Ну тоді проблема з інтеграцією є і їм необхідно вивчати додатково англійську, щоб мати змогу повністю взаємодіяти з усіма громадянами Канади і США і їх установами. В чому тоді було ваше повідомлення, що вони «спокойно інтегріруютца і за прідєламі»?
Мені здається Mike просто сам уже заплутався
І що ти цим хотів сказати? Які мали бути дії в 2014, зараз і в майбутньому для України та її населення? Вічно жити в страсі і жити бажаннями сусідньої держави, замість своїх побажань чи як? Що і як потрібно робити на твою думку?
Перечитай п.2 це відбувається завжди і це не питання поточне (лише цього історичного періоду), потрібно будувати самостійну країну і культурно відмінну від ворожого сусіда, щоб мінімізувати ризики по типу Криму, днр, лнр, де вийде частина населення (підкреслюю ЧАСТИНА), куди за декілька годин можна закинути диверсантів і військових і почнеться дестабілізація.
Хто дає гарантію, що після Пукіна у владу не прийде якийсь його братан, наступний кдбшніх, російський націоналіст, просто неадекват, які будуть продовжувати дестабілізувати ситуацію і повертати срср v 2.0???
Наприклад (за пределами)? Де саме вони прекрасно інтегруються? мова йде про тих хто дуже погано спілкується англійською
1) Офіційною мовою провінції Квебеку є французька, у нас такого немає
2) Збоку Канади немає Франції, яка могла перетягнути ці території собі, а якби була то це значні ризики для цілісності Канади і держава змушена була б працювати над контролем цього питання;
3) Це не відміняє проблеми, а саме того що такі громадяни гірше інтегруються в усі процеси країни, вони працюють і живуть на своїй території, однак погано взаємодіють з іншими громадянами країни (85%)
плюсую
На запитання авторки (@Марія Дубініна), надіюсь що уже скоро. Однак як видно по коментарях нижче, є необхідність в тому, щоб і самі українці до кінця зрозуміли чому людина реагує саме таким чином.
І так, чому це так важливо для україномовних людей і чому вони так реагують:
① Сприйняття російської як іноземної, чужої. Російська мова належить російському народу та їх історичним формуванням (РФ, РФСР, Російська імперія), оскільки немає окремої російсько-української, казахсько-української чи російсько-білоруської мови. Ця мова використовувалась з самого початку в Росії і там формувались норми і правила до цієї мови. Будь яка наукова робота, відео в ТТ чи YouTube на цій мові, науковий чи творчий блог, в першу чергу збагачує їх культуру та їх науку (це їх інформаційне поле і там найбільше людей, які це все споживають). Тому в очах україномовних це як «гра за сторону ворожого сусіда», тобто розвиток їх науки, їх культури, комунікація і взаємодія з їх людьми. Цю інформацію не буде шукати і читати француз, китаєць чи україномовний ціленаправлено. На цей контент в першу чергу попаде громадянин росії. Тому тут в україномовних просто не розуміння: «для чого?», «щоб що?». Створюйте українське ... створюйте наш національний вклад, наш стендап, ролики, шансон, комікси, спілкуйтесь українською, звертайтесь до українців українською;
② Сусід агресор і ворог. Україномовні нічого не хочуть мати спільного з мовою держави яка постійно тебе вбиває і знищує усе, що ти будуєш і кого любиш. Якщо переносити це на звичайні людські відносини, то це об’єктивне бажання простої людини забути назавжди того хто постійно тебе бив, забирав у тебе гроші, їжу і як у звичайної живої істоти, твій інстинкт одразу працює на тебе таким чином, що коли ти чуєш російську, то ти чуєш мову того самого солдата, який вбивав тебе вчора, десять років тому назад чи сто. На нас напав не Путін (не одна людина), а велика кількість людей з РФії, які планували стратегію і зараз відають накази обстрілювати і знищувати наших людей і міста (солдати, генерали, міністри), ЗМІ які на 40 день війни і далі брешуть, політики та звичайне населення яке і далі підтримує війну, виходить з плакатами Z і «расія впєрьод», «ми єдіни» і все це вони роблять, нажаль, російською мовою. Все це є їх реальною позицією, а не однієї людини (Пукіна). Цей сусід напав на нас не тільки сьогодні, такі події ми переживаємо постійно і від одного і того ж ворога, на одній і ті й ж мові. РФ повномасштабно напала на нас в 2022, напала в 2014, у 1917 РСФРР напала на УНР та нав’язувала усе що хотіла на всю нашу територію, хоча ми як українці, як і білоруси в той період хотіли жити окремо і незалежно. І все це здійснювалось на російській мові сторіччями в їх інтересах для того, щоб було більше землі, більше багатств, більше «граждан» в майбутньому, які будуть працювати на імперію для її обслуговування (бізнес масштабування так сказати) і будуть розмовляти на «їх універсальній мові»;
③ Мова як інструмент безпеки. Україномовні люди в містах, не можуть бути впевнені, що хтось не громадянин росії, який щось робить і вишукує в їхньому місті, якщо він спілкується виключно російською і при цьому агресує. Одним із найсильніших ідентифікаторів, що може у вас видати українця — це знання мови («паляниця», «пахва — піхва» і т.д.), знання культури та нашої історії, яку не викладають в РФії. Особливо коли з усіх каналів: ТВ, телеграми і т.д. пишуть про диверсантів, які наводять ворожу техніку. Це звичайне об’єктивне переживання та намагання зберегти своє життя та домівки. Уявіть собі, що Україна воює з Туреччиною, які бомблять міста і тут ви, наприклад, вийшли на вулицю і почули мужика який ходить біля магазинів і щось говорить турецькою. Внутрішня свобода і незалежність, як ідентифікація українця це добре, однак якщо ми оцінюємо об’єктивні речі, то ми не можемо провести днк-аналіз, де буде вказано що у вас «свободи» на 85% що відповідає українськості. Це створює менталітет і ідентичність, однак її не виявити одразу і відповідно багато людей хочуть жити в безпеці і розуміти «хто є хто» і кого вони підтримують чи заграють з агресором чи хочуть жити у сильній і незалежній країні.
④ Зневажливе і агресивне ставлення певних російськомовних до україномовних (що і видно навіть в спільноті dou, тут в коментарях). Таких меншість, однак вони є (як і україномовних мудаків, які кажуть що «російськомовні українці це другий сорт»). Вони можуть називати українську «ето нє язик, а просто мікс польськаво і расійскаво», «так ви і самі нє правільно гаварітє», «давай, фтарой гасударственний», «я німагу на украінскам разгаварівать», «ніпанімаю». Останні два вислови дають розуміння, що російськомовний українець взагалі не практикує українську і не збирався. Всі ми люди і всі ми емоційні, однак не дивуйтесь що вас можуть послати або фізично прикластись, якщо ви щось таке скажете, оскільки дані вислови є неповагою для україномовного, а образа породжує тільки образу, а ще в такі часи (див. п.1-3).
⑤ Взаємне не розуміння. Чому вони не думають так, як ми? Це також нормальна реакція для кожної звичайної людини, яке виникає у кожного з нас. Чому для тебе це так важливо? Для україномовних це важливо, тому що п.1-3. Від російськомовних українців часто чую, що мені зручніше і я так краще і крутіше можу висловити свою думку. Перехід це дійсно дуже складний процес, оскільки вивчення чогось і удосконалення це завжди важко. Однак, це питання практики і звички, оскільки якщо ви будете використовувати її раз в рік (якийсь виступ, всезагальна зустріч чи ще щось), то кожного року для вас це буде неймовірним стресом і ви будете помилятись. Якщо ж частіше декілька раз на місяць, то це буде набагато легше. Особисто за себе скажу, я україномовний і часто помиляюсь і «шокаю». Думаю як і російськомовний, який використовуючи російську як рідну помиляється і робить помилки. Тобто, помилятись це нормально, а для комфортного спілкування можна просто практикуватись.
⑥ В найближчому майбутньому російська, як мова міжнародного спілкування і великих економічних взлетів і взаємодій під неймовірно великим питанням. Зараз їхня економіка і культура завмре на 10, а то і більше років. Після завершення правління Лукашенко і перемоги там опозиційних сил, у них почнеться своя історія боротьби з усім російським, радянським і підтримкою білоруської мови. Тому для уркаїномовних не зрозуміло, чому громадянин іншої держави так сильно переживає за культуру ворожої для неї країни і хоче допомогти їй відродитись.
❗❗❗ Для російськомовних українців, закину сюди три класних відеоролики від російськомовних стендаперів, іт-шників, журналістів, та інших фахівців, які перейшли на українську. Прошу виділіть пару хвилин і перегляньте їх (там буквально 5-10хв). Можливо ці відео дадуть вам додаткове розуміння і можливо щось відгукнеться у вас так само як і у героїв даних сюжетів.
1 відос- www.youtube.com/watch?v=e5A_2iEuqq0
2 відос- www.youtube.com/watch?v=L0YxfTxOJvk
3 відос- www.youtube.com/watch?v=iynaczuphXc
Розмовляйте в побуті як вам зручно, однак практикуйтесь, використовуйте українську в переписках на роботі, з друзями по фану або ж наразі в тих містах, де ви знаходитесь, щоб просто не стресувати.
Якщо громадянин україни вміє розмовляти на трьох мова — крутяк, однак якщо громадянин україни (саме громадянин) який дуже хріново знає українську, а ще інколи каже «так ето на украІнском зачем мнє ето?» то скажіть, нахіра нам така «аудиторія», як він буде підтримувати тут цілісність, взаємодіяти з різними людьми в Україні.
І саме головне зробіть так, щоб ваші діти вільно нею володіли — це питання цілісної держави, розуміння хто я і безпеки, щоб ніхто їм не сказав, «так ви же наша часть і ви такіє как ми» і щоб у них не було ні Кримської анексії, ні ДНР і ЛНР, ні 2022.
Все буде Україна. Робимось сильнішими, об’єднуємось і розуміємо один одного. 💙💛
Разом обов’язково переможемо.💙💛
слішкам сложна, пачіму украінци хатят бить украінцамі...не розуміє громадянка з Польщі, яка етнічно не полячка
Маніпуляція. Я теж так вмію. Як думаєте хто більший патріот україномовний львів’янин, який виїхав захищати східні території України чи російськомовний донеччанин, який тікав від ракет з свого дому і зараз знаходиться в прикордонних селах на західному кордоні. Як думаєте, хто?
А так, то ознайомтесь більше детальніше з історією України та подивіться на сусідній приклад (Білорусь), де національною мовою спілкуються ледь 10% і які стали, де-факто, ще одним округом рф, а не окремою державою, оскільки «нікакой разніци нєту, у нас одін язик, у нас одно прошлоє, ми совєтскіє люди іт.д.» І тепер на їхній території можна здійснювати будь які політичні та військові маніпуляції з боку чужої для білорусів держави. Якби ми так не відстоювали свою ідентичність, незалежність та несхожість, ми просто повторили б їх сценарій.
Цікавий факт, що це ніяк СРСР та росії не допомогло в майбутньому :)
Для того, щоб тобі було легше зрозуміти, чому люди так реагують, то використаю теж аналогію. Уяви собі що ти фахівець, який 1946 року сидиш в місті Києві, який штурмували і бомбили німці. Тобі телефонує рекрутер німкеня (уявимо, що тоді були рекрутери і усіх були мобілки) і каже «Гутен морген майн Хєр,...». Ти їй кажеш, а можна українською чи російською, а вона тобі така «найн».
Ну як тобі? Попахує абсурдом і не повагою до людини і до країни, де вона знаходиться.
Ні, ти просто чувачок, який думає що він ултрагіперграмотний і що ніколи в житі не помиляється і у якого підгорає одразу ж коли хтось піднімає дану тему, оскільки дивно чому ти взяв і одразу так жорстко захейтив автора за одне слово.
Якусь муть написав про сири і т.д. У людини сильна державницька позиція, а ти про сири та «барські замашки».
З твоїм песимізмом і підходом, то можливо краще взагалі здатись руZZким, здати міста, прийняти їхню мову, культуру, закони і жити у «вєлікой імперії», оскільки яка ж різниця?
Не погоджуюсь