Для розрахунку беремо гривневий еквівалент по курсу НБУ на дату надходження валюти на поточний рахунок
Олександр,
За кожен такий платіж ви зобов’язані утримати податок з доходу фіз особи 18% і Військовий збір 1,5%. З такими людьми можна заключати договір цивільно-правового характеру (ЦПХ), замовили роботи такі — за такі гроші. Простіше якщо ви платите СПД, тоді вони відповітальні за сплату податків. Загалом це можна реалізувати все вірно, потрібно копатися довше.
Всі платежі моніторяться і рано чи пізно будуть питання.
нічого — плати 18% податку і кому хоч виставляй
ну то вже як організовуєте роботу, буває для своїх же найманих фрілансерів теж роблять інвойси від їх імені, а виконавці тільки підписують
як це «нельзя»? А кому по-вашому їх робити ??? Документи робить той хто продає — ви продаєте свої послуги? отримуєте кошти ? ви і робите інвойси і виставляєте їх замовнику для оплати
Сергій,
Згідно Податкового Кодексу України
Стаття 162. Платники податку податку на доходи фізичних осіб:
162.1.2. фізична особа — нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
163.2. Об’єктом оподаткування нерезидента є:
163.2.1. загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід з джерела його походження в Україні;
163.2.2. доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).
Тобто, в момент оплати фіз особі — нерезиденту, ФОП в Україні що виплачує дохід має утримати і оплатити податок на дохід фіз осіб.
Є шаблони — я такий-то ФОП, зробив роботи такі-то, на суму таку-то, сторони притензій не мають, оплата інвойсу є підтврдженням виконання робіт, заплатити на цей рахунок (твій ФОП рахунок в банку) скільки то , дата номер, підпис . І все . На кожну оплату олбиш — міняєш тільки дати , номер і суми.
Олександр,
щоб відповісти потрібно знати:
а) ці люди (яких ви типу найняли) ФОП чи фіз особи ?;
б) яким чином ви здійснюєте оплату наданих ними послуг? (готівкою, оплатою з картоквих рахунків, з поточних, інше ?);
в) чи підписуєте ви які-небуть документи, договори?
Якщо, приміром, вони ФОП — отримали гроші як дохід від підприємницької діяльності то відповідальність на них. Якщо фіз особи — відповідальність за несплату лягає на вас, так як ви в цій ситуації податковий агент і маєте утримати з виплачуваної суми податки і передахувати на користь держави.
проблем не буде. На поточному рахунку (2600...) залишок валюти, після обов’язкового продажу 50%, може зберігатися необмежений термін часу — це вже особистий дохід ФОПа, який отриманий і зарахований на поточний рахунок, дохід показаний в декларації за відповідний період і з якого сплачений податок. Відповідно і розпоряджатися ним ФОП може на власний розсуд (хоча варіантів не багато) — накопичувати, продати на міжбанку в будь-який час (обміняти на гривню), оплатити послуги чи товари у валюті ( якщо є підтверджуючий договір/рахунок), зняти можна тільки для відрядження подавши відповідні документи до відділення банку.
остання інфа з укрсиба — це видача валюти готівкою з поточного рахунку для відрядження за кордон))) підставою для цього є лист від ФОП, довільної форми, з деталізацією витрат — типу добові, таксі або оренда автомобіля, горель ...детальніше процедуру краще уточнити в своєму відділенні. Якщо менеджер буде підкований, допоможе зробити без проблем, потрібно знати всі тонкощі оформлення із середини.
Вірно. Головне правильно розібратися з визначенням вірної дати зарахування, вірним курсом на день надходження. А як там ви продаєте — то вже ваша справа. Хоч по 50 дол. кожен день.