Я б не казав про «культуру сплати податків» в той же Польщі наприклад. Якщо можна пропетляти з великим шансом не попастися — петляют аж бегом. За оренду наприклад.
Власного досвіду не маю. Не настільки непросто щоб з цим експерементувати. Но це мабуть як і в Україні. Колись дуже давно коли лікував безкоштовно в полікліниці — то і матеріали дешеві і праця «на відчепися». Теть пломб навіть року не витримувало.І перший візит до приватного лікаря був як якесь нереальне диво.
Дякую за підказку. Замилилось око і приглючилось «i» в іншому місці
Та там в такому місці було (через що і операція) що навіть не було зрозуміло чи то дійсно перелом. якщо не чипати та не напрягати то не було болі.
То начитавшись усіх тих лякалок про штрафи за необгрунтований виклик швидкої просто на таксі дісталися і чекали. Без знеболювального.
Як би була біль то швидку таки викликали б і там явно вкололи б.
Ну і нещодавно були якись реорганізаціі які мали покращити обслуговування таких термінових але не «код красний» чи хоча б жовтий.
це без рентгену та каналів. З каналами десь від 7к а скоріше більше
Якщо казати про Польщу, то канал/пломбу якось дуже одностайно в усіх группах не рекомендують ставити по соціальній страховці (хоча таке і можливе). Щоб потім кратно більше в щелепу не було потрібно вкидати.
Але стоматологія здається майже в усіх країнах то окримий світ.
Підозра на перелом кінцівки. Очикування п’ять годин в черзі (так в Україні таки пошвидше). Одразу після осмотру рентген. Ще через півгодини оформлення до шпиталя. Наступного ранку вже операція. Це державна медична страховка у Польщі (безкоштовно по тимчасовому прихистку).
А можна трохи подробиць де їжа/одяг дешевше?
Порівняння Бедрьонки vs АТБ на аналогичні товари в один і той час рік тому показало приблизно *2 в Польщі, а цього літа — по окремим позициям так само або трохи дешевше, а в цілому десь *1.5.
По одягу в лоб важко ідентичне знаходити. Лише по якісному сегменту (накшталт ессо) можна знайти — і там ціни однакові. Але затаритися на шафі новим одягом дітям і прислати до Польщі посилкою виходить щонайменьш вдвічи дешевше аніж на місці. Розрекламована Пепко не така вже дешева та і якість часто сумнівна.
З послугами те саме — пломба десь від 3000грн еквіваленту, заняття группове в бассейні в малого великим абонементом 700грн, жінка жабу придушила і на манікюр сходила — 2к. Навіть в києві ціни меньші, не кажучи вже про інші.
Я мабуть не вмію то готовити хоч і подивився усілякі лайфхаки.
Але коли спробував спланувати недорогу відпуску на родину — і виявилося що лише білети на лоукості коштують більше ніж 1/2 недорогого пакетного тур в ту саму локацію. Букінг найдешевшої пропозиціі там на тиждень — щонайменьш ціну того пакетного тура. Це не рахуючи їжи.
І що за кошторис самостійної поїздки на море можна знайти більш пристойний варіант в більш пристойну локаці від турагенціі.
Так скло нагрівається, але з досвіду — у будь якому разі так помітно прохолодніше аніж без них (сонце у вікно). А зовнішні жалюзі якось в Україні не поширені
Із-за того що все половину часу не працює (вечори і вихідні) — воно їсть твій мозок
Я вірно розумію що ви по вечорах та вихідних працюєте? Чи по той бік прилавка/офісу — не люди?
Смачні дешеві продукти — несмачні європейські аналоги також дорожчі 1.5-2х мабуть.
За німеччину казати не буду, але наприклад молочка у польші смачніша за українську. І порівнюючи ціни — є і х1.5-2, але є немало категорій за той самий прайс або навіть дешевше.
Знову таки, конкретно в Німеччині, штрафи на любий чих, може їх теж варто в бюджет закладати :))
Штрафи це один з інструментів упорядкування. Грубо кажучи то не тому так чисто що німці такі охайні а тому що як хтось насере так одразу доповять на нього і оштрафують. Штрафують не просто так — а за порушення місцевих правил. А ті правила виникли не для того щоб бабла підняти а для того щоб було комфортно співіснувати.
Закон як дишло — як повернув так і вийшло.
protocol.ua/...deks_ukraini_stattya_337
О! Одразу заочно призваний у партизанскі війска. І доправляти в тил ворога не потрібно. Чекайте на повідомлення де закладка з вибухівкою.
а чи є якись посилання про ту «спеціальну повістку»? бо всюди лише оновлення-влк-бойова ну і плюс на строкову згадані.
Це не тільки про Португалію це здається загальна практика. Так набуття відбувається зокрема по факту 183х днів, але якщо воно набувається то воно набувається з моменту в’їзду.
В Польші наскільки я зрозумів так.
Там були пояснення що ця постанова стосується ДП Документ. А через консульстсво типу можна буде. Але після оновлення данних. Звісно що коли цю процедуру визначать.
cscope працю як просунутий grep. тобто швидко знайти символ ігноруючи строкові літерали та комменти — без проблем.
Знайти де використовується саме цей метод validate а не усі методи та функціі з такой назвою в проекті — то не до нього. Ще яскравіше різниця у тому випадку коли намагаєшся перейти до дефіниціі метода. якщо одноіменних багато — у cscope ручки, а clion та vscode наприклад в більшості випадків якщо то compile-time визначається то пригне саме туди куди треба. І то велика різниця
Як в Україні існує ЄСВ, так і в Польщі є сплати в ZUS. Їх розмір залежить від обраної системи оподаткуваня, розміру доходу та пільг.
Для 5К$ на системі 12% повна сплата в ZUS щось біля 500$.Але перші півроку з відкриття 100$, далі десь 250$.
Тобто ці обов’язкові до сплати суми доволі вагомі і ефективна ставка вище ніж 12%.
Перепрошую, а що таке РПЗ?
Коли я про це питав укр юриста мені відповіли що існує прописана процедура набуття резіденства України але не існує процедури позбуття його. Що тільки якщо і коли податкова прийде з побажанням пощипати — то тільки тоді вже можна доводити через суд що ти не відповідаєш жодному з важливих критерієв резиденціі за оспорюваний період.
І не дуже зрозуміло про 6 місяців. Якщо то про критерій резіденства по тривалості перебування — то здається так само як і усі інші воно дискретне по календарому року.