На всіх розвинених не-аутсорсових ІТ ринках держава відіграє не останню роль — як мінімум, допомагає на законодавчому рівні (читай — надає пільги), як максимум — створює фонди і є, по суті, одним з головних інвесторів.
Дивлячись на які посади. Мене особисто запитували декілька років тому. Крім того, дуже багато компаній продовжують наслідувати цю практику.
Кожного року відправляю коментар щодо процедури визначення переможців і кожного року софтсерв ігнорує його.
Тому так, поступали і не лише від мене. Критика самономінації — з першого дня існування конкурсу.
як раз керувались тим, що людина внесла в розвиток галузі\спільноти в цілому, а не в окремій компанії.
При всій повазі, але про половину переможців гугл нічого не знає.
100% задоволених не буде ніколи. Давати нагороди розпіареним особистостям — теж не кращий варіант (для них є інші нагороди та відзнаки).
Але якщо ви хочете розвивати безумовно чудову ініціативу, то все таки хотілось би певних змін в форматі.
Наприклад, хотілось би бачити всіх фіналістів по кожній з категорій, щоб вони теж отримали частину слави. І щоб незалежні учасники могли зрозуміти, що ж зробила ця людина, за що отримала нагороду. Як я вже написав вище, людина може бути мега експертом, але сидіти з 9 до 18 в офісі, ні з ким не розмовляти і нічого не публікувати. А так як нагорода — все таки процес публічний, то і онлайн присутність (не піар, а саме внесок) експерта потрібно враховувати.
Кожного року відправляю коментар щодо процедури визначення переможців і кожного року софтсерв ігнорує його. Може тут прочитають :)
1. Для багатьох хороших людей номінувати себе самостійно на award — це насилля над собою. Тому 99% спеціалістів не відправляють свої заявки, а якщо і відправляють, то лише під тиском організаторів (під тиском — в хорошому сенсі).
2. Якщо це award, то потрібно розуміти за що він отриманий. І це повинна бути певна річ, яка не буде піддаватись сумніву більшістю ІТ спільноти. А-ля прозоро, коли всім очевидна важливість та складність цього проекту.
3. Оцінити професійні якості software architect чи software QA та порівняти ці якості на великій вибірці майже не реально. Тому в усьому світі є один чіткий критерій — номінантів повинні знати, номінанти повинні вкладатись в розвиток спільноти, писати блоги та виступати на конференціях. Це не дасть 100% гарантію, але можна буде оцінити його внесок в ІТ індустрію. При всій повазі до переможців, але в більшості випадків на нагородженні всі сидять і мовчки запитують один одного «хто всі ці люди».
ГоАйті — це просто дно : (
IT Awards — чудова ініціатива, але потрібно вже щось змінювати.
З любов’ю, переможець IT awards в категорії Software Architect в якомусь далекому році.
Ми спеціалізуємось на мобільних Windows платформах. В порівнянні з iOS/Android, звісно, проектів набагато менше (відповідно, набагато менше вакансій в українських ІТ компаніях). На UWP зараз сидить, в основному, ентерпрайз і все ще чекаємо версії Windows 10 для XBox та інших пристроїв.
Чи є майбутнє у платформи — питання досить дискусійне. Зараз МС знову дивиться в сторону ентерпрайзу, багато змін відбувається в топ менеджменті. Але якщо ви орієнтуєтесь на роботу з мс технологіями, то однозначно UWP потрібен. Якщо просто обираєте новий напрям, то є сенс подивитись і на інші технології та домени.
як можна порівнювати Каразіна(48 анкет) чи Могилянку(63) з КПІ(784)? :)
дивні ваші цілі, адже я ж і не стверджував, що я — експерт:)
Думаю, ідея була в тому, щоб донести, що відповідь на запитання «як можна порівнювати» буде «ось так, можна» :-)
Якщо проаналізвати вимоги фармацептичних компаній, то там потрібні люди з досвідом, а не учні. Якщо проаналізувати вимоги до прорабів, то там потрібні люди з досвідом, а не учні. Якщо проаналізувати вимоги до президента країни, то там потрібні люди з досвідом, а не учні. Якщо проаналізувати вимоги до senior developer, то потрібні senior developer, а не учні. Це вас дивує?
«Другий рівень оплати» — Саме так. Зможете самостійно і професійно вирішувати проблеми замовників — будете отримувати набагато вищу зарплату. Хочете, щоб вас вчили і ще зарплату таку як пів Києва отримує? Шукайте, ніхто не забороняє. Але це виглядає комічно зі сторони :-)
Моя відповіль не в стилі «типова Україна», а в стилі здорового глузду. Зараз навчальних курсів, фрілансу, конкурсів — безліч, можна отримати перший досвід, було б бажання. І так, я в свій час працював спочатку безкоштовно, а потім на сотні гривень, щоб закріпитись на першій роботі. Не все життя, а декілька місяців.
Якщо хтось цього не розуміє, то жаль :-)
«Символічні» $200 — це середня зарплата в порівняно зажиточному Києві. Мені здається, що інтерни/джуни трошки втратили зв’язок з реальністю. Не подобається, що вам не плалять гроші за те, що вас вчать — завжди є фріланс, пет-проекти, макдональдс.
Увага! Нове місце проведення: Президент Готель.
Разве что хорошие :-)
Тестовые задания — это ерунда. Мы их даем очень редко, но это сравнительно быстрый способ отсеять кандидатов (см. комент выше). Я этого никогда не скрывал и можно найти миллион моих статей, как проводить техническое интервью и отбират кандидатов.
Мои фразы не противоречат друг другу, так как я перечислил некоторые из критериев, по факту их больше и часто они индивидуальные. Ключевая фраза «нет четких критериев», потому что в гугле важно умение решать алгоритмические задачи, а в ООО Солнышко — вовремя подписывать отчеты и присылать начальству. Я уже молчу о том, сколько разных мнений, стандартов, подходов и технологий.
и зачем соискатель делал это тестовое задание, если оно ни на что не влияет?
Чтобы отсеять из большого количества кандидатов самых ленивых.
Я, конечно, дико извиняюсь, что разрушил вашу радужную картину мира, но может кому-то будет полезно.
Нет четких критериев, как оценивать картины, музыку и программное решение. Есть множество критериев — анализ кода, архитектура, адекватность архитектуры в конкретно выбранной задаче, подход, лучшие практики, инструменты, стили кодирования. Суть тестового задания — понять, как соискатель из всего бесконечного множества возможных решений и подходов выберет конкретную реализацию и насколько она адекватна и соответствует декларируемым знаниям. Ну и не будем забывать, что часто приходится собеседовать людей, которые умнее тебя или, как минимум, умнее тебя в некой области. А еще есть ограничения заказчика, сроки выполения, скорость реакции, реакция на ответы, уровень сложности задаваемых ответов. Конечное решение бать или не брать — оно субъективно более чем полностью. Но так это работает :-)
На жаль, з Java ми не працюємо :(
О, как раз думал, куда написать.
Так вот, после публикации в том числе на ДОУ о том, что мы набираем интернов (.NET/боты/mobile/Xamarin) пришло 50+ заявок. Так как провести 50+ интервью физически очень сложно, мы предложили выполнить небольшое техническое задание. Из 50+ человек прислали хоть что-то (т.е. не обязательно рабочее) трое (!). Троих мы взяли в интернатуру.
Выводов не будет :-)
Онлайн трансляція: http://smartme.university/workshop/s04e08-revolyutsya-botv-telegram-slack-microsoft-bot-framework-facebook-m-2/
Онлайн трансляція: http://smartme.university/workshop/s04e07-printsipi-roboti-z-vdkritimi-geoprostorovimi-danimi/
Казалось бы, при чем здесь основатели?
У меня было цели спорить и кому-то что-то доказывать, поэтому он поверхностный. Очевидно, что вы считаете создание коворкинга чем-то крутым и классным (и я даже соглашусь с тем, что инфраструктура важна, как и с тем, что вы делаете хорошие и правильные вещи в конкретно взятом случае), но один коворкинг ситуацию в плане аутсорс/продакты/стартапы не изменит от слова совсем. А проводить массу мероприятий могут и студенты на первом курсе — это не является чем-то уникальным :-)
Для вивчення української мови і отримання інформації про морфологію, значень та правил вживання українських слів та висловів «англійської» достатньо? Ок.