не поздно ли?
Не поздно.
Возраст, пол, цвет кожи, и предпочтения в брендах семечек не имеют никакого влияния на результаты интервью. Любые страшилки про фаанги — это попытка систематизировать негативный опыт отдельных людей и экстраполяция нашего рынка на западный (истории вроде «тим лид в 12», «СТО в 15» и «вползти в айти с яселек»). На практике, здесь большинство синьоров(E5+) за 30, многим сильно.
Не знаю, что такое
C1 Английский
, но если хватает для рабочего вербального общения с носителями языка — этого достаточно.
Итого:
Подготовить алгоритмы —
Подготовить дизайн —
Подготовить HR тур —
Подготовить CV — 1 день
В день интервью:
Заварить чашку кофе — 10 минут
Мотивация — 5 минут («His palms are sweaty, knees weak, arms are heavy» :D)
Показываешь кто здесь папка на интервью —
Радуешься офферу — без ограничений по времени
Немного более детально здесь: dou.ua/...PJx4UphHKKGFCVr5Q#2232655
retention rate в цілому показує тренд, але багато чого залежить від команди і продукту. для більшості людей перехід між командами менш цікавий ніж перехід між компаніями, особливо з відповідним записом у резюме. Хоча мотивація однакова.
В цілому, темп високий
Приблизно
то скільки зайняв часу перехід від моменту прийнтяння рішення і до моменту досягнення результату?
Я писав виключно про США і місцевий ринок, як відбувається в Європі коментувати не можу
Компенсація х2 не буде, якщо переходити на нижчу позицію, за виключенням малих або ресурсних компаній, де рівні мало відповідають реальності. Я маю на увазі локальний ринок.
До того ж промоут у гігантах досить скадний, враховуючи дуже високу конкуренцію
У мене була конкретна ціль і позиція. На той момент працював у Bloomberg досить довго, це також крута компанія, тому не було необхідності відхилятися від плану.
Додам про FAANG та інших у США:
1. False Negative
У кожній з топових компаній високий рівень false negative результатів співбесід, вони і самі про це відкрито кажуть. Нескінченна черга з кандидатів робить це можливим.
2. Reference Letter
Дійсно хороший референс (реальний відгук) дозволяє пропустити скрінінг тур. Наприклад у Google це працює. Навіть пропуск скрінінг раунду має значення, бо [1]
3. Levels
Багато компаній практикують заниження рівня, при переході з іншої компанії. Таким чином вони знижують компенсацію і відносно підіймають свій середній рівень. Google досить нахабно цим корстуються за рахунок популярності. Знаю багато кейсів коли senior/tech lead з локального ринку вони брали на mid позиції.
4. Algorithms and Data Structures.
Готуватися по топ 50 задач — погана ідея, краще підійти системно і добре поставити базу. Facebook рекомендує розв’язувати дві medium/hard задачі з leetcode за 30 хвилин як критерій готовності до інтервью. З мого досвіду, такого рівня вистачить на будь-яку топову компанію, за вийнятком екстремальних випадків.
Також, я б більше орієнтувався на medium, тому що hard задачки часто ускладнюють синтетично, заточуючи їх під конкретний варіант розв’язку через обмеження рантайму та ін. Це нікому не потрібно, вам в першу чергу. Ймовірність потрапити на дуже складну (чи навмисно ускладнену) задачу і завалити все є завжди, але це вирівнюється за рахунок [9]
5. Behavioral interview
Багато хто нехтує підгтовкою до даного туру, а дарма. Декілька з моїх знайомих так втратили офери. Підготовка до раунду досить проста — погуглити некомфортні питання і нормально сформулювати сильні та слабкі сторони. Ціль — показати софт скіли.
6. System Design
Досить специфічний тур з занадто відкритими і нечіткими питаннями. Підготуватися можна по educative.io (~50$ / міс) та youtube. Даний тур ставлять виключно на senior позиції (за їх шкалою, [3]).
7. Offers
В США зп значно вищі, але вищі і затрати. Можливо за вийнятком Амстердаму, який може бути досить близьким до помірних штатів по ціні за оренду.
Оффер завжди обговорюється, бо [3]
8. Test interviews
Дуже корисно пройти декілька співбесід у менш цікаві компанії для підготовки. Я проходив близько десяти в тех та фінтех компаній, це дозволяє бути спокійним на важливих співбесідах а також звикнути до навантаження у 4 — 6 годин у надвисокому темпі.
9. Interviews
Процес підготовки до співбесід складний та довгий, тому має сенс проходити одразу у декілька компаній, бо високий false negative[1] та 6 — 12 місяців між повторними інтервью.
Приведена вище інформація базується на співбесідах у Facebook, Google, Microsoft, Amazon, LinkedIn, Bloomberg та інших. Наразі працюю у Facebook.
Класний пост, успіхів у новій компанії!
В штатах (я так понимаю, что речь о них) большинство айти на «at-will employment». Уволиться можно в любое время, без предварительного оповещения, и уволить могут так же. Ни о каких дополнительных зарплатах и, тем более, стоках речи не идет.