Я не автор, але спробую відповісти з досвіду недавніх поїздок по нульовкам Запоріжжя та околиць Бахмута-Сіверська:
* Піксельний одяг, форма
* Павербанки великої ємності (20.000+)
* Аптечки та турнікети
* Ситуативно просять воду, сигарети, запальнички, мобільні телефони, каву
* Інше
Чим ближче і гарячіше фронт, тим більше питання стоїть не «що доставити?», а «як доставити?». Буває, що військовим пробратись навіть на ксп роти вже напряжно і треба вичікувати момент тиші, щоб проскочити — в таких умовах вже не йде мова про волонтерську допомогу, хоч би їжу та воду доставити людям.
Чи правильно я вас розумію, що вам цікаво, чи не привласнюють більшість допомоги у західних областях України, бо лише мала частка доходить до фронту? Якщо так, то можу відповісти що я спостерігаю останній місяць по «волонтерці» для нашої бригади:
По-перше, до штабу і військових частин часто приходить допомога, яка необхідна для переселенців (підгузники, прокладки жіночі, ковдри і т.д.) в результаті потрібно додатково займатись логістикою речей для переселенців.
По-друге, я не бачив випадків привласнення чужого майна. Відділ, який розподіляв волонтерську допомогу на фронт сфокусований тільки на тому, щоб все по максимуму доходило куди потрібно.
По-третє, проблеми з волонтерською допомогою здебільшого через некоректні запити або банально погану комунікацію. Якщо від людини є конкретний запит по речам до конкретної особи (взводного, ротного, комбата) і ця конкретна особа в міру адекватна, то все прибуде по призначенню. Те саме по запитам до друзів/знайомих: якщо адекватний командир підрозділу, то все буде добре. Інша мова йде про те, що не всім може вистачити волонтерської допомоги, яка була відправлена на бригаду, бо тут вже вище керівництво дивиться на пріоритети по підрозділам при розподіленні.
Піти в піхоту, розвідники чи артилеристи? Без попередньої підготовки, хоча б мінімальної, мало хто захоче у себе бачити непідготовлену людину у підрозділі без критичної потреби. Потрібен час, щоб «притертись» до підрозділу, зрозуміти навички людини, як вона поводиться у бойових умовах і чи не кине свою позицію при обстрілі і т.д. «Ти сильний рівно настільки, наскільки сильний найслабший із твоїх воїнів.»
А так хоч ти в прес-службі, рембаті, батальйоні логістики тобі все одно потрібно бути готовим стріляти, займати оборону, якщо є інформація про можливий напад.
В кращому випадку у розподільчому центрі ви зможете розповісти про свій досвід і де могли б бути корисним. Але зазвичай всі офіцерські посади зайняті і на специфічні по типу операторів дронів/коптерів важко потрапити, цьому навчаються контрактники, у мобілізованих «піджаків» майже нема шансів потрапити на цю позицію.
Після публікації до мене звернулись колеги по ІТ цеху в ЗСУ. Вони вже зробили багато корисної роботи і продовжують це робити далі. Розповіли про фонд dopomoga2022.org за допомогою якого вони збирають кошти для дуже крутого і корисного девайса: SKYctrl, «яка автоматично ідентифікує малі і тактичні дрони та протидіє їм на різних частотах за допомогою електромагнітного випромінювання».
Завчасно дякую всім, хто може допомогти!
Чув, що за запитом можуть робити каші/їжу без м’яса, але не впевнений, що завжди є така опція. А так перше, що спадає на думку, це різноманітних видів і форм каші та салати.
Викладіть АПК у вільний доступ, щоб можна було вже скачати
Служба в резерві: підписуєте контракт, час від часу ходите на навчання по спеціалізації ЗСУ, в разі бойових дій будете підготовлені і викликані.
От тільки мало хто так робив.
Відставити «зраду»: я сам прожив 16 років в Мукачеві, 16 років у Києві і я бачив більшість «місцевих» у мукачівському військоматі у перші дні. Так, військомат працює відверто погано, але гребуть всіх без розбору «місцевий» чи «приїзжий».
В загальному якщо нема мотивації йти у військо, то краще про це всюди говорити, дзвонити, писати і є велика ймовірність не потрапити туди. Немотивованих ніхто не хоче бачити у війську.
Ага, десь так і думав: Закарпаття дуже інтенсивно гребе, набагато більше ніж інші регіони.
Я з 27.02 в ЗСУ, мені вже ні до чого дзвонити :D
Який саме військомат?
Все дуже залежить від військомата: десь не брали людей з досвідом вже на другий день, а десь продовжували набирати без розбору весь час.
Плюс є ще така опція
>Для подачі скарг з приводу мобілізації працює спеціально створена гаряча лінія Міноборони. До неї можна зателефонувати за номерами: 0800 500 410, 0800 500 442, 044 454 44 99 ці контакти можна знайти на сайті Міноборони.
Краще це
— Продовжувати працювати, заводити валюту в країну, продовжувати утримувати родину і ще декількох родичів які лишились без роботи і без доходів, донатити, підтримувати економіку і оце все з цим повʼязане.
Людей готових воювати вистачає, залишилось закрити проблеми із постачанням спорядження, зброї і все буде добре. У військоматах Києва, Житомира, Львова практично не набирали вже на другий-третій день вторгнення, всі місця були зайняті як в ЗСУ так і ТрО. Зараз пішла нова хвиля разом з формуванням додаткових батальйонів, які, скоріш за все, будуть займатись охороною наявних позицій і тиловим забезпеченням в той час як боєздатні підрозділи будуть сфокусовані на вже анонсованих контратаках.
Я ходив на лікійку в травні 2021, прискіпливо підбирав нормальні карти. Найближча альтернатива це згаданий
osmand.net
Maps.me (web, Android, iOS). Offline-карти. Підтримує завантаження карт всієї країни (на відміну від Google Maps).
Ви це серйозно? А нічого, що цей додаток з 2014 належить до групи мейл.ру?
>MAPS.ME (колишня назва — MapsWithMe — укр. «мапи зі мною» ) — безкоштовний застосунок для мобільних пристроїв на основі вільної географічної (геопросторової) бази даних OpenStreetMap. З листопада 2014 року Maps.me належить Mail.ru Group і розвивається в рамках її міжнародного проекту My.com[7].
Хех, не хотілось би нікого ображати, але цей рейтинг має десь таку ж репрезентативність як і рейтинг компаній доу: орієнтуватись на нього не дуже хороша ідея.
Видають, але часто форма вимащується до стану, що простіше її викинути, ніж випрати; якщо прати форму, то бажано мати заміну; швидко зношується; губляться чи спалюються речі і т.д.
Чекати офіційних поставок форми доводиться тижнями-місяцями.