Programmer
  • Як ефективно опанувати C++

    Так Сатттер і Страуструп ніби займаються на пару. Саттер щоправда пішов з Microsoft і тепер швидше на боці Google, що доведеться ламати ABI під сучасні реалії. Варіантів нема — там жорсткий тиск як від індустрії так і Пентагону в першу чергу.

  • Як ефективно опанувати C++

    Це 17 років тому воно було криво, справді. Зараз і вже років із 5 там повноцінні новітні версії GCC та С lang, та перейшли на Universal CRT такий самий як у MS VC++. Дебілдер давно там же де і Digital Mars — на межі статистичної помилки. Якщо брати реально номер 4 то це компілятори від Intel та Portland Group/AMD. Також активно займається NVidia, та для ARM та своїх GPU.
    Так вже сучасні збірки Python або Git наприклад, зроблені на MinGW64.
    Щодо QT то, на смак та колір як то кажуть .. Можуть бути як легкі FLTK або Slint так і середній wxWidgets, адаптований GTK+/GTKMM так і не переносимий WinUI 3, так і класичні MFC та ATL і т.д.
    Позаяк статистика використання Mac в США показує суттєву долю ринку, то вже доволі давно більше використовують кросс-платформені фреймверки. Втрачати такий ринок платоспроможного споживача як Mac не хоче ніхто.
    Ще є такі фреймверки як : UMG, Control Nodes, Coherent, Stale UI, Gameface, Uitralight, DearAM Gui тощо, які швидше актуальні в сьогоденні бо десктоп типу Skack або Lens станом на зараз пишуть на Electron.

  • Як ефективно опанувати C++

    С++ Builder не варто. MSYS2 та QT, або wcWidgets, GTKMM, FLTK і т.д. покриє будь які вимоги для десктопних аьо гибридних (аля iTunes) застосунків. Хоча сучасний тренд — Electron, їх пишуть не на С++ — а на TypeScript.

  • Як ефективно опанувати C++

    Для цього не потрібно взагалі ствоювати ОС, це можна зробити программою сервісом, аля RocketDoc якщо для вінди. Є щось подібне для KDE чи Gnome ?

  • Як ефективно опанувати C++

    Жарт так собі станом на сьогодні ReactOS написаний uk.wikipedia.org/wiki/ReactOS
    Орієнтовно досягнутий рівень відповідності приблизно Wondows 7.

  • Бронювання як інструмент маніпуляції: чи стикалися ви з тим, що компанія використовує це для утримання працівників і заниження зарплат?

    Правила бронювання і так в білу. Офіційні правила кабміну середня зарплата на підприємстві має перевищувати ₴35 000. Когнетивний дисонанс через величезний на сам перед теріторіальний рівень економічної нерівності в країні uk.wikipedia.org/wiki/Коефіцієнт_Джин
    Тому в Києві і великих містах діють хабарні та рекетирскі схеми із ставками озвученими вже беспрсередньо у Верховній раді. Десь в селі на Потавщіні або Чернівечині $50 000 це величезна сумма, тоді як в Києві це ціна однушки без ремонту десь на Троєщіні.є, а собівартість проживання у місті по мінімуму $550 на місяць. І навіщо ІТ-шнику з Києва йти захищати наприклад Нікопольский Феросплавний чи ЗАЕС, коли в його житті усе по факту платне : медицина , освіта в якій він вчиться або відправляє дітей, культура і т.д. і т.п. ? Це чужі активи, рента від яких йде в кармани батальйону Монакко — а не держ бюджет УРСР.
    В США піл час війни у В’єтнамі це усе видали статистичні служби і чітко сказали, що в капіталістичній державі методи массового рекрутингу на кремнієву фузею — безнадійно застарілі і не ефективні. Замість перемоги у війні ведуть до протестів виборців і зміни влади. Наступна війна — Операція Буря в пустелі.

  • 17% айтівців звільнили за рік: кого скорочували, хто лишається на бенчі і чи справді винен ШІ

    Як завжди якісна аналітика дякую.
    2.Дякуйте Дональду Трампу із своїми топорними діями, по трохи і прораховано ні, згорів сарай гори і хата. 6 разів банкрут причому із казіно тут вже на рівні світової економіки.

  • Чому деякі CV програють ще до співбесід та як ми будували ATS-платформу

    Через редактуру людьми воно би не пройшло і довелось би переписувати під широку аудіторію як колись казав один мій колега коли ми робили технічну документацію до родукту : «Писати треба як в журнал Мурзілка». Це набагато важче ніж здається. Це ж з форумів якось переїхало, хоча стаття 100% і злободневній по актуальній для народу темі.

    Підтримав: Valentin Nechayev
  • Як ефективно опанувати C++

    Зараз ера вайбкодингу, тобто багато чого дійсно можна генернути не знаючи тонкостей. Скажімо писати па Python без «акценту» і т.п. Досі певним мистецивом залишається дебаг.

  • Як ефективно опанувати C++

    Хм, ще 20 років тому тім лід мені рекомендував Скотта Маєрса Effective C++ 55 порад із С++, книга актуальна по сьогодні.
    А так С++ це дуже широке з точки зору бізнесу поняття. Є скажімо JNI або Node розширення, а є GameDev і наприклад Unreal та Godoot, так само є High Performance різниця на рвані різних профессій.

  • В IT ти сеньйор. На дзвінку англійською — вже «недосеньйор»

    По собі інших не судять.

  • Як це — бути оператором НРК. Гайд, як виглядає місія, скільки платять і чому запрошують геймерів

    А що смішного насмправді ? Є боєздатні арміймькі корпуси які задіюють новітні методи ведення війни. І просто поряд анахронізми та аттавізми ще російської імперії. Зокрема корупціні механізми і принудиловка в стилі Колчака та Денікіна із Врангелем. Корупція часів смутного часу і т.д. Про це між іншим є в усіх репортах НАТО.

    Підтримав: Микола Сидоренко
  • Рахунок на пів мільярда доларів за місяць використання Claude або як НЕ треба робити

    Дивлюсь я на чеки і думку гадаю
    Чому я не Anthropic — чому не багатію

    30 мільярдів баксів прибутку, Україні на рік вистачить воювать. І при чому це з явно та сама бажина, коли сіть не може справитись із промптом і виїдає усі токени одним запитом, та просить поповнити рахунок, при цьому ще і не видає результату.

  • В IT ти сеньйор. На дзвінку англійською — вже «недосеньйор»

    Відос виходе саме як треба !
    Що я бачу, один ботанік, одна попригунья стрекоза яку носить по світу , виєбщік і стильна вдуваєма діваха. Усе що вони несли про свої лички і т.д. — насправді похер, головне як вони це казали. Усі вони шукачі, а не лиця які приймають рішення як кервник, що просить усіх представитись.
    Зигмунд Фрейд рулить. Власне я завжи казав менті, що співбесіда це чистої води пікап Метод Містері : «Як таскати в ліжко красоток».
    Де треба купа личок і іншого формалізму — це в СV, щоб воно не полетіло в треш одразу.

  • Прицільні повістки, цифрові офіцери та ІТ-волонтерство. Q&A з Міноборони на DOU Day 2026

    Від фінансових можливостей в першу чергу це залежить не переймайтесь. Найбагатшому громадянину України ринату Ахметову в 2022-му було 56 років і формально його могли би призвати на строкову службу. Та ціково би було подивитись на воєнкома який би йому приніс повістку. Підозрюю сам би намастив її собі гуталіном і жрав би в кращіх традиціях дідівшіни.
    А так к честі саме Ахметова і сам він не поїхав і його бізнеси залучили до обронних потреб. Обьєктивна реальність усі не можуть бути на передовій. Війна це вдостабіса дрого і потретує велику кількість усього та усіх номенклатур. Давно прораховано, що на одного воїна має бути 10 працючих. Компенсувати це іноземними донатами теж повністю не можливо.

  • Прицільні повістки, цифрові офіцери та ІТ-волонтерство. Q&A з Міноборони на DOU Day 2026

    Навіщо ? Бронювання значно дієвіший інструмет. А так клієнт просто вимагатиме таку скидку, що це просто буде не вигідним і не приносити необхідної кількості валюти. Об’єктивна реальність — окрім корупції, усі комплектуючи дронів, боєприпаси, паливо і таке інше треба купляти за валюту позаяк власна економіка дуже примітивна і обмежена.
    Так само із переходом усіх на гіг контракти — це вимога МВФ принаймні покищо із ФОП (а так вони взагалі проти інснування нашого ІТ на зовнішні ринки — ми віднімаємо роботу в їх массово скорочених людей). А валюта просто в край необхідна і багато та ще більше. Це рф можє міняти рублі на юані на пряму і має власну нафту і НПЗ усе ще.
    Подивіться як хають Федорова депутати на прикормці у донецьких. Таку умови коли в них вигрібають рабочий класс в штурма на посадку і доводиться підіймати зарплати або вести робочих десь з Бангладеш, абсолютно їм не вигідні. Хоча в штурм на посадку — мають їхати роботи, а дрон значно мобільніший за людину він як комаха.

  • Прицільні повістки, цифрові офіцери та ІТ-волонтерство. Q&A з Міноборони на DOU Day 2026

    Кстати он после одсидки в Магадане, фактически был уже менеджер и менеджмент в сущьности изучал в тюрьме на золотом преиске. По характеру напоминал раннего Джобса, кричал увольнял в суе, все работали с системными овертаймами и т.д.
    Когда он умер, очень быстро аесь этот менеджмерь свернули и вообще перешли к другим программам — космических станций.

  • Прицільні повістки, цифрові офіцери та ІТ-волонтерство. Q&A з Міноборони на DOU Day 2026

    Там насправді головна претензія не у відсутності систем як таких, а через те що через «закриту архітектуру» їм змінити функціональність під свої потреби починає коштувати величезних грошей і відіймати багато часу. Тоді як Delta відкрита. Пентагон хоче отримати від Конгресу «право на ремонт» і можливість змінити постачальника чи внесити зміни своїми силами, не переписуючи сам софт в нуль бо на нього діє права інтелектуальної власності виробника. Тобто умовно хочуть як не заопенсурснути усе, то принацмні щробити так щоб похідний код і документація належали Пентагону а не компанії виробнику.
    Реальні можливості США по усіх напрямках значно вище за Україну, ми навіть не в одній лізі — там конгломерат КНР та федерації. Без супктникових і інформаційних систем США : Starlink, GPS розвід данних від Прізма і т.д. нащі можливості на рівні зулусів. Росіяни же за допомогою Китайців та менеджментом запозиченим в США у демократів запустили систему «Рассвет» в найшвидшмй період відтворили західні технології. Враховуючи такий рівень гнучкості і швидкості можливого супротивника, США мають негайно реформуватись.

  • Золота лихоманка пройшла, але продавці лопат залишилися

    Я вже писав у Сергія статистику. Вже в нас наступили правила Долини і взагалі Америки пішли. Там випускники Лігі Плюща або інших престижних вищів типу Берклі статистично йдуть на роботу в компанії із хорошою зарплатою, а резюме усіх інших одразу летить в смітник. У нас : КПІ, Могилянка, ХІРЕ і т.д. престижні ІТ вищі і факультети так само і так там діти самих ІТ-шників вже станом на зараз. Курси — це інши реалії : 1С або Oddo «jobs.dou.ua/vacancies/?exp=0-1 майстр віндоус ставлю пенсіонерам» і т.д. і т.п. Просто пішов подивитись внутрішній ринок, на диво знайшов аж одну вакансію Java Full Stack на молокозаводі — вимоги 5+ років досвіду роботи. Внутрішній ринок відповідає військовій економіці в країні, йому треба робочі типу мотокурьєрів чи фасувальників, інженери не треба. І запрплати на робочих, насправді не такі вже і маленькі абсолютно на рівні Junior в IT та више. От наприклад зварювальник www.work.ua/jobs/8094450

  • Золота лихоманка пройшла, але продавці лопат залишилися

    Насправді змінилась структура ринку. Вже і 5 років тому усі курси треба було міняти на спеціалістів із кібр безпеки, дата аналістів з матстатистикою і ШІ, маркетинг та девопсів.
    Курси продовжують продавати зроблений колись давно навчальні программи із підготовки Backend/Frontend на які критично впав ринковий попит і намагаються перекрити це рекламою. Хоча продукт вже не відповідає вимогам ринку.
    Це характерно для будь якої системи освіти, зазвичай вона транслює застаріле, бо зміна программ сама по собі це інвестиція і зміна собівартості. Так скажімо університети на початку нульових транслювали програмування на MS DOS до третього курсу — хоча на ринку це вже було абсолютно не затребувано. Це був анахронізм принаймні років 5.
    Можна сходити от сюди jobs.dou.ua/vacancies/?exp=0-1 і побачити що зараз майже нема позицій Frontend/Backend. Випускати і далі на ці спеціальності, це те саме що в нульві лалв менеджерів і економвстів де аипускники або йшли в бізнес батьків, або ставали на базар — бо роботи на усіх не було. А в 90-ті ще бухгалтер це була престижна і дефіцитна профессія із великою зарплатою.

← Сtrl 1... 56789...761 Ctrl →