Додам трішки про свій досвід, хоча він стосується не Dev, а саме напрямків SysOps, TechOps, DevOps, NetOps. Так от, це вже було пройдено давно і практично доведено, що універсальні спеціалісти — це рівень ФОП або невеликого ТОВ. Якщо ви велика компанія яка цінує свій продукт, універсальний працівник зробить вам універсальний результат, а не ідеальний...
Ну таке, автоматизація автоматизацією, але все одно потрібна жива людина як мінімум за всім наглядати... Як не крути, а змащувати робота все одно комусь треба)
Чесно кажучи, першу частину комента от взагалі не зрозумів...
А це чисто українська фіча: навалити все на одну людину, щоб не витрачати бабло на якогось девопса. А то як хизуватись, так компанія крутить ледь не мільярдами, а як по факту — жлобиться найняти необхідного спеца всього на 3к баксів в місяць.
Ну так давайте лікувати зуби без стоматолога, ремонтувати двигун авто без механіка, усувати протікання унітазу без сантехніка. Нащо нам всі ці чуваки, коли ми майстри на всі руки? Чи може все таки питання в якості виконання робіт людиною з відповідною спеціалізацією і знаннями? Статтю навіть не читав, бо вже заголовок відганяє українськими best practice: як повішати все на одну людину, щоб не дай боже компанія не витратилась на когось ще...
Статтю ми прочитали, ура-перемозі пораділи, тепер про суть: Якщо Держстат публікує подібні результати своєї роботи, то будемо відверті, це розпис у власній некомпетентності, недалекоглядності і взагалі визнання проблем в розвитку. Рівень заробітної плати — це така штука, як середня температура по палаті — не відображає реальний стан економіки.
Наприклад, спеціаліст заробляє 2000$. Набагато-набагато раніше, це було близько 50 000 грн. Зараз же це щось близько 80 000 грн. Але вибачте мене, тоді шоколадка коштувала 40 гривень, а зараз всі 70 буде.
Тому лише звіт про купівельну здатність покаже, що ж реально в економіці відбувається. А так, ось такі замальовки, це просто протирання штанів співробітників Держстату, зо що вони ще й зарплату отримують.
Цікаво, що таке рішення було прийняте після візиту Кулеби...
Цікаво, а буде додаток Людина+? Просто щоб жити як людина, а не як собака? Чи не планується?
Справа в тому, що громадянам потрібен незалежне джерело новин та інформації. Подивіться на телемарафон — це крайність влади, де те, що висвітлюється, цензурується та жорстко фільтрується. Це некоректне джерело інформації. Щодо новин, для прикладу, в ТГ я читав дещо розгорнутішу інформацію про ситуацію на фронті, ніж від «офіційного» ЗМІ nv.ua. Там дуже чітко петляють, щоб ще не дай бог не покритикувати владу. Для чого мені таке ЗМІ, жити в світі рожевих поні і ура перемоги?
В той же час, аргументація, що Телеграм використовують для наведення ракет та для співпраці з окупантами — теж так собі причина. Ну закриєте телеграм, перейдуть на вайбер. Закриють вайбер — перейдуть на воцап. Закриють воцап — перейдуть на сигнал. Це вічна гонка, на яку витрачаються бюджетні кошти, де борються з інструментом, але аж ніяк не першоджерелом проблеми.
Те що Телеграм це продукт рашки, я не впевнений. Можна побачити пруфи, логи, записи бесід, спостереження за Дуровим, ну хоч щось фактичне, а не публічні голосні заяви політиків? Я як проста людина, хочу розуміти підстави таких звинувачень. Те, що всі держоргани мають канали в ТГ якось сигналізує про зворотнє.
А взагалі, введення цензури дуже схоже на аналогічні дії кацапії. Тільки це все подається під приводом «боротьби за все хороше»...
Тримай-те, більше переписуватись немає бажання. Якщо є проблеми з пошуком, аналізом інформації і критичним мишленням, я тут вже не допоможу...
Посилання відповідача на те, що факт не перебування позивача на військовому обліку було встановлено за допомогою інформаційної системи «Оберіг», не підтверджені належними та допустимими доказами.
Суд критично оцінює долучений відповідачем витяг системи «Оберіг» в якому зазначено, що ОСОБА_1 взятий на облік ІНФОРМАЦІЯ_10 06.05.2024, оскільки із такого витягу неможливо встановити, звідки саме отримані зазначені в ньому дані, чи дійсно він отриманий із системи «Оберіг».
Більше того, відповідачем не надано суду жодних даних, щодо порядку функціонування системи «Оберіг», інформації про те, які відомості містить чи повинна містити така система, хто саме наповнює таку систему.
Оскаржувана постанова не містить даних про те, на підставі чого було встановлено, що ОСОБА_1 не перебуває на військовому обліку.
Суд звертає увагу на те, що відповідно до Закону України «Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів», в Україні функціонує Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов`язаних та резервістів, як інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов`язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Основними завданнями Реєстру є зокрема ідентифікація призовників, військовозобов`язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України.
Посилань на інформаційну систему «Оберіг» вказаний закон не містить.
Уявіть собі, суд вже сам все зробив і навіть виніс рішення. Але, якщо ви твердо впевнені, десь в законі написано про реєстр оберіг, прапор в руки — ніхто вам не заважає вносити дані в який невідомий реєстр. Те, що не явно не передбачене законом і не опубліковано відповідно до процедури — для громадян не існує.
Олександр М існує як громадянин України. Не влаштовує — судіться за унікальний статус.
А загалом, я не розумію суті діалогу. Оберегу в законі немає, причому ні одному. Суд виніс навіть про це рішення, і це факт, змиріться про це. Вже все зробили за вас. Якщо маєте власну думку — чекаю посилання на закон де містяться слова «реєстр Оберіг», а інакше все впусту і тратити на вас ча не хочу. Маєте іншу думку -доведіть, а не філософію розводьте. Закон точна наука, що не описано законом — того не існує.
Як ви пропонуєте виконувати будь які дії з реєстром (вносити дані, видаляти дані, надавати доступ до цих даних), який законом не передбачено? Що у нас каже закон?
2. Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки у своїй діяльності керуються Конституцією та законами України, актами Президента України, постановами Верховної Ради України, актами Кабінету Міністрів України, наказами та директивами Верховного Головнокомандувача Збройних Сил, Міноборони, Міністра оборони, Головнокомандувача Збройних Сил, Генерального штабу Збройних Сил, іншими нормативно-правовими актами, цим Положенням.
Покладення на територіальні центри комплектування та соціальної підтримки завдань, не передбачених законодавством, не допускається.
А тепер, якщо десь в законі знайдете термін «реєстр Оберіг» то отримаєте бублик і повістку в ТЦК. Але якщо ні, то цікаво, якже довести неіснування того в законі, що в цьому самому законі не описано?
Якщо це не качака, її немає, її не чути, то виходить качки немає?
При наявності клавіатури та електрики — легко. В рішенні справи № 938/387/24 чітко сформульоване речення: «Посилань на інформаційну систему „Оберіг“ вказаний закон не містить.» Якщо цікаво, читайте далі самі, розжовувати комусь вільно доступний текст не хочу. З цього речення, випливає логічне питання: а що ж така за вундервафля Оберіг, яка ніде в законі не прописана? А якщо не прописана в законі, то панове, право чітко визначає, що для громадян ця система не існує.
Питання на мільйон: яким чином мої дані злили в якийсь невідомий реєстр Оберіг (а згідно рішення по справі 938/387/24, такий реєстр не існує і його суд не бере до уваги)? Мої персональні дані, без мого дозволу, внесли в якийсь невідомий реєстр, до якого невідомо хто має доступ. Тоді виходить мені йти в суд і виставляти рахунок державі?
Все относительно. В некоторых компаниях тоже любят втирать про ценность и прочее. Только вот многие забывают, что дьявол кроется в деталях. Был свидетелем в начале сентября — в компании два больших оупенспейса. В одном из них у двоих подтвержденный ковид. Что делает компания? Правильно — продолжает всех сгонять в офис и трекать время в офисе (это вообще отдельная тема, вариант оценки продуктивности — кто сколько провел времени в офисе). И что, вот я простой человек, видит? Что компании наплевать на сотрудников, типа заболели и норм. А то, что контактные ходят в тот же офис, а может и я в то время был контактным, типа норм? Кто компенсирует оплату лекарств в случае болезни? И это один небольшой пример. Желательно как минимум начинать с таких деталей и простого логического подхода. Если такого не будет, то все эти подобные методы не более чем просто красивые аббревиатуры и слова.
Вот про непродуктивные митинги согласен полностью. Вводная ситуации: пришел на должность тим лида отдела сисадминов, и каждый день должен был участвовать в митингах со всеми. Проблема в том, что инфраструктура была (и сейчас наверняка осталась в таком же состоянии) в довольно примитивном состоянии. Что бы ее переделать, по времени надо затратить не одну неделю, даже месяц. И вот вопрос — зачем мне ежедневный митинг, когда я как попугай повторяю ситуацию с инфраструктурой, а потом еще минут сорок слушаю про контейнеры, код и прочее (никого не хочу обидеть, просто в то время такая информация для меня была бесполезной от слова совсем). Не хочу сказать, что митинги бесполезны, но в таком виде работать было невозможно — когда тебя вырывают из работы на часа два, что бы просто ты повторил тоже самое, что и вчера. Если сисадмины внедряют что-то, тестирование может продолжаться неделями, и вот зачем ежедневные митинги в таком виде? Абсолютно пустая трата времени, без какого-либо практического результата. В результате не выдержал такой траты времени, и ушел. И ведь, что интересно — на прошлых местах работал минимум два года в каждом, а тут и две недели не прошло, и уже не мог участвовать в этом цирке.
Використання термінів на англійській не робить людину розумнішою. Відкрию маленьку таємницю — сисадмін, це і є System Administrator, прикольно, правда? Просто термін знецінений, але це не причина його не використовувати.
Щодо банків, якби моїм опонентом в даній дискусії була більш/менш освічена людина, то вона знала б, що потрібно знати деякі нормативні акти НБУ, що б працювати в банках. А якщо знання цих актів не вимагають, то це явно не банк, а ломбард якийсь.
По самопровозглашонного — щось сумніваюсь, що у вас прямо в дипломі написано — System Administrator, і ще й в трудовій продублювали, прямо буква в букву (підказка — КВЕД 2020 не передбачає таких професій). Думаю, я відкрив декілька цікавинок в цьому великому світі, тому я зі спокійною душею можу піти пити чай та продовжувати формувати ТЗ на закупівлю серверного і комутаційного обладнання (не буду детально пояснювати, там стільки страшних слів і термінів, аж страшно), а якщо у деяких фрілансерів бомбить, так і бути, переживу якось)))
Ну і як там на аутсорсі, з
Ну, слово аудит знаємо, вже добре. Я б розписав би в чому різниця, але не маю бажання опускатись до рівня роз’яснення, куди який кабель втикати, занадто багато часу потрібно, а він чогось та й коштує. Наприклад, час потрачений на «курси» Retratech — даремно втрачений, ці папірці не котируються ніде, принаймні в поважаючих себе компаніях. Coursera непогано, але я й сам таких «сертифікатів» за вихідні наклацаю з десяток. Ну а в курсі «The Bits and Bytes of Computer Networking» взагалі сенсу немає, я вже встиг деякі моменти забути, коли їх дехто тільки вивчав. І так, я вмію користуватись пошуком)
Тут все просто: Деякі індивідууми проявляють агресію на завідомо слабких і незахищених членів суспільства. Особи, яких Ви перерахували, захищені силовим блоком і 100500 установами із практично необмеженими повноваженням, тому там і «атвєтку» піймати можна, а тому і страшно їх хейтити...