вони агендери?)
Такі жінки точно не є цисгендерами. В більш вузькому плані — це вже треба дивитися на мотиви і позицію конкретної жінки. Можливо є бажання асоціюватися з чоловічим гендером? Чи іноді все ж таки хочеться бути «жіночою» (гендерфлюїд )? Чи дійсно агендери.
Я до того, що немає нікого, хто на 100% відповідає всім суспільним стереотипам про жіночність/чоловічість.
Абсолютно вірно кажете — немає 100% цисгендера. Але проблема в тому, що суспільство так чи інакше спонукає до певної гендерної ролі, навіть якщо тобі того не хочется. «Будь чоловіком, не плач», «дівчата так себе не поводять, будь жіночою» и тд. Суспільство гірше визнає лідерів жінок, дивніше реагує на чоловіків домогосподарів. Різноманітних прикладів безліч. Особливо це тонка тема якщо подумати про дітей, яким це «насаджується» з малечку.
А обговорюючи гендери та якими вони бувають — поширюється лікнеп у суспільстві. Люди розуміють що кожна особистіть не зобов’язана відповідати яким-небудь критеріям тільки через те якою вона народилася. Ось в цьому ідея гендерної ідентичності
Дуже цікаво дискутувати «На око», але як на мене краще посилатися на дослідження і опитування.
Наприклад: razumkov.org.ua/...article/2021_Religiya.pdf
На момент 2021 року 67.8% усього віруючих. Тобто «90+% християн» фізично і близько не буде
Можу відповісти щодо другого абзацу, щодо агендерів.
Тут важливо одразу зрозуміти терміни, і що найголовніше — так це те, що гендер != біологічна стать.
Гендер — це взагалі про соціум, а не про чоловічі\жіночні ознаки. Немає ніякого 100% зв’язку у гендера та статтю чи сексуальною орієнтацією.
Це соціальний конструкт, який визначає поняття жіночості та чоловічості у суспільстві. При чому, що важливо, у конкретному суспільстві, в конкретний історичний проміжок. Бо, наприклад, те що раніше відносили до чоловічого гендеру (носіння спідниць наприклад, як у Стародавньому Римі), то зараз може відноситись до жіночого гендеру. Або навпаки. Таких прикладів безліч
І ось агендер — це про те, коли людина не хоче асоціювати себе ні з жіночим, ні з чоловічим гендером.
Скільки можна одне й те саме перетирати?
Я правильно розумію, що «скільки можна» — це про два дописи, один з яких анонс опитування, а другий — результати опитування??
Очень неожиданно увидеть такой отрицательный разрыв геймдева на фоне общей IT сферы. В разрезе мужского пола так вообще более чем на 25 п.п. негативного отношения.
Казалось бы — игры это огромное поле разнообразия для всех и каждого, а оно вон как
Я все ж таки не впевнений що порівняння коректне. Зарі — по лору з росії, тому тут зетка зовсім недоречна.
А ось у графіті немає такого бекграунду