Trump Script Senior Developer
  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    капіталізація == активи + IP + клієнтська база + майбутній прибуток

    Підтримав: Denys Poltorak
  • Хобі | Як ви знайшли справу життя, яка надихає?

    Мені 20 років
    CEO в Complex Agency

    23-літні сінйори в шоці

  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    З’явилося купа стартапів за останні кілька років які доросли до мільярдної капіталізації які прямо чи косвено пов’язані з АІ

    Звісно створити != продати, ніхто і не обіцяв що продати легко. Но АІшка, якраз позволяє сфокусуватися на «продати» частину, взявши на себе «створити».

  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    Wiz → Google ($32B)
    Scale AI ↔ Meta ($14.8B)
    io → OpenAI ($6.5B)
    Windsurf → OpenAI (~$3B)
    Moveworks → ServiceNow ($2.85B)
    Manus → Meta (>$2B)
    Character.AI → Google (talent/licensing)
    Inflection AI → Microsoft (talent/licensing)
    Adept AI → Amazon (talent/licensing)
    Seek AI → IBM

    І це мільярдні покупки, і ті, яких купили. а скільки подібних сервісів, стартапів з мільйонними оборотами чи тих, кого не купили. Навіть антропік можна до цього типу стартпаів віднести, який у 2021 мав лише 7 чоловік, а зараз мало не найбільш перспективніша компанія яка має шанси обскакати по капіталізації і прибуткам біг тех.

  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    Мисліть масштабніше. Уявіть СЕО, який роками будував стартап, збирав команду, пилив якийсь продукт. А якісь чуваки навайбкодили схожий чи навіть кращий продукт / сервіс, чи інший клас продуктів чи сервісів, переключаючи увагу потенційних клієнтів. Цими чуваками можете бути ви.

    Підтримав: Denys Poltorak
  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    Дивився вчора на ютюбі плач одного ІТшника, який рік роботу не може знайти. Чувак вчився на юриста, але роботу знайти не міг, нікому юристи більше не потрібні. Під час ковіда вирішив свічнутись в ІТ, пропрацював кілька років, АІ, layoff, рік ігнору.

    Чувак стабільно запригує в поїзд, з якого спригують.

    Підтримав: Denys Poltorak
  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    Самі ж агенти. При умові що у тебе є чітко поставлена задача з чіткими очікуваннями. Потім можна попросити агентів проревьювити — коректність, баги, регресію, перфоманс, секьюріті вони перевіряють на ура, можна довіритись на 99%. Не довіряєш? Запускаєш кілька раз різними агентами і моделями, скільки токенів не жалко.

    Тобі залишається лише перевірити дизайн, чи співпадає з твоїм баченням ідеального коду і дизайну.

  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    замінився на .net і WinForms, який зробив формошльопство ще простішим

  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    Закидаєш в LLM великий контекст і задачу і на виході отримуєш галюцинації жорсткий недетермінізм і галюцинації з вірогідністю 80%

    Закидаєш в умовний дефолтний клодкод велику задачу, недетермінізм зменшується до 40%

    Робиш планування, розбиваєш задачу на під задачі, і запускаєш окрему клодовську сесію на задачу, і недетермінізм зеншується до 20%

    Добавляєш скіли, хуки, сабагентів, робиш нормальний claude.md і недетермінізм зненшується до 10%

    Добавляєш верифікаційний цикл, коли один агент щось робить, а інший перевіряє, і так для кожної підздачі, поки не задовільнить вимогам поставленої задачі — недетермінізм падає до 1-5%

    І там і там ЛЛМ, но результат, як бачиш, кардинально інший.

    PS Цифри з неба взяв, все залежить від задачі, налаштувань і знань, но смисл і порядки, я думаю зрозумілий.

    PSPS Якщо у тебе результат між голою ЛЛМ і налаштованим агентом (зі скілами, хуками, саб агентами, правилами) однаковий, то у тебе проблеми зі скілами (твоїми скілами, не агентськими).

  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    І близько не був такий ікспірієнс як з делфі

  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    Тому що ти не єдиний хто страждає на емебедед. Тут коли хтось розказує про непрацюючий ШІ, то з високою долею вірогідності буде або ембедед, або С++, або прости господи, якийсь lisp.

  • «8 запитів і 43% місячного ліміту просто зникли»: користувачі масово скаржаться на нову тарифікацію Copilot

    Я для персональної підписки свічнувся з копайлота на кодекс, спочатку на 20$ попробувати чи можна жити з кодексом в 2026, а то сильно нахвалюють і багато народу світчаться навіть з claudecode. Виявилося що навіть 20$ кодекса хватає для персональної підписики і немає смислу апгрейдитись до 100$. Для повноцінної роботи треба 100$ звісно, а так щоб по вечорам і на вихідних покодити, і 20$ достатньо.

    Підтримали: Bot Bot, Viktor L
  • «8 запитів і 43% місячного ліміту просто зникли»: користувачі масово скаржаться на нову тарифікацію Copilot

    Не так, раніше просто у копайлота було сильно дешево, практично безкоштовно, особливо коли сабагентів використовуєш які вони не черджили. А зараз просто стала нормальна ціна як у всіх.

    Але кому той копайлет тепер здався коли за таку ж ціну можна клод код використовувати напряму, а кодекс взагалі дешевше. Єдина його перевага була це ціна, тепер переваг не залишилось.

  • Момент Buna-S, або чого насправді інвестори очікують від революції ШІ

    Якісь дивні аналогії. Найближча аналогія це датацентри, AWS, Azure — високомаржинальний бізнес (а LLM провайдерів це 40-60%) який потребує великих затрат на capex. Тому, амазон також перші роки втрачав гроші, із-за високих трат на capex, але зараз це його головна дойна корова.

    В США 4 млн. програмістів, якщо компанія кожному дає $1к в місяць токенів це 50 млрд. в рік. Що при маржі 50% 25 млрд. прибутку. Да половину скоріше всього звільнять, но і 1к на інженера це консервативно, в багатьох компаніях тисячі доларів вже тратять. І це тільки США, тільки програмісти, і тільки вайбкодинг (що вони локально ганяються для своїх рутинних задач). У цих компаніях ще крутяться автоматизовані вокфлоу на серверах які ганяють агентів, в самих продуктах використовуються ЛЛМки/агенти, плюс ще є непрограмісти, не сотфтверні компанії.

    Підтримав: Oleksandr Suvorov
  • Захід забув, як створювати речі. Тепер він забуває, як писати код

    Весь посил статті що замість розвитку технологій, створення духовок, мікрохвильових печей, кавоварок, краще б відтачували скіли готовки на кострі, на випадок якщо прийде якийсь диктатор з ядерною дубинкою

    А замість розвитку будівництва, створення сучасних, низько-висотних ЖК, міст з парками і загальними зеленими просторами, краще б вчилися рити окопи і жити в землянках.

    Підтримав: Vitalii Shebela
  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    Говорили про революцію в розробці, RAD і всяке таке.

    Стоп, стоп, і що, цього не сталося? Те що сінйори на MFC/VCL і С++ builder робили тижнями, якийсь джун міг накидати на делфі за пару днів. Так, якість коду у джуна була так собі, но на MFC/VCL він взагалі нічого не зміг зробити.

    Правда, потім виявилось, що для того, щоб накидать якісну форму на Делфі потрібно багато мороки, а Button1Click розробка не сприяє якості і ясності продукту.

    І тим не менше, якісний продукт все-одно робився на порядок швидше ніж на С++ і MFC/VCL. І мороки там, на порядок менше, порівняно з MFC/VCL. З появою делфі, а потім .NET, MFC швидко вимер, залишився лише в легасі проектах які було дорого переписувати.

    Підтримав: Igor Golodnitsky
  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    Розгрібання кастомер тікетів, людину залишити для складних кейсів

    Написання тестів (взагалі майже не заглядаю туди, но у мене чіткі скіли і правила де і які тести писати)

    Деякий кодинг (якщо модуль ізольований від системи і його не треба часто підтримувати, то в принципі пофіг що там, головне що працює, можна забити на перевірку коду)

    Код ревью в плані регресії, багів, секьюріті, перфоманса — це все АІшка зробить краще 90% сінйорів. Но, людина ще потрібна для перевірки архітектури, дизайну, інтерфейсів, інтеграції різних модулів. Не тому що АІшка не може, а тому що це все суб’єктивно і АІшка навіть зі скілами і правилами може не попасти в конвеншини і бачення ідеального коду окремої людини, проекту, команди.

    АІшка тут це налаштований агентський стек і токени-токени-токени, а не ЛЛМка. Ну і все упирається в токени і бюджет. Кількість і складність багатьох задач, які можна вирішити без людей, упирається в кількість токенів, які ти можеш потратити.

    Підтримали: OleksandrP, Bot Bot
  • Чому я майже перестав використовувати ШІ

    настільки, щоб прибрати контроль людини.

    Так прибирання контролю людини ніхто і не вимагає, головне щоб ця людина могла робити більше і швидше. Ну і в деяких задачах таки позволяє прибрати, і кількість таких задач з кожним місяцем росте.

    Але роблять це дуже дорогим.

    Дорожче, но все-одно на порядки дешевше людини

    Та всі розуміють — спеціалізованого донавчання під продукт

    Не вистачає, но жити можна, обходиться контекст інжінірінгом

  • Поради звільненим від ексінженерки Meta: готуйтесь до року без роботи та ставте дедлайни

    Скільки б їх не було, і хто б з них як туди не потрапив, і добровольців і мобілізованих, кожен заслуговує на повагу і увагу нескінченно більше ніж зрадойоби що знецінюють їх заслугу

    Не бачив такого, тільки коли самі починають розказувати про зрадойобів і зйобиків

    А за що тебе поважати? За колупання в носі й розмазування 4 роки тонкімі слоямі зрадойобні про телемарафони, бусифікацію і запливи через тису

    Так ніхто ж не просить поважати. Просто подвійні стандарти, спочатку пафосні промови про те, як серце болить за Україну і за народ, і що тільки ради них пішли воювати щоб у них було все добре, а потім погрожуєте всім, хто не воює рядом з вами (тобто тим, за кого ніби-то воюєте).

    Ну саме тому ти справді просто довб***б, якщо так ставишся до людей які добровольцями вже роками йдуть захищати країну. Очевидно твоєму світогляду це незрозуміло, недосяжно і чуже.

    Я в ІТ, щоб допомагати людям, щоб вирішувати їх проблеми, а не тому, що мені це подобається і добре платять.

  • Поради звільненим від ексінженерки Meta: готуйтесь до року без роботи та ставте дедлайни

    В той момент коли люди кидають сите життя і йдуть захищати країну

    Скільки таких? Один із 100? І то мабуть, надивився телемарофонів і увірував що зараз за пів року москву палити буде, нагороди отримає, лайки в соцмережах, і вернеться назад до ситого життя. Якби знав що розтягнеться на 4+ роки пішов би через кордон а не захищати.

    Із всього мого прямого і непрямого оточення:
    — або мали не сите життя (тут є парочка ідейних патріотів, і їх скромне життя якраз із-за цього, тому що все життя займалися патріотизмом і активізмом, а не здобуттям знань і роботи)
    — або бусифікували
    — або по кайфу воювати, знайшов себе

    Я також патріот якщо що, але держава для мене не на першому місці. А у тих у кого на першому, ну що ж, їм до спеціаліста.

    Колись через них у тебе з’явилася можливість звалити,

    Будь-ласка, не треба цього пафосу. Ви це робите для себе а не для когось. Інакше не було б такого зневажливого і хамського ставлення до тих, хто не воює.

← Сtrl 123456...402 Ctrl →