Ось що пише юрист, якій в принципі полюбляє критикувати поточне законодавство, коли то є по суті.
Круглий стіл: Payoneer, маркетплейси, фріланс-біржі
30 квітня відбувся четвертий круглий стіл за участі Данила Гетманцева, ДПС України та податкових консультантів. Отже, розповідаю про його результати.
ВИСНОВОК
Отже, на сьогодні ми маємо чітку позицію ДПС України... Вона у деяких аспектах не дуже «зручна» для ФОП (включення всієї суми в доходи, дата отримання доходів), але сама собою наявність цієї позиції дозволяє ФОП вийти із напівтіні та працювати відкрито, не приховуючи того, чим вони займаються.
...
Взагалі, якщо навіть я помиляюся у базі оподаткування за агентським договором, то:
1. За переплату податків покарання немає
2. Краще я сплачу ці гроші в бюджет помилково, ніж якомусь бухгалтеру, якій просто імітує діяльність...
В будь якому випадку, ці гроші не залишаться в мене завдяки бухгалтеру... Самому смішно, але ось така от дійсність...
Береш Taxer, платиш за рік меньше, ніж бухгалтеру за місяць, і там навіть консультують...
Саме цікаво, що ти платиш, і думаєш, що все ок, а тобі трапляється стаття, яка каже, що зовсім не ок, але твій бухгалтер мотивує свій погляд лише тим, що на практиці так не бачив. Навіть перерахувати дохід по курсу НБУ лінився, а Приват банк його автоматично рахує. Але бухгалтер каже, та ні, якій там курс, що прийшло на рахунок — то й платиш...
Такі конторки не націлені на пояснення, вони націлені лише, щоб підписати тебе на ведення твоїх справ. Тобто на щомісячну оплату за те, що один раз на 3 місяці заповнити декларацію. Причому ти платиш за консультацію, а тубі пускають пил у очі, відповідаючи, що завгодно, лише не на пряме запитання...
Ну от є стаття, Пункт 8 — dou.ua/forums/topic/39360
До юристів/бухгалетрів — звертався. Тому й вирішив розібратися сам...
Мій естонський агент формує мені звіт за власною ініціативою, я навіть не знав, що мені потрібен такий звіт. В звіті фігурує сума, отримана від клієнтів, та сума, яка залишається після оплати агентської винагороди (тобто умовно кажучи рекламних послуг, які мені надає маркетплейс). Тобто я так розумію, в мене є дохід від продажу та витрати на агента. Але витрати не враховується на спрощеній системі.
В документації гугла пише, що звіт можна сформувати у консолі.
Не «сума, отримана ФОПом від повіренного», а саме "
сума отриманої винагороди повіреного
"
В сенсі не має ніякого відношення? Ось же в кодексі написано:
zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7038
292.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).
Навіщо Ви надали статтю про первинні документи у сфері IT-послуг на експорт? Ми ж говоримо про імпорт послуг іноземного макретплейсу, якій надає рекламні послуги розробнику та виступає агентом з продажу продукту ФОПа...
https://play.google/intl/ALL_ua/developer-distribution-agreement.html
3.1 You hereby appoint Google as Your agent or marketplace service provider as outlined here to make Your Products available in Google Play...
...
3.4
A “Service Fee”, as set forth here (as may be revised by Google with notice to You in accordance with Section 15, will be calculated and charged on the sales price... and Google is entitled to the Service Fee without reduction for any taxes or government levies, including any Taxes applicable to transactions described under Section 3.5 or Section 3.6.
...
3.5 Except in certain countries/territories and subject to certain conditions as described here (which may be updated with notice to You), You are responsible for Transaction Taxes on the sale or provision of Products to users
Тобто Google називає себе агентом. Є відповідний тип агентських договорів, і на них має бути звіт агента, якій є первинним документом ips.ligazakon.net/document/BZ010422
А що є первинним документом, які засвідчує торгову операцію? Переказ коштів чи чек (якій гугл надає користувачу при сплаті) та договір (де вказана сума комісії)?
Перечитав! Єдиний пункт, якій говорить про зараховані кошти на рахунок в банку, це 292.1.3), і він стосується виключно е-резидентів. Я не бачу у Вас аргументації, яка підтверджує Ваше твердження. Зазвичай, коли щось аргументують, цитують конкретні пункти.
Інша справа, якщо Ви маєте досвід спілкування з податківцями і проходили перевірки, і на це ніхто не звертав увагу (я то кажуть через зайнятість). Але тоді це вже зовсім інший аргумент. Але в ПК такого не має...
До ЄП-доходу включають суму коштів, які фактично надійшли на рахунок ФОП (пп. 292.1, 292.6 ПКУ) — zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7038.
Ну і дещо смішно, що Ви наче даєте посилання на ПК, але там пише не зовсім те, що Ви стверджуєте...
Більшість, кого я питаю про цей нюанс, кажуть: «Дохід ФОП — це те, що надійшло на рахунок». Але в ПК ця фраза стосується лише електронних резидентів. Тоді як своїх виходить той пункт не стосується, проте стосується пункт 292.4., де явно вказано, що дохід ФОПа за агентським договором — це є сума, яку отримав агент від клієнтів, продаваючи товари ФОПа, а не те, що надійшло на рахунок...
Але мені смішно, що бухгалтера цього пункту впритул не бачать, і толку було платити бухгалтеру, якщо все одно декларацію виходить здавав неправильно, ось з чого я сміюся... Самоіронія, можна так сказати.
Хм... Знаю, що Ви не випадкова людина, але як щодо 292.4. «У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента).» ?
Ха-ха, по закону, читаємо уважно:
zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n7038
292.1
3) для платників єдиного податку третьої групи — електронних резидентів (е-резидентів) — обсяг коштів, зарахованих на рахунок такого платника податків у банку.
{Пункт 292.1 статті 292 доповнено підпунктом 3 згідно із Законом №
292.4. У разі надання послуг, виконання робіт за договорами доручення, комісії, транспортного експедирування або за агентськими договорами доходом є сума отриманої винагороди повіреного (агента) (!).
Але судячи зі всього, я таки не помиляюся — t.me/notaxpro/532