Хороша аналогія, по факту так і є.
Сервер ти можеш під себе налаштувати як хочеш, але все лягає на твої плечі, підтримка і розробка потрібного функціоналу. Завдяки серверу можна робити свою унікальну і специфічну логіку, маштубавати як хочеш, але для цього потрібно більше зусиль і знань, тому зазвичай це робить бек-енд розробник або фулл-стек.
А Firebase дозволя отримати бажаний результат вже в готових рішеннях які підходять під купу випадків. Але це вже готова логіка, яку ти так гнучко не налаштуєш як сервер, але зазвичай це і не так часто потрібно. Плюс є деякі умови використання платформи, не всі рішення можна використати в безкоштовному тарифному плані і якщо проект маштабується то ціна на підтримку даного проекта можна вирости в залежності від функціоналу який використовується.
Тому багато залежить від самого проекту, знаючи який буде проект і функціонал, можна вибрати найоптимальніше рішення для нього.
Все залежить від проекта на якому має використовуватись та чи інша технологія, так GKE може бути більш функціональним, але питання в тому чи воно доцільно до того проекту.
Фішка Firebase є в швидкому і легкому розвертувані так скажем «серверної сторони», з якою можна одразу ж працювати без великих зусиль і поріг входу буде нижчим ніж у того ж GKE, тобто з Firebase зможуть працювати одразу більша кількість девів.
Також Firebase має велику кількість сервісів яка може покрити багато потреб проекту.
Тому тут більше від проекта залежить, при розробці якогось величезного проекту на який виділено багато часу і в цього проекта є специфічні задачі які не покривається Firebase, то використання GKE буде кращим варіантом в цьому випадку.
Але якщо всі задачі можна покрити в рамках Firebase, то я би його використав, так як він буде простіше. Також Firebase можна використати як додаткову тулзу до існуючого проекта, не обовʼязково на ньогу перекидувати всю логіку і підтримку додатка.
Погоджуюсь, що є нюанси над якими варто ще попрацювати гуглу.
Теж була проблема з кросс платформою, якщо на iOS і Android все чудово, то на інших платформах може бути обмеження по функціоналу.
Також api до баз могло бути в кращому виді ніж воно є.
Якщо робити якусь спецефічну виборку, воно може важко сприйматись при читанні коду, але тут є деякі рішення:
— можна обгорнути ці виклики в окремий клас і зробити свій адаптер під себе, потім з цього можна буде зробити свій власний package і потім його використовувати в інших місцях
— також можна використати Cloud Functions і тримати там всю цю логіку роботи за базою
Але так, для цього потрібно буде докласти додаткові зусилля.
Поки натяків, що вони можуть закинуть цей проект нема, тай дуже багато проектів на ній вже побудовано. Думаю максимум, що можуть зробити, це припинити розробку нових фіч для платформи.
Моя помилка, вирішив використати тузлу для презентування коду. Погоджуюсь що це була не дуже хороша ідея, але це чисто базові прикладити, щоб мати уявлення про синтаксис і як воно виглядає
Стаття написана для «ознайомлення» з Firebase, на початку є дисклеймер цього. Цікаво як можна по цьому визначити рівень спеціаліста, але дякую за коментар))
Дякую за цікаву статтю, завжди була проблема з написанням prompt для Midjourney , треба буде спробувати ці ресурси по генерації опису до зображення.