Вихід нової версії Java знову виявився повним сюрпризом для багатьох розробників. І хоча це короткостроковий реліз з підтримкою протягом шести місяців, там є цікаві зміни, заради яких варто познайомитися з цим оновленням. Читайте у про них у новій статті від Сергія Моренця!
Сергій Моренець розповідає про боротьбу з NullPointerException у Java. Він аналізує популярні підходи — від Optional до анотацій @Nonnull — і розповідає про JSpecify, новий стандарт для статичного аналізу. Стаття допоможе вам уникнути проблем із null-значеннями.
Сергій Моренець детально розглядає UUID: його історію, різні версії, підтримку в мовах програмування та базах даних. А також аналізує продуктивність генерації UUID та розповідає про сучасні тенденції роботи з унікальними ідентифікаторами.
Сергій Моренець ділиться досвідом написання інтеграційних тестів для Spring Boot та Enterprise Java з використанням Docker і Testcontainers. Він розглядає нюанси налаштування баз даних MySQL і Postgres, конфігурації Spring Boot та автоматизації тестування.
Сергій Моренець ділиться досвідом міграції Hibernate-проєкту на Jakarta Data. Він детально розглядає помилки та виклики під час цього процесу, а також розповідає, чи вдалось їх подолати. Стаття буде цікава розробникам, які планують використовувати цю технологію.
Сергій Моренець знайомить нас з технологією Jakarta Data — новим етапом у розвитку Jakarta EE. Він розглядає її основні можливості, порівнює з аналогами Spring Data і Micronaut Data, та демонструє процес переходу на Jakarta Data в реальному проєкті.
Розробник Сергій Моренець продовжує розглядати технологію Google Error Prone. Він ділиться, як зменшити кількість помилок у коді та підвищити його якість за допомогою нових перевірок, а також наводить приклади попереджень та їх можливі виправлення.
Розробник Сергій Моренець оглядає реліз Java 23 та міграцію на JDK 23. Він аналізує Markdown у JavaDoc та інші зміни, а також проблеми сумісності з Lombok і закликає до обережності при використанні preview-функцій у проєктах.
Сергій Моренець детально розглядає технологію Google Error Prone. Він описує її можливості для виявлення помилок у коді Java та наголошує на інтеграції з сучасними системами збирання. Автор також розповідає про конфігурацію, проблеми сумісності та ефективність Error Prone у підвищенні якості коду.
Сергій Моренець описує досвід міграції з JDK 21 на JDK 22. У третій, останній частині статті, він розповідає про фінальні труднощі, включаючи проблеми з Docker image і сумісністю сервісів, таких як Tomcat і Micronaut. А також надає практичні поради для ефективної міграції та адаптації до нових фіч.
У цій статті Сергій Моренець ділиться досвідом міграції проєктів з JDK 21 на JDK 22. Зокрема розповідає про результати тестування продуктивності нових фіч і ті складнощі, з якими довелося зіткнутися під час перенесення сервісів на нову версію Java.
Сергій Моренець мігрує проєкт з JDK 21 на JDK 22. У першій частині своєї статті він оглядає нові фічі Java 22, зокрема говорить про дві стабільні фічі в новій версії — foreign functions and memory API та безіменні змінні та патерни.
Розробник Сергій Моренець замислився, чи потрібний взагалі Docker для збирання та запуску контейнерів. І знайшов аж три альтернативи: Buidah, Kaniko та Podman. Про роботу з останнім Сергій докладно розповідає у цій статті.
Сергій Моренець закінчує знайомство з Mockito у третій частині циклу статей. На цей раз він розповідає про можливі проблеми, обмеження та дослідження ефективності цієї Java-бібліотеки.
У цій статті Сергій Моренець продовжує розповідати про таку Java-бібліотеку як Mockito. У першій частині циклу йшлося про її основні можливості, сьогодні ж поговоримо про розширені можливості, декларативний підхід та best practices.
Ця стаття буде корисною для всіх, хто хоче більше дізнатися про останні тенденції з написання автоматизованих тестів, для тих, хто застосовує старі версії Mockito (legacy-проєкти) і хоче дізнатися, що йому дасть міграція на нову версію, а також для тих, хто хоче перейти з інших бібліотек мокування (PowerMock, JMockit, JMock, EasyMock).
У цій статті Сергій Моренець докладно розповідає про проєкт Spring Data REST та про те, як його команді вдалося мігрувати на нього один із сервісів. Ця стаття буде корисною для всіх, хто хоче більше дізнатися про те, як поєднати REST API та Spring Data репозиторії.
Якщо ви часто пишете тести на Java, швидше за все, використовуєте зв’язку Junit + Mockito + Hamcrest. Однак іноді трапляються ситуації, коли потрібно перевірити код, що працює асинхронно. Тут на допомогу приходить Java-бібліотека Awaitility, про досвід роботи з якою і розповідає Сергій Моренець у цій статті.
Сергій Моренець розповідає про проєктування URI для API і про нефункціональні вимоги (продуктивність, безпека, автономність), що можуть впливати на проєктування. Ця стаття буде корисною для всіх, хто хоче більше дізнатися про REST API, різні стратегії та конвенції його використання.
Сергій Моренець продовжує свій цикл статей і цього разу розповідає про еволюційний розвиток REST API та застосування Hypermedia. Матеріал буде корисним для всіх, хто хоче більше дізнатися про те, як використовувати HATEOAS і HAL у власних проєктах.