Оукей, приїхав вже більш як півтора роки тому. Відповім по порядку:
1. Максимум чекав терміну 6 тижнів — і то було дуже нетерміново. Знайти лікаря швидко проблеми не виникало, навіть екстрений стоматолог по страхові знайшовся. (Але все ж зуби краще в Україні робити, якщо планово).
2. Знайшов спочатку тимчасове з меблями, потім тривале без меблів. Районами перебирав — я те ще цяця, як виявилося.
3. Не найлегша, але й далеко не найважча мова для вивчення. Я би радо вивчав натомість французьку чи італійську, але навряд чи шведську, чи, там, естонську.
4. Знайшов тут роботу за своїм фахом, але шукав майже рік, тож частково погоджуся — шукати роботу важко. Особливо важко з тим, що тут всі компанії дуже дружні — всі зі всіма бачаться поза роботою і всіляко підтримують людські відносини. Багато куди не беруть без знання розмовної німецької, навіть якщо робоча мова компанії — англійська.
5. Розібрався швидко. Для нетипового сміття є Містплатц Фаворітен, де можна безкоштовно утилізувати будь-що.
6. Відносно чого дорого? Відень — чи не найдешевший мільйонник серед Європи першого світу. Порівнювати ж Австрію з країнами «соцтабору», як мінімум, дивно.
7. По манікюрах-стрижках — так, тільки до наших майстрів. Якісно, дешево і патріотично. По ресторанах — просто не ходіть в місцеві, а тим паче «історичні». Сімейні ресторанчики мігрантів з Балкан, а також близького, середнього і далекого сходу — ось де чистота, смакота і сервіс.
Звісно що тут є мінуси, але ви вже їх якось тойво демонізуєте.
Я собі користуюся PyCharm, бо додає до продуктивності точно більше, ніж коштує.
Але працювати там ні за які гроші не став би.
Взагалі нещодавно не продовжив спілкування з однією компанією через наявність офісів у Вірменії і Казахстані, бо скільки ти не вимагай аппер-інтермідіейт, а робоча мова у компанії буде російська.
Що вже казати про 80% кадрів з «м’сковскім аакцент’м»?
Була російська контора, стала чеська (перевірив і виправив).
Ніби релокейтнули всіх і всіляко підтримують Україну (принаймні така озвучена офіційна позиція). Продукти хороші, прям дуже.
Глянути в ЛінкедІн — 80% співробітників росіяни.
Типу ок? Чи таки зашквар? Чи працювати там зашквар, а користуватися їх продуктами норм?
Ну таке, матеріал для роздумів.
Окей, як щодо JetBrains?
Проукраїнська позиція щодо війни чітко проартикульована на їх сайті, але ж кулєбяка кулєбякою.
І одне діло просто не працювати з ними, але також добра половина украйті юзає їх ІДЕшки за доляри.
Оффтоп: а ви вініли не плануєте випускати? Бо я, наприклад, CD навіть не маю куди запхати, а от платвіку вашу для колекції залюбки придбав би. Остаточно закохався в Обійми дощу коли вперше потрапив на концерт (здається, то був клуб Sullivan Room на Прорізній, грудень 2010).
Щодо необхідності нових підручників зауважу, що саме поняття «підручник» морально застаріле, як на мене. Світ (а особливо інформатика) змінюється настільки швидко, що не те що друкувати, а навіть упорядкувати електронний підручний не вийде до втрати ним певнго відсотка актуальності.
Я більше за наявність одного «роадмапу», а до нього великої кількіості матеріалів з дрібних тем, які можна як завгодно компонувати і доволі швидко оновлювати в ногу з часом — туди ж статті, презентації, відео, навчальні апки. Приблизно те, що ми у школі і універі називали «роздруківками» чи максимум «методичками».
Якщо вже хочеться цілісності — інтерактивний підручник у форматі вебсайту, який можна оновлювати, додавати туди щось, прибирати, переписувати швидко і коли завгодно. Там же лінки на відео, презентації і вбудовані навчальні апки, сендбокси тощо.
Підручники у звичному нам вигляді годяться лише для наук на кшталт палеонтології, де серйозні зміни відбуваються раз у надцять років.
(Дуже перепрошую у всіх палеонтологів — не придумав іншого прикладу. Можливо у вас там і несеться, а я просто не в курсі.)
1000$, 2021 рік. Золоті часи були для джунів-вайтішників.
Мені відмовляли через оверкваліфаєд, але чесно пояснили це тим, що бояться, що ця робота буде для мене недостатньо challenging і я швидко втечу звідти у пошуках чогось кращого.
В цілому — вгадали. Я тоді подавався на грейд нижче, бо сидів без роботи і думав, що просто собі продовжуватиму дивитись вакансії, маюяи хоч якісь гроші.
Соромляться, напевне. По більшості опитаних тут катком пройшлись. До речі, там не дуже було зрозуміло, що це не просто для аналізу, а буде дослівно зібрано в публікацію.
Я там єдиний, хто про Австрію писав, можу на запитання повідповідати, якщо кому що цікаво.
Wieden — це назва 4 району міста. Чехи, поляки і українці просто називають його цим словом — ну так історично склалося.
Не знаю, чи прямо страшний, але південна частина району (яка впритул до головного вокзалу і залізниці) заселена переважно мігрантами, тож там «ну так собі». Переважно турецькі магазини і кебабні, мало хороших публічних просторів і трохи менш чисто, ніж у решті міста.
За освітою я історик мистецтв, тож воджу екскурсії по Відню за донати на ЗСУ.
В цілому, люблю це діло настільки, що й безоплатно можу водити, але так поєдную приємне з корисним.
Dangerous Dave in the Haunted Mansion. (DOS!)
Тут можна поцяцькатись онлайн: www.retrogames.cz/play_421-DOS.php
Погугли скільки років британці фіксили свої трігери щодо німецькомовних і закрий фурдак.
Тут поряд пан Жук навів чудовий приклад.
Я особисто нічого не мав, доки п’яту частину України не загарбали люди, 100% яких спілкуються саме російською. Тепер це вже тригер, звиняйте.
Написав нижче, що російська мова сама по собі ще ок, але не в комплекті з РПЦшними мантрами і нормальним ставленням до банку, котрий не просто не вийшов з рашки, а ще й похизувався тамтешніми успіхами навіть буквально минулого тижня.
1. У цій формі (з ’є’ на кінці) ця фраза належить до РПЦ ФСБ рФ. Це як візитка, як свій-чужий.
2. Це не гріх сам по собі, але в даному випадку — обтяжуючі обставини.)
3. Райф — гамадрили, які хизуються збільшенням прибутків у рашастані з початку повномасштабної. Це не про динозаврів претензія. OTP туди ж.
P.S.: Де дістали футболку моно?)
І, курва, це вже четвертий його подібний топік (третій з 24.02.2022).
Це недостатній кейс для СБУ (так, я зрозумів сарказм, якщо що), але мені стає якось сумно, коли топікстартер і йому подібні можуть просто отак розслаблено стартувати такі топіки і не відбиватися в коментарях від хоча б кількох бажаючих напхати йому прутнів за комірець.
Таки не застрахуєшся.
Працював на невелику австрійську сервісну контору. В нашого клієнта (логістична компанія) збанкрутів його клієнт (завод KTM), тож наш клієнт просів по ревеню і позакривав всі некритичні проекти разом з тим, на якому був я. Мені сказали, що виплатять ще дві зп і відпустили шукати нову роботу.