Вони стали занадто жадібними. Колись я сам приводив до них клієнтів, які хотіли працювати через якусь платформу обліку робочого часу. Тепер ні — занадто дорого.
Ось вам один із прикладів, коли на Upwork проекти постяться не лише з метою знайти виконавця (і таких проектів там дуже багато, таке враження, що Апворк сам їх постить для накручування показників). В моїй практиці напевно десь половина таких «пустишок», а по деяким категоріям цей показник доходить до 90 відсотків (з
«Hi,
A job that you submitted a proposal for, Embedded customisation and development *Expert level only*, has been closed or has expired. Your proposal has been archived.» — на цьому проекті достатньо бідів від серйозних девелоперів і жодного інтерв’ю з ними.
Не знаю, чи у вебі така ж ситуація?
А хіба ні? На те він і девопс, щоби правити код, підтримуючи роботу продукту в продакшені? Чи то я наплутав і девопсом є лише інжиніринг саппорт, який слідкує виключно за операційним середовищем і не лізе в продукт? Те, що я описав вище — то саппорт існуючого мережаного продукту з правкою кодів і компіляцією версій, на мені лежить підтримка роботи клієнтської частини (відслідковується через hockeyapp та серверні логи). Робота не з веселих і на любителя.
Хоча і маю статус Top Rated на Upwork, але мій рейт не топ рейтид. :-) Середній по лікарні. До того ж я беру проекти не лише на Апворку. На фронт вебі очікую приблизно на такі ж рейти. Якщо послухати спікерів на івентах, які організовує Апворк в Україні, то вони заробляють в рази більше на вебі, ніж я на десктопщині і ембедщині.
Думаю, що я вже зараз знаю більше 10% відсотків фронт вебу. Не такий вже я дрімучий, використовував в своїх проектах HTML теги розмітки та стандартні контроли, використовував JQuery та Ajax, знаю Form та HTTP Get/Post, використовував навіть Bootstrap. Але це не було моєю спеціалізацією, займався попутно, так би мовити. :-) Мова йде про те, який фреймворк і які тулзи краще вибрати зараз для фронт енду з огляду на їх поширеність/підтримку та перспективу використання в комерційних фріланс проектах.
Щодо девопсу, то в мене навіть зараз є один проект на супроводі, але там ми майже все уже пофіксили (з огляду на комерційну доцільність). Щось не дуже мене вдохновляють такі проекти — постійно моніторити hockeyapp і правити чужі баги та лише інколи додавати фічі. :-)
Я не думаю полишати зовсім розробку для десктопа та ембедид, а хочу лише розбавити її веб фронт ендом задля заробляння на життя у фрілансі — веб проекти виглядають більш поширеними на тому ж Апворку. Не стоїть завдання освоїти HTML5 задля пошуку full-time роботи у офісі.
Саме так. Перейти з метою завантажити себе роботою, коли виникає вікно між «справжніми» проектами. В мене по іншому не виходить, потрібно шукати оплачуване навантаження — працюю самостійно. При цьому ніхто не збирається забувати хардкор.))
Можливо розкажу. Можливо навіть на ДОУ. :-) Проект починався як волонтерський для підтримки Збройних сил України в 2014/15 роках. Цей девайс хоча і був доволі технологічними, але не був занадто гарячим завдання на той час (були альтернативні закупки із-за кордону), тому був відкладений у довгий ящик, останнім часом я його трохи реанімував і хочу довести до фіналу — готового виробу (поки що це сирий прототип). Але зараз маю занадто мало часу на DIY, цей час потрібно буде ділити з часом для вивчення технологій HTML5, і все це робити в проміжки між поточними фріланс проектами, сном і курсами англійської. :-)
На Upwork не так і багато embedded проектів. Вони є, в мене також вони були, але реальних там не густо. Я вже багато років працюю на Upwork/Elace (Top Rated), маю велику кількісь бідів на цю тему, маю можливість порівнювати — справжніх проектів мало (на все комюніті)!
На фрілансі зустрічається також і embedded, в мене були проекти для PIC32 та PIC8, Arduino, Rapberry PI2. Був навіть один, починаючи з розробки схеми в Eagle CAD, створення PCB, написання мікрокоду, відладка процесу отримання інформації від сенсорів (ultrasonic, networking — wired & wireless). Було складно і цікаво.
Щодо веб програмування, то мене найбільше напружує відсутність строгої типизації і неможливість контролю над ресурсами, що використовуються — не звик без alloc/free.:-)
Однак, після багаторічної роботи з XAML в WPF/UWP не думаю, що складно буде освоїти HTML5 (багато речей я вже знаю).
Резон вивчити цей стек технологій — виконання веб проектів під час «простоїв». В мене зараз є проекти, це я думаю на перспективу.:-)
Свій DIY проект я також маю, можливо навіть переведу його в стартап, але ще не наважився. Це поєднання Embedded девайса, IoT, з використанням Services та Desktop, з елементами автоматизації процесів, з використанням сучасної елементної бази «на залізі». :-)
Чому? Чим гірше працювати з DOM засобами JS прямо з HTML сторінки браузера, а не через той же COM з якогось там binary plugin (були в мене такі проекти)? До того ж, я не відмовляюсь від проектів для Desktop та Embedded, але зараз на фрілансі їх стало на порядок менше, ніж для фронт енд веб проектів. Тому, коли нема підходящих Embedded/Desktop/IoT, чому б не взяти якийсь HTML/CSS/JavaScript проект? Невже краще сидіти і чекати?
Вони вже присилали мені запрошення, я був на одному з їх івентів по automotive, — було цікаво. У Global Logic занадто високі вимоги до володіння англійською, не нижче Upper-Intermediate (у мене нижче, хоча зі своїми клієнтами я спілкуюсь без проблем, але надаю перевагу writing, а не speaking). На мітапі вони презентували не зовсім embedded, скоріше це було поєднання Data science та Embedded Linux OS (not bare metal systems). Я не можу претендувати на позицію сеньора в цьому напрямку (вони шукають саме таких). До того ж, всім добре відома проблема, коли age > 50 — зазвичай нас не дуже хочуть брати (а я навіть не хочу пробувати, витрачаючи час, поки що я успішний на фрілансі).
Там не завжди пишуть на якому стеку має бути розроблений фронт енд. Більше того, там можуть наставити лівих тегів при описі завдання (з різних причин — нерозуміння, ліньки тощо). Тому і питаю тут, у практиків.))
Таке життя фрілансера — братись за все, робити все самому. До цього не звикати.))
Зараз хотілось би не розпилятись на все, а вибрати щось витребуване, найбільш перспективне.
На фрілансі не так і багато проектів для ASP.NET MVC. Видається, що фронт енд більш перспективний з точки зору наявності проектів, що аутсортяться. Я володію ASP.NET та використанням REST API на клієнській частині, але проблема в тому, що для фрілансерів таких проектів замало. Тому мова і йде про перехід на більш широко запитувані веб-браузерні технології — HTML/CSS/JavaScript.
Нема проблеми перейти на Linux/FreeBSD, якщо воно того варте (в плані розробки). Зараз я використовую ASP.NET MVC/Razor і Azure, а чим краще їх замінити в середовищі Unix?
В одному із проектів я стикався з Angular, читав про нього. Бентежать повідомлення в Інеті, що цей фреймворк вже віджив своє.
Так, було б цікаво розвіяти цю неясність. :-)
Поясню на своєму прикладі які маю обов’язки як фрілансер — розробник, який супроводжує існуючий продукт масового користування (клієнтська application для десктопа і девайсів): (1) відслідковую логи на наявність багів; (2) аналізую exceptions, узагальнюю можливі причини і пропоную варіанти фіксу; (3) обговорюю все це з представником product owner, намічаємо план робіт на місяць в межах мого ліміту часу на супровід; (4) виконую роботи (програмую), створюю інсталяційний пакет, публікую тестову версію, скачую і проводжу самостійне тестування; (5) віддаю посилання на нову тестову версію application тестерам product owner — зовнішнє тестування на визначення усунення несправності та на загальну працездатність; (6) створюю релізний інсталяційний пакет, підписую і публікую application для публічного скачування/апдейду користувачами; (7) продовжую слідкувати за логами, тепер зі ще однією додатковою версією програми. :-)
При додаванні фіч процес аналогічний, лише опускається п.1, а п. 2 трансформується у складення плану робіт для імплементації фіч.
Що з цього може/має бути віднесено до девопсу, а що ні?