AI Engineer | Senior .NET Developer | LLM Integration | C#
  • Путь студента, или как получить свою первую работу — 2014

    Вот мой пост «Кто как учил C#?».
    Ет мой путь основан на фактах.
    www.cyberforum.ru/...read952812.html

    Может людям поможет стать программистом.

  • Собираем мнения о тренинге devclub.com.ua

    От себя могу добавить курсы на любителя. так как много знакомых закончило много и ушло. Изначально задумка классная много примеров, много практики много д.з. Но вот отношения к студентам и качество преподования, мнения тут расходяться. Незнаю, сами думайте решайте. На любителя.

  • Собираем мнения о тренинге devclub.com.ua

    Чи справді курси Devclub «грабують» клієнтів (ссылка на полный источник ниже):

    До нас звернувся киянин В’ячеслав зі скаргою на курси програмістів Developer Club. Хлопець каже — угода, яку складаєш з ними перед початком навчання, передбачає великі штрафи — якщо захочеш кинути навчання, то маєш сплатити директору половину від вартості. За два дні ми отримали таку ж скаргу від Івана з передмістя.

    Продовжуючи перевірки скарг на популярні товари і послуги, ми зайнялися Devclub’ом.

    В чому проблема

    Developer Club обіцяє навчити основам програмування на мовах Java, C++, Python за кілька місяців навіть «чайників». Компанія існує з 2008 року. Широко рекламувалася у метро. Ви, мабуть, бачили там постери з намальованим крислатим деревом і написом «Есть моцк? Приходи к нам и научись рубить капусту».

    Киянина В’ячеслава в Devclub не заманила не реклама, а система знижок — за одразу два обрані курси він заплатив не двічі по 3 000 гривень, а один раз 4 500 гривень. 1 500 гривень йому скинули.

    Одразу варто зауважити — цін на навчання на офіційному сайті курсів нам знайти не вдалося. Адміністратори пропонують заповнити он-лайн форму, куди треба ввести ім’я, прізвище, контактні дані. І обіцяють — протягом двох днів зв’яжуться, запросять на співбесіду. Там визначать рівень знання комп’ютера і підберуть оптимальне навчання і вже тоді розкажуть про ціну.

    Через кілька місяців хлопець вирішив покинути навчання — не влаштовували умови. Адміністрація поставила В’ячеслава — він винен конторі ще 250 гривень. Гроші, які він сплатив, але не довчився — теж пішли на рахунок курсів.

    В таку ж ситуацію потрапив і Іван з передмістя. Щоправда, відучитися він встиг тільки один урок. Тут також варто зауважити — пробного безкоштовного заняття, на якому Ви можете подивитися — як і хто Вас вчитиме тут немає. На перший урок Ви потрапите тільки оплативши весь курс навчання.

    На заняття Іван прийшов разом з дружиною, котра теж захотіла попрацювати з програмами. Зрозумівши, що «з нуля» вони тут нічому не навчаться, Іван попросив адміністратора повернути 9 заплачених ним тисяч гривень. Протягом п’яти місяців після цього чоловіку обіцяли передзвонити.

    Врешті, зателефонували і запропонували забрати половину суми. Друга половина — «штраф».

    Чи справді треба бути пильним

    У обох відвідувачів курсів Devclub ми попросили копію контракту і платіжні документи.

    Важливе зауваження — договір підписується не з фірмою. Devclub не має офіційної реєстрації. В якості виконавця послуг значиться фізична особа-підприємець Осташко Костянтин. Одноосібно він представляє всю фірму і надаватиме послуги.

    В контракті дійсно жодного слова про те, що Замовника може не влаштовувати якість викладання і він захоче розірвати договір. Зате є цілий окремий розділ про фінансові права Виконавця.

    Адміністрація курсів може оштрафувати клієнта на ПОЛОВИНУ прописаної в документі вартості навчання за а) невиконання домашнього завдання б) пропуск заняття в) бажання розірвати угоду.

    Щоб бути певними, що отримані нами документи справді пропонують в Devclub, ми заповнили електронну форму на сайті курсів (жодного номеру телефону, за яким можна зв’язатися з ними самим на сайті немає). За п’ять днів зателефонувала дівчина-менеджер і запросила на співбесіду. Ні про умови, ні про ціни говорити вона телефоном не захотіла: «Про все розповість наш спеціаліст на співбесіді». Щодо повернення грошей, менеджер заявила — гроші повертають, але все залежить від ситуації, за якої договір буде розірваний. Якщо вдасться довести, що послуги були надано неякісно, є шанс повернути всю суму або ж заново провчити курс. Якщо ні — штраф.

    Прокоментувати вигідно складений для директорів курсів контракт ми попросили двох київських юристів.

    За їхніми словами, така поведінка компанії — для залякування клієнтів і убезпечення себе від «відмовників». Пункти про такі штрафи не описані в жодному з актів Цивільного кодексу. Але протизаконними вони не є — підписується він обома сторонами, тож клієнт винен сам. Щоправда, нараховувати штрафи «зверху» вже заплаченої клієнтом суми в разі розірвання угоди, як це було в ситуації з В’ячеславом, адміністрації курсів права таки не має. А отже платити їх не потрібно.

    Як юристи радять себе поводити перед тим, як підписувати якість документи? Звісно, уважно перечитувати кожен пункт. Згідно 6 статті Цивільного кодексу, невдоволеність якимось із пунктів угоди можна вирішити до її підписання. На це мають погодитись обидві сторони. Простіше кажучи, йдучи на навчання в Devclub, вимагайте викреслення 7-го пункту — про штрафи — з угоди взагалі. Зрозуміло, що одиничний випадок ніякої користі не принесе. Але якщо всі майбутні клієнти цих курсів будуть діяти так, то є великий шанс, що умови довогору таки змінять.

    Увага! «Свідомо» не ставить за мету дискредитувати чи пропагувати послуги жодної компанії. Наша мета — допомогти людям захистити свої права споживачів. Якщо будь-яка компанія виправить порушення, про які ми пишемо, ми з радістю додамо інформацію про це до статті.

    www.svidomo.org/...nd_article/6348

← Сtrl 12 Ctrl →