Сергій Моренець ділиться своїм досвідом роботи з Spring Framework та, зокрема, розповідає про розвиток Spring бінів в історичному аспекті, як змінювалися способи роботи з ними та спростовує деякі міфи й стереотипи.
Сергій Моренець описує роботу технології REST API та розкриває теми, пов’язані з обробкою помилок і виняткових ситуацій. Тема доповнюється конкретними практичними прикладами.
Сергій Моренець продовжує серію матеріалів про можливості технології Apache Kafka. У цій статті говоримо про налаштування нотифікацій, Spring Kafka, Kafka і type mappings та інше.
Сергій Моренець, розробник, викладач, спікер і технічний письменник ділиться інформацією про деякі функції нової версії Java, JDK 19: Pattern matching for switch, Record patterns, Віртуальні потоки.
Продовжуємо розглядати структури даних, алгоритми та різні методи їх оптимізації. У цій частині підсумовуємо і порівнюємо усі 11 варіантів за різними показниками — компактність, надійність, витрата ресурсів, адаптивність до змін.
Розглядаємо на конкретному прикладі варіанти використання та застосування різних алгоритмів та структур даних у Java. У першій частині досліджуємо шість найпростіших рішень.
У цій статті ми навчимося додавати інфраструктуру для інтеграційного тестування компонентів, які використовують Apache Kafka.
Сергій Моренець розповідає про розширені фічі Spring Data JPA, деяких з яких ще немає в стабільній версії. Автор показує, наскільки гнучким є цей фреймворк, що для одного завдання можна придумати кілька різних рішень.
У коментарях — розповідайте про свій досвід використання просунутих фіч із Spring Data.
Разом з Сергієм Моренцем створимо Kafka-конфігурацію для запуску через Docker Compose та відправимо нотифікацію з Micronaut-додатка. При цьому не будемо використовувати Zookeeper, а налаштуємо єдиний Kafka-сервер і як брокер, і як активний контролер.
Про конкретні кроки, які Java-розробник повинен зробити, щоб отримати повноцінну систему обміну повідомленнями на базі Kafka.
Сергій Моренець розповідає про практичний досвід роботи з Hibernate 6 — нової версії популярного продукту, яка дозволяє йому відповідати специфікації Jakarta EE 9. Хоча вона пропонує поліпшення в плані продуктивності, але в той же час деякі (публічні) API видалені, а деякі — без будь-якої тривіальної заміни, що ускладнює міграцію. Детальніше — у статті.
Детальна стаття Сергія Моренця про переваги та особливості event-driven architecture. Усе — на практичних прикладах її використання.
Сергій Моренець — про візуалізацію та керування даними в Apache Kafka. У статті — про UI клієнтів для цієї технології.
Сергій Моренець про події в Java-додатках та нюанси з їхньою обробкою.
GraalVM — це нова віртуальна машина, написана на Java. Сергій Моренець приділяє увагу оптимізації та підвищенню ефективності додатків.
Сергій Моренець, Java-розробник, знайомить читачів DOU з результатом дворічного вивчення, а потім використання нового перспективного фреймворку Spring Data JDBC.
JDK 17 — поточна long-term service версія, яка буде підтримуватися до вересня 2026, а її розширена підтримка триватиме аж до 2029-го. Крім того, нещодавно розробники Spring платформи оголосили, що нові версії Spring Framework 6 та Spring Boot 3, які вийдуть у 2022-му, використовуватимуть саме JDK 17 як основну версію Java.
Що дасть розробникам перехід із 16 на 17 версію JDK? Які її фічі ви зможете використати? Читайте у статті Сергія Моренця, Java Developer.
JSON документ — це той же JavaScript об’єкт, який дозволяє зберігати найпопулярніші типи даних у розробці: примітиви, рядки, списки та вкладені документи.
Досвідом роботи з JSON ділиться Сергій Моренець, який працює з цим форматом даних від початку 2010 року. Стаття буде корисна для всіх, хто хоче поглибити свої знання або обрати JSON парсер для нового проєкту.
REST API — один з найпопулярніших підходів для проєктування API сервісів. Хоч технологія здається простою, розробники часто неправильно розуміють або застосовують її принципи.
Сергій Моренець, Java Developer, у статті описав поширені зараз конвенції та правила у роботі з REST, а також наслідки, які може викликати нехтування ними.
Сергій Моренець, Java Developer, розповідає про популярний паттерн Domain-transfer object (DTO) та його призначення, а також розбирає два найцікавіші приклади його використання для Java-застосунків.