І оптимізується перенесенням в Україну
1. Я дуже добре пам’ятаю 2014 рік, коли наші замовники шуганулися Криму і нестабільності і позакривали проекти, на жаль :-(
2. Внутрішній ринок на Заході в рази, на порядки більший аутсорсного.
вот хто би зубоскалив :-)
ринок АУТСОРСНИХ робіт створюється на Заході
Сьогоднішній mandatory disclaimer:
свинцю плавленого свинособакам у горлянку!
---
Disclaimer 2:
я давній (але не все ще не 100% проходящий) учасник leetcode-забігів, зокрема гляньте на теми про «24 онсайти» — dou.ua/forums/topic/28593 і про
---
Дякую за початок. Тепер кілька зауважень до покращення.
Задачка, яку ви розглядаєте
leetcode.com/problems/two-sum
Проблемою поточного коду в алгоритмі пошуку елементів є O(n) ми можемо покращити його до O(log(n)), використовуючи бінарний пошук.
Бінарний пошук працює на сортованих даних. У описі задачки цього нема. У вашому тексті це теж пропущено. Якщо bisect_left сортує на ходу, то варто було би про це згадати. Якщо не сортує, але попередньо треба посортувати — то теж треба було б згадати.
Time complexity O(n*log(n))
Знову ж таки у цій складності стирчать вуха сортування, але перед тим ви згадали про O(log(n)), а не O(n*log(n)).
аж на стільки синдромом «мова-окупанта» покоробило?
1. dou.ua/...rums/topic/28593/#1693203
Починать розмову з вже зформованою думкою про співрозмовника і вже підібраним під цю думку тоном і якістю семантики — це ознака ментального дефіциту.
Дались Вам ті емодзі)
і заберіть, пардон, нахір, оті дужки, aka «russian smiles»
“Average tenure at Google has been reported at 1.1 years, which stands in contrast to a broader average of 4.2 years for software developers across the board.
The average Facebook employee tenure is 2.3 years with an attrition rate of 5%.
The average tenure of a full-time Amazonian is roughly one year, while tenure at other tech places like Facebook, Apple, and Google tends to be roughly about two years.
Шось я не бачу підвердження, що RSU/stock options сильно впливають на бажання/небажання звалити.”
секрет average математики у тому, що в останні роки там дико росла кількість працівників
наприклад, загальна кількість працівників Amazon (програмістів і людей на складах)
www.macrotrends.net/...mazon/number-of-employees
от і виходить, хтось кілька місяців, хтось 4 роки, “а в середньому — вони обидві курви”
Сюда входит отправка почты через телнет руками?
та кому воно треба зараз :-)
я таке десь в
dou.ua/...rums/topic/40684/#2510529
Я вів 3 типи інтерв’ю, перевіряв кодінг на логіку, дебагінг на логіку, і специфічний для DevOps практичний дебагінг Linux системи на знання кандидатом команд, розуміння де шукати логи, як працювати з сервісами, перевіряти порти, коди помилок (при відсутності знань — дозволялося гуглити, і смартові кандидати проходили це теж). Оце останнє інтерв‘ю, на жаль, дуже залежало від того, хто його проводить, був у нас один чувак, який давав завдання і не співпрацював з кандидатом, насолоджувався видно, як вони мучаться. По фідбекам від кандидатів — його потім забрали з проведення тих інтерв‘ю.
У чаї якісь інші молекули води?
Чай має сечогінні речовини.
Де гроші?
Хотів написати розгорнуто, але щось нема натхнення (анєк про гуцула, що має час і має натхнення і повільно пиляє москаля).
Коротше, де водиться бабло, якщо це найбільший мотивуючий чи тиснучий у даний момент фактор.
Це моє уявлення на даний момент, і звісно, що воно не остаточне і може бути підкорегованим.
Цю статтю я колись кидав у попередньому топіку
www.kalzumeus.com/...ll-yourself-a-programmer
Peter Drucker — you haven’t heard of him, but he is a prophet among people who sign checks — came up with the terms Profit Center and Cost Center. Profit Centers are the part of an organization that bring in the bacon: partners at law firms, sales at enterprise software companies, “masters of the universe” on Wall Street, etc etc. Cost Centers are, well, everybody else. You really want to be attached to Profit Centers because it will bring you higher wages, more respect, and greater opportunities for everything of value to you. It isn’t hard: a bright high schooler, given a paragraph-long description of a business, can usually identify where the Profit Center is. If you want to work there, work for that. If you can’t, either a) work elsewhere or b) engineer your transfer after joining the company.
...
Similarly, even though you might think Google sounds like a programmer-friendly company, there are programmers and then there’s the people who are closely tied to 1% improvements in AdWords click-through rates. (Hint: provably worth billions of dollars.) I recently stumbled across a web-page from the guy whose professional bio is “wrote the backend billing code that 97% of Google’s revenue passes through.” He’s now an angel investor (a polite synonym for “rich”).
Список
=======
1. Очевидно, що там — де реклама. Приклади — контори на букви Г і Ф/М.
Я вирішив з такими конторами не зв’язуватися, тому створив собі ще список тих, хто на мене виходив, ознайомлювався з веб-сайтом, бачив, що вони роблять Ads/User tracking (матюкався на цьому пункті), і банив їх для себе.
Ну таке, раптом вам там цікаво буде, все ж таки, проблеми big scale і бабло мусить бути. Навіть назви не шифрую
Amplitute
Branch
Fullstory
RocketReach
Terminus
2. Data-science підрозділи торгових компаній.
Знову ж таки — у продажах крутяться гроші, тому логічно, що десь їх багато, і комусь хочеться ще збільшувати. Вони навіть готові із програмістами поділитися заради цього.
3. Hedgefunds, stock trading.
Я думав, що там усюди платять суттєво більше, ніж у FAANG, але за рахунок
4. Fintech
Минулі кілька років fintech був на підйомі, оптимізували/ломали усталені фінансові процидурки, робили кращі інтерфейси, UI/UX, видавали кредити направо і наліво, на кожному поважаючому себе сайті була опція купити щось у “розстрочку” безпроцентну, усе, аби росла клієнтська база. Прийшла рецесія — сказали “ой”, почалися скорочення.
5. Real-estate
6. Унікальне (або краще ніж у конкурентів) залізо.
Відеокарти, вимірювальне обладання (книжка “Дурная компания” про контору “Пусик” (у реалі Guzik) torin.vasaros.com/#row1 , olejka.livejournal.com/179844.html ), і т.д.
7. Чисто софтові компанії.
До кольору, до вибору, аби продавався їхній софт/підписки на нього.
8. Контори-шифратори, типу craiglist.
signalvnoise.com/...s-by-revenue-per-employee
Напевне, що контори такого типу — найкращі і ненапряжні місця для роботи.
=======
Недоліки у багатьох (але не всіх) таких конторах. WLB може бути ніяким. Зміни коду можуть привести, як до змін прибутку на 1% вверх, так і вниз. А можуть вирубити систему НА.УЙ і привести до втрат мільйонів за кожну хвилину простою. Також “вас много — я одна”. Багато хто хотів би потрапити чи промоутнутися на грошовиту позицію. Важко потрапити, важко втриматися. Але, звісно, що бувають винятки — доки Маск не прийде, чи Цуку інвестори хвіст не відірвуть. От тоді і починають закручувати гайки, і заглядати у закутки за тими, хто байдикував.
Також, багацько контор повторюють паттерн move fast and break things, контори проходять через hockey stick growth www.techtarget.com/...ition/hockey-stick-growth , у погоні за кількістю клієнтів та продаж росте потогонка, кількість інцидентів, кількість інтерв’ю на інженера, кількість найнятого народу, нові тренінги для новеньких, промоушени, наростає кількість HR’ів, legal, щоб впорядкувати бардак і не засудили контору, і т.д. Потім стадія заспокоєння, покращення, і знову ріст. Може бути весело, якщо потрапити у таку контору задовго до кризи і щоб акції, чи опціони вистрілили вчасно на IPO.
P.S.
щось натхнення таки найшло, головне — це було почати :-)
Странный вопрос по /tmp.
кому і кобила
Я бы задал другой — есть /tmp куда накиданы upload (допустим pdf) и там-же лежат сессии. В когде бага — сессии не удалялись и теперь там 500G фигни, inodes подходят к концу и вообще, ну вы поняли.
нє, я не поняв, у мене додаткові питання є.
На відміну від першого питання — де йдеться про розуміння того, що відбувається у системі, і прощупується знання різних частин Linux (аналог питання — урл у браузерному рядку, тиснете Enter, опишіть що відбудеться далі, з направляючими/обмежуючими питаннями інтерв’юера — «ой, про keyboard interrupt і WM_KEYDOWN не треба, а ось тут про TLS детальніше»), у вашому йдеться про якийсь один випадок із вашого життя, про який ви в курсі і поняли, і чомусь очікуєте, що кандидат таке теж бачив. Як на мене — це підвид C++ інтерв’ю у пост-Совку — «а давай я тебе підловлю на оцьому».
Так що — може переформатуєте питання з розширеним поясненням «и вообще, ну вы поняли.» ?
Хыхы
В понедельник успешный петтинг с кодингом, во вторник подтверждают, что таки да и шлют инфу про следующие этапы с договоренностью созвониться в среду. В среду начинается выставление мордокнижников на мороз и рекрутинг исчезает. Походу пошли хантить уволенных бедолаг.
Агрономний ослик. — проходжу Zoom coding інтерв’ю. Інтерв’юер від мене у захваті і викладає мені анонсоване у пості «— Блєск і ніщєта... self-driving cars — інсайдерська інфа від прожжоного пацика». Він десь після того, як я закінчив кодати — ще десь з годину видавав інфу. Закінчилося приблизно такими словами «у нас є трошки бардака, але серед всіх компаній, у нас найбільші шанси на успіх». Від рекрутерів нічого не чути про майбутній онсайт, я і так уже закінчую зі всіма інтерв’юватися, і не хочу туди, і так уже офери на руках є (просто ця контора дуже балувана була, того й пізно призначили той кодінг). Проходить тиждень чи два. У новинах пишуть, що контора чуток підскорочується, заморожують найм, виставляють на мороз рекрутерів. Чувак через деякий час мені пише — «йой, ти певно новини читав, сорі, що тобі ніхто не відписував». Пишу йому «чувак, спокуха, з мене пляшка хорошого коньяку, ти мені допоміг вибрати офер між компаніями (і не лізти у self-driving). Дай свою адресу, вишлю. Або будеш у нас на районі — маякни, з мене ланч чи вечеря». Каже — «буду на районі — сам тобі поставлю :-), я теж приємно поспілкувався з тобою».
Два-три тижні тому їхня контора закрилась назавжди.
(Співпадіння із реальною конторою — чисто випадкове :-D )
Як уживаються практики, що у норм ліб / проектів має бути написаний детальне рідмі з покроковим описом запуску із тим, що ви просите засетапити енв базуючись на данних без інструкції?
інструкція була
Я не зовсім зрозумів, що саме хочеться перевірити цим завданням
читати чужий код, логічно думати і дебажити
. Наприклад, навпаки кразе якщо кандидат може подебажити із pdb, якщо говорити про пітон.
Чуваки уровня Бог — приходили підготовленими і дебагери їм суттєво допомагали
А тим кандидатам проводили нові інтервю?
писав же ж V
Але ніхто не бігає за кандидатами назад з вибаченнями — «товаріщ Сталін, проізошла жутчайшая ошибка». Не повезло кандидату -> «ми нє работаєм с нєудачніками».
Я хз чому тобі графи складніше за динамічне програмування
тому що для DP є 1 page instruction ось тут далі по лінкам
dou.ua/...rums/topic/28593/#1691568
А для графів — треба купу теорії засвоїти, проробити.
Тобто, поки я проходив їх, до закидання, то автоматично писав оті усі connected, dfs, visited, colored, і т.д. А як тільки перестаєш і вилітаєш з того активного кодання, то потім дуже багато контексту знову треба завантажувати в голову. Бінарні дерева простіше. І DP простіше, ніж оце
en.wikipedia.org/...cted_components_algorithm
Це позиція станом на зараз. Був би я nn років тому назад, одразу після перших курсів універу на графи на кодінгу натравлений, я би не розумів у чому складність і про що тут взагалі дядько розповідає. Того й студіки hard level льогко кодають.
Знову ж таки, на наступному колі співбесід, чи на якомусь pet-project, це порішається на раз-два. Зараз не знадобилося.
ще є гарна пісня «пєчаль моя свєтла» 😂
там ще просто відеоряд рішає у
Харрі Поттер
Харі Пота і чюсдей, иннит?
гакер
Я коли тільки переїхав у Штати, то брав тачку у прокат у компанії Hertz.
Їхав туди Убером, але водій(ка) все одно спиталася, куди їдемо, ближче до цілі.
Кажу «Херц», кілька разів повторюю. Потім кажу «кар рентал кампані». І тут до неї доходить, і вона каже «Оу, хеуиаертц!». Ото от приблизне «еуиаер» було якимось утробним звуком.
Ось після того я зрозумів, що латинські букви, котрими записані англійські слова — це ієрогліфи і до них треба ставитися, як до ієрогліфів. Є якийсь візуальний знак слова — от і запам’ятай, як воно вимовляється (і тут до мене почав доходити сенс отих транскрипцій із закарлючками). Те, що ті букви схожі на наші — це велика завада у вивченні вимови.
Як важке насліддя совка, з вчителями, що ніколи не були закордоном, ми унаслідували традицію вимови, що наближається до наших букв. Це не так жахливо, як російська (там де вони тулять «а» на місце «о», «и російське» замість «ы» (слово hit — це приблизно «хит», heat — це «хіт», а у москалів це «хіт» і «хіт», або ще гірше «хііііт»). І ще ж москалі фізично не можуть правильно прочитати «жінка/жинка» — бо «жы/шы пиши через и» от і звучить «жынка».
А ми такої проблеми не маємо, але створюємо на рівному місці.
Тепер, поверх того, що я описав, нам ще «гакера» бракувало?
Норми правопису кажете? Тобто писати будемо «гакер» (бо правопис), а от читати/вимовляти будемо «хакер». Буде тепер староукраїнська розмовна мова і новоукраїнська писемна.
Потім буде і в розмовній мові "гакер і горрор"І потім англійську вчити будемо з створеними проблемами на рівному місці, щоб нас англійці по нашому геканню, де не треба, вичисляли.
Look me in the eye. You can do this. (кіно Bruno)
getyarn.io/...bc-4474-bd81-53ec399684f0
-> Таким чином, ви будете охоплювати всі edge cases