Що вас тримає в Україні крім закритих кордонів?
вже нічого.
хоча не сумніваюсь, що найвеличніша влада сучасності постарається створити для мене якісь вагомі причини: тюремне ув’язнення, ...
1. своїм студентам раджу для початку nandgame.com . перед тим як проходити, непогано би знати що таке «таблиця істинності» і найпростіші операції «і», «не», «або».
2. думаю, що ні.
Кажуть, Поль Брег потонув у віці 90+, катаючись на дошці в океані...Коли його дослідили — виявилося, що
він помер.
а я спочатку подумав це якийсь модний репер. капець я став старий
Золоте правило ухилянта або зйобка — ухиляєшся, зйобуєш або зйєбав — сиди тихо і не відсвічуй.
золоте правило фаната концтаборів та тоталітаризму: затикай рота всім, хто не згоден з лінією партії.
в якомусь смислі бачив )) в другому семестрі на фізфаці кну читається курс молекулярної фізики і до нього за традицією йде блок лабораторних робіт. от там є одна робота «броунівський рух». але тут ми підходим до частини «в якомусь смислі». обладнання для лабораторних там залишає бажати кращого, зокрема нормально збалансувати той мікроскоп, щоб там усе не текло просто під впливом гравітації, майже неможливо. що ще гірше, підсвітка там від якоїсь... ну реально лампочки ілліча, яка більше гріє ніж світить, звідки дика конвекція. так що броунівський рух там був, але тільки у поєднанні з такими «побічними ефектами», що тільки й залишається казати, що я його бачив «в якомусь смислі».
Проте найбільша засада — це ГОСТИ (ДСТУ). Неправильний відступ, не такий перенос слів, зайва кома чи її відсутність — і треба пере-друковуати частину диплома і знову іти на перевірку.
оо, це біль. мені з дипломами якось обійшлось, а от кандидатську я три рази лише через стиль літератури передруковував. а скільки разів з інших причин, то вже з ліку збився. який же це ідіотизм.
зловив себе на думці, що реально не пам’ятаю що я там назахищав. довелось покопатись в паперах. перший диплом захистив у далекому 2009 році, «Броунівська колоїдна частинка в неоднорідному середовищі», його ж потім продовжив до «Броунівської частинки в запорошеній нерівноважній плазмі» у 2011. от з кандидатською я довго тупив і тільки в 2017 захистив «Статистичний опис систем з кулонівським типом взаємодії». за цей час встиг поколупатися в біології. в 2016 захистив бакалавра, але назва роботи втрачена для історії. це було щось про пошук потенційних інгібіторів рнк-полімерази зіка-вірусу. зате назва магістерської від
о, я то саме: прочитати лекцію — но проблем, але граматика...
ну так все правильно: планувалось Х років життя, з них х потратили на навчання, старіння сповільнилось і замість (X — x) залишилось a*(X — x), де а > 1 (сповільнилось же) — коефіцієнт сповільнення. так от, якщо початково X ≥ x*a/(a-1), то цей процес можна повторювати вічно. якщо б, наприклад, 50 років навчання сповільнювало старіння вдвічі, то маючи 100 років в запасі можна було б 50 з них просрати на всякі вузи, старіння би сповільнилось і тих 50 що залишились перетворились би знову в 100. і так можна вічно. а ще відсутність почуття гумору може бути раннім признаком деменції.
ну мені це швидше виглядає як медстатистика, таке дійсно треба, але то окремо. а от біоінформатика в мене більше асоціюється з двома напрямками:
(1) аналіз послідовностей (задачі: вирівнювання послідовностей, genome assembly для секвенування, побудова філогенетичних дерев, молекулярні годинники, пошук locus Ori, ітд);
(2) структурна біоінформатика (задачі: передбачення третинної/четвертинної структури білка, передбачення енергії зв’язку ліганд-рецептор, прямий/зворотний скринінг, ітд).
кому й куди тут таке треба я особисто не знаю і взагалі маю глибокі сумніви що коли-небудь буде треба. а може це просто мій когнітивний баєс: за майже 40 років життя тут я вже перестав вірити не те що в світле, а в майбутнє взагалі.
навчання сповільнює старіння
ну все, тепер буду жити вічно
З якого боку подивитись.
З об’єктивних результатів, на жаль, всього 2 виступи на конференціях
* 24th International Student Congress of (bio)Medical Sciences (ISCOMS-2017)
*
Практика показала, що ніхто не має задач, де я міг би прийти зі своїм матапаратом/знанням фізики і щось красиво розрулити. Я хотів було спробувати позайматися кілька років чистою біохімією, може навіть ще один дисер написати, але оскільки це більше експериментальна наука і треба постійно сидіти в лабораторії, то я такого собі дозволити не можу чисто з фінансових причин.
А от з суб’єктивної точки зору все не так погано: я цілком задоволений тим, що повчився на біофаці, чомусь навчився, почав більш повно бачити красу Природи і ставити питання, які до того не ставив. от як приклад: наш зір базується на реакції 11-cis-retinal -> all-trans-retinal. тобто одна молекула яка поглинає фотон і змінює конфігурацію. от тільки якщо ця молекула всюди така сама, що в паличках, що в колбочках, то як же так виходить, що вони всі реагують на різну довжину хвилі світла? адже молекула та сама, а веде себе по різному (спойлер: відповідь пов’язана з фізикою може навіть більше ніж з біологією і реально красива). для мене Природа цілісна, нема ж такого, що в одній кімнаті працюють чисто закони фізики, а в іншій якісь закони хімії. все завжди працює одночасно. був би знов вибір чи поступати — я б поступив, вважаю, що воно було того варте.
пошук вакансій за запитом bioinformatics на ResearchGate:
imgur.com/sXsS1U9
це, звичайно, не сотні позицій, але й на RG далеко не все попадає. ну і взагалі індикатор, що там щось робиться і принаймні потенційно на щось можна розраховувати.
я не виключаю, що якщо дуже постаратися, то може якась одна вакансія знайдеться. просто практика показує, що чим більш наукоємний напрям, тим менш охоче його віддають на аутсорс і ще менш охоче будуть працювати за прямим контрактом. так що куди подіти 150 випускників кожен рік питання відкрите.
біоінформатику
і багатьом вона в цій країні потрібна?
Потрібно управління енергією, її на все не вистачає.
знайома проблема. сам нормального рішення не знайшов, так що можу лише поспівчувати.
Тепер маю абсолютно брейндед роботу, легшу ніж моя перша робота 10 років тому, на якій треба працювати максимум 3 години в день.
так якщо є можливість все робити за 3 години, то хіба проблема пустити решту часу на свої власні проекти як завгодно великої складності? більша біда коли зміна переростає свої 8 годин.
можна сюди: naas.gov.ua . вони полями займаються