На жаль, це непоодинока ситуація. Формально, американські компанії не можуть надавати сервіси на окупованих територіях, тому, враховуючи обставини, простіше закрити доступ на всю країну, ніж розбиратись.
З реальний іноземним номером. Ще є проксі у вигляді чатботу:
Можна поки користуватись t.me/chat_openia_bot
Це хтось зробив проксі для українських користувачів. Я не тестував багато, але має працювати. І здається, це OpenAI API, а не ChatGPT. Там є певна різниця, але для тесту то не принципово.
На жаль, не зрозуміло. Можна поки користуватись t.me/chat_openia_bot
А что с авторским правом в данном контексте? Просто пофакту мы получаем штуку, которая в полу-автоматическом режиме может нарушать копирайт (во всех смыслах):
1. может сделать близкий к тексту пересказ книги, который явно выйдет за границы дозволенного fair use
2. может выдать исходный код (доступный под лицензиями, недопускающими перелицензирования, типа GPLv2, GPLv3) который потом нерадивые говнокодеры всунут в свой проект
3. может выдать близкий к тексту пересказ блог-поста или новостной статьи. В первом случае, автор блога не получит рекламных показов, во втором — нарушения требования «цитирование обязано указывать ссылку на источник», т.е. очередное нарушение копирайтаТут уже идут разговоры на HN о конце веба и превращении его в отстойник автоматически сгенерированного мусора
Я не юрист, і не можу відповісти точно.
Моє бачення таке:
1. Це не заборонено. На перекази і копірайтинг авторське право не розповсюджується. Навіть зараз є купа стартапів, які продають короткі висновки книг. Fair use, знову ж таки, не є забороною.
2. Тут цікавий казус, бо ліцензується код як двигун програмного забезпечення, а не код, як набір текстів. Тут або міняти тексти ліцензії і прямо забороняти використовувати їх для навчання ШІ моделей, або шукати інші варіанти.
3. Авторів блога і новинарних ресурсів, звісно, жаль, але, знову ж таки, копірайтинг не заборонений. При «цитуванні» потрібно вказувати джерело, вільний переказ — ні. Усі тг канали з «новинами», фактично і є такими переказами.
Щодо «отстойник автоматически сгенерированного мусора», то і зараз ми спостерігаємо купу інформаційного сміття.
Генерація контенту — це очевидний етап розвитку технологій. Питання часу. Як і самокеровані автомобілі, метавсесвіти, цифрові копії померлих людей і інші технології з «Чорного дзеркала». Звісно, ніхто не готовий до стрибкоподібного розвитку, але це не означає, що все пропало.
Ті ж криптовалюти проходять зараз процес чистки, банкротства («долина смерті»), далі або остаточно смерть, або переродження.
Але жити з цим доведеться :-)
Так, помилка, мають виправити.
А тепер подивіться на цю ситуацію під іншим кутом.
Хтось прийде з мінцифри, і скаже: подивіться, з якими д%%%ами нам потрібно було домовлятись. І тепер будь-хто, хто був проти діясіті, буде сидіти на попі рівно, щоб уникнути асоціації з цим розкішним цирком.
Є просте правило в українських реаліях — спочатку зроби щось без грошей, доведи, що спроможний, а потім збирай донати.
Все, що навпаки, завжди закінчується однаково.
По-перше, JS — це простий старт, на відміну від інших мов програмування.
Простий старт — це і C#, і Python і PHP, та майже будь-яка інша сучасна мова програмування.
По-друге, «Write once, run anywhere».
Але це не точно.
Головною перевагою JavaScript є її доступність та зрозумілість.
Тут написано, що JavaScript — це найбільш незрозуміла і нелогічна мова програмування, але автор трохи помилився і вийшло речення вище.
Скоро буде Ignite, там можна буде виконати певні умови і отримати промокод: www.microsoft.com/.../ignite/registration/2022. Також можна отримати через Microsoft Virtual Training Days. Про всі можливості ми пишемо у LinkedIn групі: www.linkedin.com/groups/12615171
Українською мають бути базові книги — по алгоритмам, рефакторингу, загальному процесу розробки тощо. Все, що про конкретні фреймворки, технології чи версії бібліотек перекладати не потрібно, бо ці книги застаріють до того, як їх перекладуть.
У нас частково ця інформація є на сайті від центрів. Але згоден, на 100% проблема не вирішена (по різним причинам, з деякими з яким ми активно весь десь час боремось).
Однозначно позитивне.
Ви бачили як він подивився в очі хйлу? Після цього той взяв, і не напав.
Я пропустив цей момент. Це добре, хоча так, різниця невелика.
Я згоден, що ідея хороша і можна спробувати.
Це може бути на meta чи на головному сайті?
Сайт стосується української мови. Все, що офтоп — буде блокуватись.
Сайт вже кілька років в бета, що теж ок. Потрібен постійний трафік і активність.
Сайт ініціативи: upskilling.devrain.com
Група в LinkedIn: www.linkedin.com/groups/12615171
Я про це вище написав.
Пишуть, що вдалось через clearVpn + pingme (для американського номеру), але не можу гарантувати, що працює.