Гарне рішення, але в цьому випадку ДМС не надали відповіді стосовно виготовлення паспорта, тому позовні вимоги до ДМС та до ДП «Документ» є логічними.
Чи подавали відповідачі апеляційні скарги?
Відповім послідовно.
1. Ви можете самі перевірити, що Реєстр судових рішень наразі працює некорректно та не показує релевантні судові рішення. Якщо ви не згодні з моєю позицією, ви можете особисто надати кейси, які її спростовують і я залюбки з Вами погоджусь, оскільки не хочу помилятися, та відкорректую статтю.
2. Моя позиція базується на усталеній судовій практиці в контексті Закону України «Про захист прав споживачів», а взаємовідносини з ДП «Документ» і є відносини між Виконавцем та Споживачем (дивіться посилання на Статут, що розміщено вище, та сам Закон).
3. Також моя позиція базується на тому, що ДП «Документ» не є субʼєктом владних повноважень, що я підтвердив в коментарі вище, а також можу надати для зразку рішення адміністративного суду: reyestr.court.gov.ua/Review/124122631, в якому ця позиція підтверджується та яке набрало законної сили. Якщо Ви не згодні з такою позицією — прошу надати релевантну судову практику.
4. Якщо враховувати, що ДМС в даному кейсі виконала свої обовʼязки (тобто виготовила закордонний паспорт та направило його до ДП «Документ»), що підтверджується записами в Дії та у відповідях на адвокатські запити (про що зазначено навіть у скасованому наведеному рішенні), то й претензій до субʼєкта владних повноважень не може бути, відповідно, в такому випадку й не може бути адміністративного провадження та даному випадку невиконання зобовʼязання допущене саме державним підприємством, а не субʼєктом владних повноважень. Ви з цим не згодні?
5. А тому, враховуючи викладене, так, постанова апеляційного суду необґрунтована та на теперішній час я впевнений що саме Касаційний цивільний суд дойде до вірних висновків, але точне не
Касаційний адміністративний суд
Так, рішення суду першої інстанції скасовано, але неправомірно.
Якщо ви почитаєте текст ухвали, в якій міститься тільки вступна та резолютивна частина, та побачите, що суд розʼяснив позивачу право не звернення до адміністративного суду, тобто суд апеляційної інстанції вважає такий спір публічно-правовим, що не відповідає дійсності, оскільки ДП «Документ» не є субʼєктом владних повноважень, згідно його функцій, статуту та його ж тверджень в цьому інтервʼю: www.eurointegration.com.ua/...perts/2016/04/15/7047863.
Тобто ця постанова суду апеляційної інстанції буде скасована в суді касаційної інстанції як необґрунтована.
Нажаль, на теперішній час судова практика ще формується та усталеної позиції ще немає
В цій статті не стверджується, що для отримання паспорта необхідний військовий квиток, а про те, що з 25.04.2024 року закордонний паспорт чоловікам віком від 18 до 60 років (у яких немає спеціальних підстав) можна отримати тільки на території України.
pasport.org.ua/...r-pro-nadannia-posluh.pdf
Ось публічний договір про надання послуг ДП «ДОКУМЕНТ».
pasport.org.ua/...entiv-u-testovomu-rezhymi
А ось ДП «ДОКУМЕНТ» повідомляє, що відновило видачу документів.
Добре, скиньте, будь-ласка, з ЕЦП службових осіб ДП «ДОКУМЕНТ», хочу подивитись, може ви праві.
Але в судовому рішенні зазначається конкретний строк для видачі паспорта, якщо ДП цього не виконує — процедура примусового виконання рішення та відкриття виконавчого провадження, в ході якого накладаються штрафи на керівника за невиконання рішення суду.
Звісно можливо, якщо є бажання!
Добрий день!
Тут потрібно розбиратися з податковим резидентством. Чи є доходи з джерел в Україні? Чи є зареєстровані юридичні особи в Україні?
Добрий день! В вашому випадку Вам потрібно подати повідомлення про набуття частки у КІК, а потім до травня 2025 року повний звіт про КІК, але в разі якщо до травня 2025 в країні, де зареєстрована компанія, не буде сформована повна податкова звітність за 2024 рік або інший податковий період для формування звіту — подати скорочений звіт, а до кінця 2025 — повний звіт про КІК
Добрий день!
Як давно ви проживаєте в Швеції? Чи є в Україні юридичні особи, засновниками яких ви є, або ФОП? Чи є у вас дохід із джерел в Україні?
Добрий день!
В вашому випадку Вам потрібно подати повідомлення про набуття частки в КІК, а потім до травня 2025 року повний звіт про КІК.
Так, можемо проконсультувати. Пишіть в особисті
Так, обовʼязково подавайте скорочену форму, там тільки реєстраційні дані про компанію. Можемо поділитися з вами короткою інструкцією. А повний звіт необхідно подати до кінця 2024 року.
Незабаром ми безоплатно розмістимо детальну інструкцію з отримання Довідки про підтвердження податкового резиденства в нашому телеграмм-каналі — t.me/lfitsua
Доброго дня, Олександре!
Відповім вам послідовно:
1. Чи вважається український ФОП підприємством в розумінні п.1 ст.7 вищевказаної Конвенції?
Підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, що здійснюється суб’єктами господарювання (підприємцями) з метою досягнення економічних і соціальних результатів та одержання прибутку. (ст. 42 Господарського кодексу України).
Суб’єктами господарювання є:
1) господарські організації — юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку;
2) громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані відповідно до закону як підприємці. (ч.2 ст. 55 Господарського кодексу України).
Тобто, ФОП не є Підприємством в розумінні п.1 ст.7 вищевказаної Конвенції, під термін «Підприємство» підпадають тільки господарські організації, якими, як ви розумієте, ФОП не є.
Крім того, у ФОП не може бути постійного представництва за кордоном, тому виключення із п. 1. ст. 7 Конвенції на ФОП розповсюджуватися не може.
2. Чи розповсюджується на ФОП ст. 14 Конвенції?
Так, розповсюджується. Дохід, що одержується резидентом одної Договірної Держави щодо професійних послуг чи іншої діяльності незалежного характеру, оподатковується тільки в цій Державі, якщо тільки ФОП не має у другій договірній державі «постійної бази». Постійною базою в даному випадку вважається орендований офіс чи кабінет. Оренда житлового приміщення в данному випадку постійною базою не вважається.
Звертайтеся, якщо виникнуть ще запитання.
Добрий день!
Питання надання тимчасового захисту регулюється Директивою ЄС 2001/55/ЕС, яку було активовано відповідним Рішенням Ради ЄС 2022/382 від 04.03.2022 року саме для українців. Це рішення розповсюджується на всі країни-члени ЄС та асоційовані з ЄС країни, українці мають можливість легально перебувати за статусом «тимчасового захисту» у будь-якій країні Євросоюзу, мати право на роботу, медичну допомогу, освіту, доступ до житла тощо, а також вільно пересуватися по країнам ЄС.
Термін тимчасового захисту становить один рік (до 04.03.2023 року) та може двічі автоматично продовжений на шість місяців, якщо наявні причини для надання такого захисту, але максимум до одного року (до 04.03.2024 року). При цьому Єврокомісія може запропонувати продовження терміну ще на рік (до 04.03.2025 року).
Таким чином наявна можливість з оформлення тимчасового захисту та для легального довготривалого знаходження країнах-членах ЄС та багатьох асоційованих з ЄС країнах (мінімум до 04.03.2023 року) без оформлення будь-яких віз та статусу платника податків держав-членів ЄС.
Озайомитись с цим рішенням можливо за посиланням:
ec.europa.eu/...m/temporary-protection_en
Критерії, за якими визначається податкове резидентство, можна знайти у декількох джерелах: у національному законодавстві — Податковому кодексі України; у міжнародних угодах — Конвенціях про уникнення подвійного оподаткування, що мають вищу юридичну силу над національним законодавством.
Наразі Україна уклала такі Конвенції з 74 урядами інших країн. Із детальним переліком цих актів можна ознайомитись на сайті Державної податкової служби. Значна частина текстів таких Конвенцій складена на основі модельної угоди, тож їхні умови практично ідентичні.
Попри всілякі упередження, оподаткування доходів ФОП не зазнає будь-яких змін у разі перебування особи в іншій країні та ведення нею господарської діяльності з-за кордону.
Тобто, не зважаючи на отримання тимчасового захисту за кордоном в країні-учасниці відповідної Конвенції про уникнення подвійного оподаткування, особа (ФОП) буде визнаватися податковим резидентом тієї країни, в якій вона зареєстрована та має громадянство.
Підсумовуючи, ФОП може працювати, надавати послуги/виконувати роботи, укладати контракти (у тому числі з іноземними субʼєктами), отримувати прибуток з будь-якої точки світу із подальшим декларуванням та сплатою нарахованих податків в розмірі, встановленому Податковим кодексом України і не матиме обов’язку сплачувати будь-які податки у країні фактичного місцезнаходження.
Зобовʼязувати необхідно не філію, яка є відокремленим підрозділом, а саме Державне підприємство, якій вона підпорядковується.