Який в коментарі вказали, такий і промоніторив.
Ну да ну да. А всі Python розробники ідуть на docs.python.org, Всі С розробники ідуть на iso.org і тд.
Згідно SimilarWeb, за вересень-листопад 2021 року на docs.python.org було 31.58M відвідувань, на docs.microsoft.com — 351.0M, на iso.org — 6.452M.
Він враховує пошукові запити з Google, YouTube, Amazon тощо і допомагає відстежити, якою мовою найбільше зараз цікавляться.
Скільки раз вже про це говорили, що TIOBE — це рейтинг пошукових запитів, а не рейтинг мов програмування.
C# розробники йдуть на Learn/Docs, а не YouTube чи Amazon. Крім того, велика кількість пошукових запитів може вказувати на «неочевидність», «нелогічність» або «складність» мови програмування, що генерує додаткову кількість запитів. Чи хтось реально вірить в те, що С — друга за популярністю мова програмування?
Це як вважати vim найпопулярнішою IDE, бо «як закрити vim» — один з найпопулярніших пошукових запитів.
Додам:
— Книга «Дурна кров. Таємниці та брехні стартапу Кремнієвої долини» — одна з найкращих книг, що читав в житті;
— The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley — документалка від HBO
— скоро вийде міні серіал «The Dropout» від Hulu
— знімають фільм «Bad Blood» з Лоуренс www.imdb.com/title/tt5795144
Правильно писати «на википедии», а не «в».
У житті кожного ІТ спеціаліста наступнає момент після N років «опыта развития IT компаний», коли тобі здається, що ти зрозумів суть життя і те, що є справжнім ІТ, а що — ні.
Сайт: kartofanchyk.com
Нова адреса для тг-каналу: t.me/kartofanchyk
Враховуючи жвавий інтерес до цієї публікації (як на доу, так і за його межами), вирішив створити telegram канал, куди буду періодично додавати нові матеріали:
Тут зібрані всі попередні публікації + один розділ, який ніде не публікувався.
Искусственного Интеллекта на самом деле нет,
Теж відкрию секрет. Те, що ви описали, і принято називати ШІ. А якщо точніше, то прикладним ШІ (Applied AI). Тому що класифікація і кластеризація є завданнями машинного навчання, яке, в свою чергу, є підгалузю штучного інтелекту.
Disclaimer. У публікації я не торкаюся теми знання й використання англійської мови в ІТ-секторі. На моє переконання, це must have. Ідеально, саме англійська мова повинна стати другою державною в Україні.
Знаю про цей ресурс, але чи є там крім pdf/djvu словники у відкритому форматі?
що може виробляти компанія Software Riot або CleverStaff
Наприклад, щось, що пов’язане з програмним забезпеченням або з рекрутингом/роботою. А ось ONUKA ніяких асоціацій поза межами україномовного середовища не викликає. Хоча мені особисто дуже імпонує такий підхід.
Брав активну участь в запуску ukrainian.stackexchange.com. Там, до речі, більшість тем — переклади ІТ термінів. Таких ініціатив багато. Проблема одна — відсутність людей, які зведуть все докупи й невизначеність, що з цим робити далі.
У нас є Інститут української мови НАН України, які хз чим займаються, також у нас є СУМ, який хз де знайти в електронному і вигляді й, бажано, у форматі відкритих даних. І нас у нас «філологині» і «перекладачині», які намагаються перекладати тексти в ту сторону, звідки дують гранти.
У мене немає однозначної відповіді, чи потрібні нам українські аналоги. Шведська мова, іврит теж мають величезну кількість запозичень ІТ термінів. Схиляюсь до думки, що не треба.
Що дійсно потрібно, так це
1) нормальний і сучасний інститут української мови, який викине правила і словники 19 століття, приведе нормативку до реалій;
2) ІТ спеціалісти, які пишуть, читають і говорять у сфері ІТ англійською;
3) словники, набори даних у форматі відкритих даних для досліджень у сфері NLP/NER.
З приводу ONUKA/KAZKA, то тут причина проста — спробуйте розкрутити бренд зі словом, значення якого розуміє невелика частина земної кулі.
А щодо Ажнюка — ну він молодець, що зробив PetCube, але це той випадок, коли роздає інтерв’ю він, а соромно тобі :-)
Мне 20 лет, хочу стать программисте и зарабатывать на этом. Стоит ли идти в 1С?
Ні.
Стаття дійсно виглядає як розповідь
Є таке поняття як соціальна відповідальність. Ми працюємо з бізнесом саме в цьому напрямку. Бізнес, зазвичай, отримує позитивний імідж в очах клієнтів, партнерів, співробітників та піар. Корпоративний день донора може також позиціонуватись як тімбілдинг з соціальним впливом.
У нас є:
— бонусна програма, в рамках якої бізнес надає подарунки для донорів;
— інструменти для проведення донорських акцій разом з соціально-відповідальним бізнесом;
— а тепер ще й корпоративне донорство.
Якщо ж питання про те, чи є ДонорUA бізнесом, то ні. Хоча моделі монетизації активно шукаються. Тому ми поки що позиціонуємо себе як соціальний проект або як civic tech startup.
Звісно, там багато чого, в тому числі і приклади на Python, але все ж C# переважатиме.