×Закрыть
  • Самостійна реєстрація ФОП он-лайн у 2017 році (реєстрація у будь-якій області)

    Яка адреса є місцезнаходженням ЮО або місцем проживання ФО?
    Відповідь
    Коротка та повна відповіді ідентичні.
    Відповідно до ст. 93 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-ІV із змінами та доповненнями місцезнаходженням юридичної особи є фактичне місце ведення діяльності чи розташування офісу, з якого проводиться щоденне керування діяльністю юридичної особи (переважно знаходиться керівництво) та здійснення управління і обліку.
    Законом України від 15 травня 2003 року № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» (далі — Закон № 755) зазначено, що інформація щодо місцезнаходження юридичної особи вноситься до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань (далі — ЄДР) на підставі відомостей, які надаються юридичними особами державному реєстратору.
    Органи ДФС використовують інформацію щодо місцезнаходження юридичної особи з ЄДР.
    Згідно з ст. 9 Закону № 755 в ЄДР також міститься інформація щодо місцезнаходження (місця проживання або іншої адреси, за якою здійснюється зв’язок з фізичною особою — підприємцем).
    Статтею 3 Закону України від 11 грудня 2003 року № 1382-IV «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» із змінами і доповненнями (далі — Закон № 1382) встановлено, місце проживання — житло, розташоване на території адміністративно-територіальної одиниці, в якому особа проживає, а також спеціалізовані соціальні установи, заклади соціального обслуговування та соціального захисту, військові частини.
    Громадянин України, а також іноземець чи особа без громадянства, які постійно або тимчасово проживають в Україні, зобов’язані протягом тридцяти календарних днів після зняття з реєстрації місця проживання та прибуття до нового місця проживання зареєструвати своє місце проживання. Батьки або інші законні представники зобов’язані зареєструвати місце проживання новонародженої дитини протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження. Реєстрація місця проживання особи здійснюється в день подання особою документів. Реєстрація місця проживання за заявою особи може бути здійснена органом реєстрації з одночасним зняттям з попереднього місця проживання (абзац перший ст. 6 Закону № 1382).
    Реєстрація — внесення інформації до реєстру територіальної громади, документів, до яких вносяться відомості про місце проживання/перебування особи, із зазначенням адреси житла/місця перебування із подальшим внесенням відповідної інформації до Єдиного державного демографічного реєстру в установленому Кабінетом Міністрів України порядку (абзац одинадцятий ст. 3 Закону № 1382).
    Документи, до яких вносяться відомості про місце проживання, — паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України, посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, посвідчення особи, якій надано тимчасовий захист.
    Документ, до якого вносяться відомості про місце перебування, — довідка про звернення за захистом в Україні (абзац дев’ятий ст. 3 Закону № 1382).

    Актуальна консультація ЗІР.

  • Як зареєструвати ФОП в Києві, якщо ви не киянин

  • Самостійна реєстрація ФОП он-лайн у 2017 році (реєстрація у будь-якій області)

    Місце проведення господарської діяльності НЕ змінюється в державного реєстратора. Це вноситься до ваших даних як платника єдиного податку. Можна спробувати подати через Електронний кабінет платника податків (розділ Листування з ДФС). Якщо не відреагують, то проспо надіслати рекомендованим листом з описом на адресу ДФС або занести в канцелярію в паперовій формі.

  • Самостійна реєстрація ФОП он-лайн у 2017 році (реєстрація у будь-якій області)

    uteka.ua/...​vki-na-uchet-nezalezhnika
    ДФС не згідна з вашим коментарем.
    Тільки, якщо офіційно зареєстроване місце проживання.