Справді крутий приклад того, чому варто занурюватися в глибинні мотиви та контексти користувачів, а не зводити їх лише до «юнітів» на шляху до P-value < 0.05
Olena Rudenko, підкажіть, будь ласка, на основі чого ви зробили цей висновок «Жінкам важче почати кар’єру розробника чи девопса, ніж чоловікам.» ?
Вирішив таки замінити всі статті з vc ru на західні альтернативи, які теж досить якісно розкривають зазначену тематику
Привіт!
Я збирав статті впродовж 6 років і чесно відібрав саме ті, які найбільше вплинули на сприйняття мною перформанс-маркетингу
Тому там є декілька статтей на руснявих ресурсах, які значна частина з нас читала до 2022
Якщо принципово — можете не читати, розумію вашу позицію
Це насправді досить широка тема прямо для окремого посту)
Все залежить від флоу та етапу на якому перебуває рк
Наприклад, якщо мова іде про ітеративні тести крео — то як на мене тут декілька кор метрик
1) IPM, адже в такому кейсі ти нівелюєш ефект волатильність CPM та використовуєш його, як стабільну проксі-метрику більш глибинних івентів типу покупки
2) Якщо говорити про наступний крок — це фокус на тест бенчмарк крео на CPA/pLTV/ROMI, так швидше та простіше
Глобально — круто дивитися на валове frequency та % росту reach по ключовим гео з місяця в місяць
Якщо високий фіквенсі
Спасибі!
Подумаю щодо цього)
Цілком погоджуюся!
До речі, ще одна похідна від мінімальних ресурсів — СЕО повинен працювати постійно, адже втратити будь-яку можливість може бути колосальним ризиком
Не впевнений, що РО часто іде з офісу після 20 чи працює на вихідних
«Таким чином, Product Owner у monо — це не лише менеджер проєкту, а фактично CEO свого продукту. І якщо PO може впоратися з цими обов’язками в масштабах одного напряму чи продукту, цілком логічно, що він зможе ефективно керувати й стартапом»
Не погоджуюся з цією тезою, швидше за все в тебе цей баєс через те, що ти ніколи не була СЕО стартапу, це взагалі нелогічно.
Скоуп відповідальності схожий, але є декілька ключових відмінностей
Ти стоврюєш продукт на ресурси монобанку і дуже побічно відповідаєш за їхній розподіл. В кесі СЕО стартапу:
— ти повністю відповідаєш за те щоб знайти ресурси і якщо не знайдеш — твої проблеми, закривайся/звільняй людей — всім байдуже
— навіть якщо вийде знайти ресурси — їх майже завжди буде критично недостатньо і якість/складність прийняття рішень в цих обставинах суттєво зростає
— в умових обмеженості ресурсів, тобі прейдеться продавати продукт дуже віддалений від ідеалу і ти будеш змушена вислуховувати дуже багато негативного та жорсткого фідбеку і покірно кивати, адже в таких обставинах — кожен клієнт неймовірно цінний
— в тебе немає багатьох сервісів, які ти зараз вважаєш дефолтними: фактино в Моно ти створюєш продукт в тепличних умовах, в тебе є офіс/юридичний сапорт/налаштовані платіжки/бренд для хайрінгу і тд
— в тебе значна доля еквіті, але постійно прийдеться ним жертвувати і ти обираєш яким чином його розподіляти
— тобі потрібно власноруч шукати джерела експертизи або робити примітивні помилки, не вийде побігти жалітися менеджменту на існуючі проблеми чи за порадою — всім байдуже
Так відмовляйся — хто тебе зупиняє ?
Так бо проблема укріпрайонів не нівелюється появою західної бронетехніки, вона принципі мало чим нівелюється
Не змішуйте пліз пропаганду з закономіностями ведення бойових дій
Дальнобійність ф-16, суттєво ускладнить фізичну можливість рос бомбардувальників долетіти до зони скиду кабу
Не буде ні перемоги, ні поразки
Буде довга фронтова війна на роки/десятиліття типу ірано-іракської
Да, в України менше ресурсів, але в росії не вистачить ресурсів для окупації значно більшої території ніж зараз
Вони поклали тільки по осінту понад танкову дивізію по техніці щоб взяти Авдос, який до початку наступу був на 60% охопленим по флангам — так довго воювати не вийде
І це при тому, що їм вдалося скидати тисячі кабів на укріпрайони, ця перевага нівелюється з появою ф-16
Я вже не говорю про експоненційний ріст використання дронів, згодом наступ в будь-яку сторону стане абсолютно ірраціональним
Не буде ні перемоги, ні поразки
Буде довга фронтова війна на роки/десятиліття типу ірано-іракської
Да, в України менше ресурсів, але в росії не вистачить ресурсів для окупації значно більшої території ніж зараз
Вони поклали тільки по осінту понад танкову дивізію по техніці щоб взяти Авдос, який до початку наступу був на 60% охопленим по флангам — так довго воювати не вийде
І це при тому, що їм вдалося скидати тисячі кабів на укріпрайони, ця перевага нівелюється з появою ф-16
Я вже не говорю про експоненційний ріст використання дронів, згодом наступ в будь-яку сторону стане абсолютно ірраціональним
«Треба розуміти, що якщо Росія в України досягне своїх цілей, повністю або частково це гарантовано призведе до того, що наступними будуть країни Балтії». — це абсолютно помилкове судження, адже:
— рашка не готова воювати з нато, адже у них абсолютно не співрозмірний військовий потенціал, якщо вони отримують по зубам від погано організованої клептокартії, якій по чайній ложці дають зброю — то яка війна з нато ?)
— якщо рашка частково реалізує свої цілі (наприклад закріпиться на окупованій зараз частині України) — залишиться ще величезна частина неокупованої території, яка може стати багаторічним полігоном/військовим табором для стримування рашки. Це цілком вписується в стратегію неескалації та виснаження рашки, адже тим більше не буде нападу на нато, якщо є незавершена війна з хоч і значно меншою, але мілітаризованою країною з фронтом за пару тис км від країн балтії
Цікаво, думаю це пов’язано з масштабом проду/команди.
В моєму уявленні продакт — це і про стратегію, і про тактику і про продуктову аналітику).
Така собі вітрувіанська людина, яка при потребі ще може лівою ногою запустити пару рекламних компаній та чекнути шо там в коді/бд
Підкажіть пліз, в чому різниця між продакт-менеджером і продакт-овнером та для чого розділяти ці дві ролі ? В моєму уявленні описані функції робить продакт-менеджер
GIST/RICE і додатковий грумінг потрібний лише при зміні OKR’s, якщо зміна впливає на impact гіпотез
Якщо долітають нові гіпотези — можна просто прокомунікувати з розробником effort, а impact та confidance визначити на основі growth моделі та бенчмарок
+ Можна кидати в загальний чат в слаці з проханням до всіх максимально знищити нову гіпотезу
Регулярні сесії — вбивця часу, мій суб’єктивний гес. Ненавиджу міти, які існують заради регулярності, а не вирішення нагальний проблем
Яку проблему це вирішує ?)
А яка різниця, що може зробити?)
Невже ви не розумієте, що майже кожне концептуальне «може» буде упиратися у «хочу» реалізувати свої примітивні егоїстичі інтереси ?
Зрозумійте, їм не потрібні ніякі поради чи ідеї, в них все ок. Ми тут потрібні щоб не брейнштормити зайвий раз, а бути інструментом реалізації їхніх інтересів.
Казки для хом’яків від недошляхти, яка відчула власну безкарність. Ніхто не буде здійснювати екстрадицію в країну у стані війни + ніхто не буде жертвувати власними інтересами (віддавати якісний людський ресурс) заради бажань купки клептократів
В неї $150K+ MRR — а в тебе шо ?