі її не брати.
Все одно держава ті кошти, що залишаться, витратить чи на сили оборони, чи укріплення, чи на допомогу сім’ям загиблих, чи на впо
Для об’єктивності, більшість зовнішніх переселенців — це люди з Києва, Львова, Одеси і т.д. :)
І для них не допомога важлива, а завершення війни і відкриті кордони...
Я думаю ключове все ж житло.
Держава за 3 роки не спромоглась хоч щось для цього зробити.
Повертаються, мені здається, люди 40+, деякі з яких хоч навіть і змогли знайти роботу в Україні, але жити все життя, яке залишилось, в арендному житлі і віддавати за це від третини до половини доходу — це не дуже перспектива...
Там у більшості залишилось майно — квартири, будинки, земля. В якому в більшості випадків можна жити (щось залишилось, щось відбудували/відремонтували, хоча є й ті, кому не так пощастило)
Молоді люди мені здається якщо й повертаються, то щоб переоформити всі документи, мати можливість продати майно, і потім повернутись туди звідки поїхали. Звісно ті, хто пройде фільтрацію в Шереметьєво і кого не відправлять назад.
Короткий висновок:
Чим старша людина — тим більше в неї мотивації повернутись — наявність майна, для пенсіонерів відносно непогані пенсії. Тим менше можливостей побудувати життя з нуля в Європі / Україні.
І тем менше страхів не пройти фільтрацію, чи залишитись жити під окупацією у «відновленому совєтському союзі», якщо люди у совєтах народились і прожили якийсь період молодості/дорослого життя.
А чи залишиться за 10 років щось від України? Хоча б правий берег Дніпра? Якась інфраструктура? І цікаво яка кількість населення залишиться на підконтрольній території в цей момент? І скільки матерів ще не вивезуть своїх хлопців
Доречі хз )
Бо в мене текст лінкедін профілю та резюме однакові. Все максимально коротко та лаконічно. Але дуже багато в лінкедині рекрутери пишуть перші, з різних європейських країн. Але це Європа. Напевно простіше, ніж Штати.
А кого краще?
Є варіанти — Арестович, Кирило Верес, Мар’яна Безугла чи Дмитро Кухарчук?
Чи є сенс комусь знати, що ви знаєте Postman? Якщо з ним працював напевно кожен бекенд інженер.
Мають сенс мови, які знаєте. Сучасні фреймворки з якими багато працювали. Клауди і які саме сервіси використовували. З якими БД маєте досвід. І іноді концепції типу LLM, RAG, або наприклад TDD.
І це все зовсім не треба писати для кожного проекту, а достатньо написати в секції Skills в хедері чи в боковій панелі резюме
Резюме має містити саммарі і показувати ваші досягнення на кожній з ваших робіт.
І невеличке описання проекту/компанії для розуміння контексту.
В цьому випадку достатньо
І
Бо ніхто не буде дивитись і читати що ви там написали на
Говорю як людина, яка провела вже сильно більше сотні співбесід як інтерв’ювер і переглянула багато сотень резюме)
Якщо що в мене на мої 13+ років досвіду всього 1 сторінка :)
В Польщі 500к є для Staff Engineer в Google як раз буде, але один нюанс, у злотих :) Звісно це базова зп, з акціями буде більше. Але й податок (+соц внески) в Польщі від такої зп на умові о праці буде під 40%...
А про Штати не вірю про такі зарплати зараз.
Це хіба для людей, які в 2021 влаштовувались, маючи купу досвіду і вже громадянство...)
Зараз рекорд по U4U чув про 185к наче. Якщо в кого грін карта чи телент віза — там можна більше шукати, але в дорогих штатах на онсайт...)
Дякую!
Яке місто обрали, і яка приблизно компенсація (для якого рівня)?
Ну так, бо їм також реновейтили через податки, в тому числі від покупців хат за 500к )
І вони скинуться )
От це перевага європейського соціалізму — тут старі будинки держава всі реконструювала.
А з новими поки проблем нема — більшість сучасних комплексів побудовані після 2008 — тобто їм ще й 15 років нема... хоча от у нас нещодавно був невеликий реновейшен (перекрасили стіни) в підїзді — додали просто до комуналки пару злотих (0.5$) за квадратний метр додаткової оплати
Ого, ну тепер зрозуміло чого така ціна )
Тут HOA fee напевно більше половини іпотечного платежу буде...)
HOA fee: $1,516 monthly
Application fee: $150
Як розумію більшість це якраз для реконструкції будинку...)
Все ж у поляків плата за комуналку (включно з поточними ремонтами) разів так в
Так не сидиться на рівному місці )
Плюс все ж вважаю, що є дуже значні військові ризики, тому не впевнений, що це гарна ідея купляти квартиру :(
В мене і так є три в Україні, дві з яких поки недобудовані (((
Плюс питання інтеграції нас в польський соціум — все одно є постійне відчуття чужого...
Тому думаю про USA більше з точки зору перспективи і для себе і для дитини на майбутнє... і щоб не довелось через
отож — тільки в нових маках замість капс локу — fn — виходить супер зручно і взагалі нічого не чекаєш, просто обираєш мову і друкуєш
якби у автора була якась тріал версія — то можна було б протестувати різницю, чим його версія краще і скільки долей секунди вона може зекономити )
але автор цього не хоче...)