Люди не ховаються під час тривоги і гинуть навіть в глибоких тилових містах — останній приліт по житловому будинку в Тернополі це демонструє (на мою думку, там тривогу проігнорували). Тобто вірогідність прильоту є і треба розуміти, що: або щоразу йти в укриття (так само як щоразу пристебатись паском безпеки), або морально налаштуватись, що одного разу можна не прокинутись, або прокинутись в лікарні глибоким інвалідом (не знаю, що краще).
З приводу електроенергії — на даний момент я з вами згідний, але тут ньюанс саме «на даний момент». Неможливо передбачити чи не буде завтра масованого удару по підстанціях чи трансформаторах, або чи витримає енергетична інфраструктура, якщо цієї зими будуть сильні морози.
Було б цікаво почути думку автора, що він очікує від повернення в Україну. Я прочитав, що він сподівається знайти роботу за спеціальністю, але цікаво, чому він вирішив, що в Україні це легше зробити
Не знайшов в статті, коли ви виїхали, чи до повноліття, чи після. Зараз вам 19 років, і варто зрозуміти, що:
0. Якщо ви хочете добровільно долучитись до ЗСУ — так варто повертатись. Якщо ні, читаємо далі.
1. Якщо у вас немає відстрочки згідно чинного законодавства, чи якихось страшних хвороб (далі «придатний»), вас можуть мобілізувіати. Спробуєте відмовитись — з великою вірогідністю отримаєте реальні (а не умовні) 3 роки.
2. Якщо ви «придатний» — щойно ви перетнете кордон — інший світ одразу стане для вас недосяжним. Конференція в Берліні — мимо, провести літо на морі — мимо.
3. Якщо ви «придатний» — виїзд з міста/села — ризикуєте натрапити на перевірку документів з подальшим відвідуванням тцк => влк => полігон => посадка. Якщо ви думаєте, що в найгіршому випадку ви попадете в тилову частину, подумайте, де людей достатньо, а де постійно не вистачає.
4. Не дивіться на те, що сьогодні вам 19 років і начебто ще є час до 25, бо до 25 не мобілізовують. Запитайте себе, якщо держава не планує мобілізовувати
5. Навіть якщо у вас є відстрочка, її можуть прибрати і дуже швидко.
Тепер щодо роботи: джуну знайти роботу дуже складно, бо ринок дуже насичений і зараз ринок працедавця — він висуває умови.
Припустимо ви знайшли роботу. Працюєте, працюєте, тут «Тривога» — що ви будете робити? щоразу на невизначений час припиняти роботу, а потім до першої — другої години ночі допрацьовувати. Ні, звісно, працедавець скаже, що ви молодець, але подумайте, чи йому потрібен такий працівник.
Якість життя: звісно тривоги впливають на нервову систему не найкраще, а приліт неподалік тим паче. Якщо ви думаєте що це фейєрверк, то ні, це багатоповерховий монолітний будинок підстрибує наче на батуті і повірте, до ранку ви більше не заснете.
Електроенергія. Ви хочете вчитись і розвиватись в позаробочий час? Зустрічайте черги віялових відключень! Зараз поясню що це таке, на прикладі 2022 року: Для вашого будинку визначають 3 зони по 3 години кожна (вони по колу міняють одна одну):
— Електроенергія є
— Електроенергії нема
— Електроенергія можливо буде (по факту нема)
Ось ваш «найкращий день»: 00:00 — 06:00 без електрики. 06:00 — 09:00 — електрика є. Ви поїхали на роботу. Вдома тим часом 09:00 — 15:00 електрики немає. 15:00 — 18:00 — електрика є. 18:00 — 24:00 — електрики немає. Ви приїхали додому в 18:30 — спробуйте готувати вечерю на електричній плиті, можете включити електричний чайник, чи почитати при світлі книжку (сонце зайшло ще в 15:00).
Цікавить моя думка — я б не повертався, в Європі вам не дадуть вмерти з голоду, чи замерзнути, навіть, якщо в вас 0,00 на рахунку. є офіційна допомога, є центри біженців, Німеччина наче гарно допомагає.
Залежить від ситуації, як у вас з роботою. Якщо це єдиний проект і відмова грозить залишитись без хліба — то треба якось домовлятись, але загальний принцип в таких випадках:
«Poor planning on your part does not constitute an emergency on my part» (Bob Carter)
Додам від себе 5 копійок:
— податки нараховуються по виставленим фактурам (інвойсам), а не по фактичному надходженню на рахунок. Тобто якщо ви виставили фактуру на 10к злотих з датою 30.09, а кошти вам надійшли 01.10, то 10к злотих підпадає під оподаткування за вересень.
— податки нараховуються по різному на різні види діяльності: ви можете зареєструвати собі КВЕДи як для програмування, так і для тестування. і фактура по програмуванню буде оподатковуватись по ставці 12%, а тестування по 8%. Чи це мають бути різні фактури, чи можна в одній, то краще бухгалтера запитати.
Планувати враховуючи цей ризик. Так само завтра працівника може збити авто на переході, чи в нього станеться інфаркт. Це все вірогідності, які менеджер повинен враховувати. Етично ви ніяк не довідаєтесь плани. Більш того, людина може збрехати, що дітей не планує, тому ви ніколи не матимете гарантії.
Наведіть будь ласка, аргументи, що змусили вас дійти до такого висновку