Я б це назвав швидше «Рейтинг мов, потрібних для українського аутсорсу».
Я вже вам втомився відповідати, що це різні поняття.
І абсолютно не так все просто з тим юрліцом, напр в тій же Каліфорнії.
Ви плутаєте два фундаментальних поняття.
— private entrepreneur або self employed — це типу фоп. Так собі люди працюють напр на фрілансі. Так, там є свої нюанси, як платити і оптимізовувати податки. І далеко не 5% виходить.
— contractor — це спосіб працевлаштування. Вася Пупкін йде на контракт до Гугла, бо так простіше і швидше знайти роботу. Але йому не платять плюшок. Проте якщо Вася Пупкін контрактор отримує за його контракт 100 тис в рік, а John Doe як FTE отримає тих же 100 тис, то сплатять вони податків однаково.
У контракторов и FTE совсем разный набор налогов.
А ну-ну, з того місця подетальніше? :)
Аж цікаво стало. Бажано з прикладами і цифрами :)
Була фраза
В цивілізованому світі є інститут контракторства, які платять менше податків.
Все, що я хотів сказати, що фраза м"яко кажучи вводить в оману, щоб не сказати, що є брехливою.
Ви завели розмову в бік, тому не маю наміру її продовжувати.
Приватний підприємець і контрактор це не зовсім одне і теж.
Не знаю, як в Британії, але в Америці найманий працівник в основному платить податки протягом року, а на початку наступного корелює їх.
А контрактор в основному платить сам. Чи протягом року потроху, чи все разом на початку наступного. Але це чисто технічна різниця.
% федерального і місцевого податків НЕ залежать від того, чи ти найманий працівник, чи контрактор, чи будь хто ще. Є твій дохід за рік, і все. Від того всі танці.
Оптимізація, це вже інша історія. Там дуже багато параметрів. І зовсім не означає, як дехто собі тут уявляє, що контрактор собі скрутить податки суттєво :)
Виводити звідки? Контрактору теж платять пейчеком на банківський рахунок.
Якщо мова про приватного підприємця, то так, він має певні нюанси, як оптимізувати податки. Але це зовсім інша історія.
На контракт легше потрапити, це такий спосіб для компанії закрити деякі вакансії по швидкому, якщо не можуть швидко знайти людину на фултайм.
З іншого боку контрактору платять погодинно, контрактор по закінченню контракту звільняється, контрактор не має бонусів від компанії, як от медична страховка. Часто контрактор обмежений в доступах і ресурсах в компанії. Тут можна багато говорити.
Але якщо контрактор заробив за рік 100 тис, і фултаймер заробив 100 тис, то сплатять вони абсолютно однаково податків за рік. З точки зору податків різниці немає жодної.
Не знаю, про який там світ ви говорите. Америка цивілізований? Якщо так, то розчарую вас. Контрактори нічим не відрізняються від FTE в плані сплати податків. Ну от від слова «взагалі» ніяк не відрізняються :)
Не смію спитати, а оці «золоті яйця» кому ця курка несе окрім власників бізнесу і самих фопо-айтішників?
’embedded C++ tech lead / arch’ мене питає, що таке вирости?? В моєму розумінні, якщо людина має такі лички, то вже б мала самостійно прийти до того, що таке ’вирости’. Що вирости навіть в аутсорсі має різні значення. Про продуктові компанії підказати? Про стартапи?
Хоча згоден, що в переважній більшості аутсорсингових компаній в Україні кар’єра, це гребець -> погонич. І там математики скоріше за все не потрібно. З іншого боку одне із значень ’вирости’, це як вибратися за межі такої примітивної схеми, якщо вона не влаштовує.
Типовий коментар типового українського офшорного гребця — вирости для якого означає тільки стати погоничем. Бажано чим повищого рівня.
ДумайТЕ.
Цікаво, що думає з цього приводу «нашепрекрасне»
Однозначно плюсую.
Математика розвиває мислення і уяву. Крім того, якщо програміст хоче вирости, йому без математики не обійтися. Хоча, вагную наліт критиків, які скажуть, що це не так, то зразу скажу, можливо в умовах проєктів в Україні того дійсно не треба. Наразі...
Дякую за гарну позитивну цікаву історію
В долині теж можна нормально жити на такі гроші. Багато хто живе і на менші гроші. Будинок буде важкувато купити нормальний, то так. А все решта без проблем.
Маленька підказка, оцінюєш, а тоді все множиш на 2 :)
Але все одно все залежить від того, що там в кишені клієнта ;)
L2 це віза жони програмера, тому треба питати, що там з L1 сталося. Може бути від і до. Напр. банально розлучилися.
То ви як визначаєте, що індійська компанія? По кількості працівників звідки?
Чи може краще вважати по тому, хто власник, чи де центральний офіс розташований і де зареєстрована? :)