Ну теоретично так. Якось читав сповідь однієї, так їх просто перестають приваблювати секс і чоловіки в сексуальному плані. Тому інтрижки, мимольотні захоплення, коханці, їх вже не цікавлять, і все що їм треба це турбота і стабільність.
Просто така виборка, о боже, зумери які працюють на роботі. Ну звісно лінивих зумерів на роботі не буде ). Будуть байдикувати, депресувати, розказувати що у них біполярка, ADHD, і взагалі манали вони в офіс ходити.
Давай, хотів би побачити як ви обходите ті чи інші обмеження яких купа, це краще ніж такі срачі )
Згідно з домовленістю, Spalah зобов’язався інвестувати $72 300 та надати додаткові 26%
Угодою передбачалась мета стартапу — вийти на прибуток у $119 815 за 12 місяців
Тобто ROI більше 100%? Якби я очікував від свого стартапу такий ROI, я би і без лівих венчурних контор знайшов би 70к щоб потім не ділитися з ними.
Я ось безкоштовно створив чат бота для своєї компанії, результати не стабільні, інколи відповідає круто, інколи соромно за нього, тому соромно було б брати гроші. І там багато кастомної логіки по обробці і індексації даних, всі ці опен соурс рішення з вбудованим RAG де просто підсовуєш документацію — до сраки, якість буде так собі м’яко говорячи. А тут народ стартапи створює, часто якраз на таких опен соурс рішеннях, комусь впарює, заробляє. Щось я в своєму житті роблю не так, треба бути більш наглим.
Здивований що хтось за це взагалі платить, якщо один чувак типу мене за пару днів може зібрати сносне рішення за кілька днів використовуючи опен соурс тулзи, а за кілька тижнів/місяців зробити набагато краще кастомне рішення під конкретну документацію, домен, компанію. Таке враження що в цих конторах недалекі люди, навіть в технічному департаменті, які не розуміють наскільки легко робляться чатботи.
А, ну тоді респект. Одні тихо волонтерять, воюють, без жодного шуму, інші пишуть 20+ статей за 2 роки про те, як вони волонтерять і воюють, що ставить трохи під сумнів справжню ціль перебування на фронті — мочити ворога чи самопіар.
Звісно краще голосно волонтерити/воювати ніж не воювати взагалі, але подібні статті все-одно залишають присмак.
Колись, на початку віків, середовище ІТ дійсно було інтелектуальним. Зараз це зборище заробітчан, які метаються в пошуках грошей, як цигани по Київському вокзалі. І поняття нематеріальні від цих ойтішників далекі і незрозумілі.
А сам то тоді чому
Software developer в eBogholderen_dk and Revisor1_dk
а не:
Combat FPV Unit Commander. Former Software Engineer. Former Chaplain.
Ну так да, згоден, з Копенгагена саме то вчити патріотизму і духовним, нематеріальним цінностям.
Взагалі, нематеріальні цінності пропагандують або мільярдери зі своєї яхти, щоб робочі не піднімаючи голови йому ці мільярди заробляли (рашка — еталонний приклад), або бідні, які ніколи цих цінностей не мали, і щоб спокійніше спати, повторяють мантри про духовні цінності.
ІТ це добре оплачувана галузь з низьким порогом входу.
І що, багато знаєте прикладів щоб з нуля домогосподарку, чи умовного сантехніка ІТшником зробили? Ну крім випадків де вордпрес умовний правлять чи роблять мавпячу роботу.
І поріг буде тільки зменшуватись. Це відбувається останні 10+ років що я працюю.
Ну зовсім не так. Раніше був умовний dotnet, mssql і winforms, книжку прочитав і вперед. Зараз десктоп, бекенд, сервіси, клауди, докери/шмондери/кубернетеси, купа баз даних для різних задач, менеджери пакетів, тулзовини і бази для збору логів і метрик, ще купа інфраструктурної фігні яка змінюється кожні пару років, зараз ще llm добавляється, треба знати основи як працюють, слідкувати за появою нових моделей, їх особливості, нових тулзовин, вчитися промт інжінірингу і як писати правила в умовному курсорі, і т.д. і т.п.
Раніше достатньо було на співбесіді розказати як працює сінглтон і чим віртуальний метод відрізняється від абстрактного, а зараз список вимог для джуна в вакансії більший, ніж тоді для сінйора, і купа джунів роботу не можуть знайти.
Завдяки АІ буде очікуватись що інженер має вміти все, від бек/фронт до BI і налаштувати АІ модель.Треба вміти адаптуватись, юзати cursor і т.п., бути готовим розказувати на співбесіді як ти зможеш замінити 5 джунів одним промптом.
А, ну власне ти сам до цього і прийшов
якщо є $10к+ на залізо
А обирати хто ж із віддавших своє здоров’я заслуговує на протезування,
Ти розумієш різницю між «заслуговує» і «отримає»?
Очевидно держава зобов’язана попіклуватись про КОЖНОГО ветерана. Незалежно ні від того, чим в цивільному житті займався, ні від того добровільно чи примусово був мобілізованим.
Ми живемо в реальному світі а не в світі з рожевими поні. Так, якусь мінімальну допомогу будуть отримувати всі. А ось хто отримає протези за $20-50к, доведеться комусь вибирати.
Да мені пофіг на скільки швидко працює сама модель, мені головне через скільки я, як юзер, отримаю відповідь. А з deepseek доводиться чекати значно довше ніж чат-гпт, так як у них менше серверів на 1000 умовних юзерів.
А API взагалі не юзабельний, кожний
Звичка, звичний інтерфейс, і один з найкращих інтерфейсів, працює мабуть найкраще у всіх задачах
deepseek повільний (особливо R1) і часто недоступний, не завжди підтягує актуальні дані
claude має жахливий інтерфейс і форматування, і результати якісь нестабільні — в одних задачах гарно себе веде, а інших wtf?
гугловськими не користувався
Одне що grok радує, гарна альтернатива openai, по-трохи на нього з chatgpt переїжджаю
натякаючи що ветерани не заслужують протезування/соціалки без «перевірки»
По-перше, треба визначитись з словом ветеран. Це той хто в умовному Бахмуті воював, чи той кого призвали?
І так, не заслуговують без «перевірки». Точніше заслуговують, но враховуючи що їх обмежена кількість і годні протези можуть отримати одиниці, треба вибирати хто їх більше заслуговує, а саме враховувати:
1. При яких обставинах втратив
2. Заслуги
3. Вік
4. Чим в цивільному житті займався
5. Психологічний профайл
Щоб не було так що отримав, но спився, пропив, чи випилився, а інший, хто мав потенціал на майбутнє, хто міг приєднатися до параолімпійської команди, надихати інших — спився чи випилився, тому що не отримав.
В Україні такий рівень підготовки військових, що від військового буде не набагато більше толку ніж від цивільного в сучасній війні, особливо якщо цивільний в зал ходить і форму має. Хіба що спецпідрозділи, там да, готують хлопців як треба.
Але в цілому згоден, військові, резервісти, в першу чергу мають йти так як це їх прямий обов’язок. Власне вони і пішли.
Ну а в чому він не правий? А українському суспільстві десь так і є, лише чорне і біле.
Упакували в бусик, в учебку прилетів іскандер, залишився без ніг — герой України, патріот, гордість нації. При цьому на фронті ні дня не був.
Працюєш, платиш податки, донатиш — ухилянт, не маєш права називати себе українцем, розберемся з тобою після війни.
Ще один приклад із «сірої зони» із особистого оточення. Бухав, особливим патріотизмом не виділявся, пішов добровольцем тому що робити немає чого і хотілось гострих відчутів, воював достойно, багато раз був в пеклі, отримав кілька контузій, під час однієї із реабілітації, збирав гроші на автівку для себе і підрозділу. Автівку йому купили, на фронт не вернувся, тепер на автівці роз’їжджає по місту.
Пам’ятаю у мене так одноклассник в армію пішов і вирішив розвиватися у військовому напрямку, тому що «подобається зовнішній вигляд солдатів в фільмах (голлівудських)». Так що да, романтика працює.
А, ну тоді все зрозуміло. Не повезло, він би залюбки в окоп поліз, но блін, навчання не позволяє. Герої вони такі — або за кордоном, або з бронею.
І той і той не горять бажанням служити. Звичайно, той що в Європі корисніше для України, ніж той що боїться перепливсти Тису. Інакше він давно б вже виїхав.
Но що той, що інший, ухилянт, зрадойоб, не має права називатися українцем з точки зору військових
по-перше, опоненту будуть розказувати, що він не в окопі, а тому також має бути зрадофілом-ухилянтом і не висовуватись.
І правильно роблять, тому що тільки ті, хто в окопі, мають право висувати претензії тим, хто не в окопі
А якщо опонент раптом виявляється служить у війську
Дивлячись як він там опинився. Якщо по повістці і пішов бо громадський обов’язок , то має право висувати претензії тим, хто не в окопі. Якщо ж пішов тому що в душі військовий, все життя мріяв бути військовим, або щоб заробити грошей — то не має права. Це його свідомий вибір і не треба підгорати, що інші не зробили такого ж вибору.
Для початку, запропоную завалити хлєбало кожному, хто захоче вякнути на військового.
А на інших вякати можна? І дай визначення «військового». А то різні бувають, є такі які воюють з першого дня, рвуться на передок, ризикують здоров’ям і життям, а є такі, які ще вчора були місцевою алкашньою, на яких ти дивився з висока як на відходи суспільства, а сьогодні повістка прийшла і зараз бухає тільки в учєбці чи на фронті, неохотно виконуючі накази.
І чому сам не військовий? Не вірю що за три роки повістка оминула тебе стороною.
Ох уж ті кавомани. Ну не вірю що в Канаді інші кавові машини ніж в інших країнах. Но кавомани це із розряду аудіофілів, для яких звук по звичайному кабелю і по позолоченому — небо і земля, тоді як 95% народу різниці не побачать.
Ну бред. Так же само як в Київ приїдеш, і 2 місяці будеш шукати нормальний хліб так як хліб в тому ж сільпо — говно, навіть не дивлячись на те що він свіжий і там же печуть. Це відноситься до кожного місця, знайти потрібні тобі продукти в потрібній якості.
Як любитель морозива, можу сказати що якість і смак корелюється з жирністю і кількості цукру. Тому чудес не буває. І знову ж таки, не вірю що в Канаді немає нормального морозива. Мабуть купляєш за 5 баксів літр в супермаркеті і кажеш що немає. Ну так і в сільпо кілограмове говно.
Ти за землю платиш а не за будинок. Збудувати нормальний, сучасний будинок буде десь 500к під ключ.