При выборе юрисдикции для стартапа основной вопрос — какие задачи вы ставите перед компанией.
Если стоит задача привлечь инвестиции и вкладывать их в разработку (платить в Украину), то список один.
Если стоит задача уже выходить на какой-то рынок и продавать продукт, то список другой.
И в первом, и во втором случае множество сопутствующих факторов, начиная от юрисдикции ваших инвесторов, заканчивая спецификой вашего продукта.
Поэтому прежде чем что-то выбирать, нужно отчетливо понимать, чего вы ходите достичь зарегистрировав компанию.
Щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти для себе, що на даному етапі ФОП в аутсорс\аутстаф компанії нічим не відрізняється для держави від звичайного ФОП на спрощеній системі. Отже, у такого ФОП виникають додаткові зобов’язання, як ІТ-ФОП у аутсорс компанії (обов’язки якого прописуються в контрактах), так і у звичайного ФОП, який зобов’язаний сплачувати податки і дотримуватися правил, що передбачені законами в нашій країні.
Залучити фізосіб-підприємців до відповідальності і звернути стягнення на майно можуть державні органи, наприклад, якщо суб’єкту буде виставлено вимогу щодо несплати/неповної сплати податкових зобов’язань. Якщо говорити про зобов’язання перед компанією, з якою контрактом пов’язаний ФОП, то тут ситуація трохи інша. Фактично, компанія може притягнути працівника до відповідальності, наприклад, за розголошення конфіденційних даних або за порушення положення про добросовісну конкуренцію, але довести цей факт в суді буде дуже важко.
Якщо говорити про матеріальну відповідальність ФОП перед державою, то Єдиний реєстр судових рішень України містить десятки тисяч подібних справ, ось лише декілька з них:
reyestr.court.gov.ua/Review/97929880
reyestr.court.gov.ua/Review/66530644
reyestr.court.gov.ua/Review/76296450
Коли мова йде про відповідальність, до якої роботодавці намагаються притягнути ФОП за недотримання положень НДА або інших документів, то позиція суду досить суперечлива, одні скасовують рішення перших інстанцій, посилаючись на недостатню доказову базу:
reyestr.court.gov.ua/Review/32201377
reyestr.court.gov.ua/Review/65229648
інші ж — підтримують позовні вимоги і виносять рішення на користь скаржників:
reyestr.court.gov.ua/Review/1448788
І хоча імовірність другого варіанта набагато менша, ніхто не гарантує, що позиція судів не зміниться в гірший бік.
1320 грн и 19 800 грн — ЕСВ, которое платится руководителем (внизу таблицы есть сноска с разъяснением)
Вы правы, оформить D-U-N-S можно и при регистрации аккаунта разработчика Apple.
В этом случае, они передают данные в Duns & Bradstreet, которые уже будут заниматься регистрацией. Через время приходит письмо с просьбой заполнить ту же анкету, которую бы пользователь заполнял на сайте сразу. Такая регистрация может занимать больше времени, так как Apple выступает в роли посредника. Вариант с сайтом чаще получается быстрее по срокам.