Один таксист сказав якось чудову думку «пока все идет ровно, в этой стране можно жить». Поки все окей, айтішник, з державою, сусідами по дому, дорозі і роботі, Пашинськими і братками-які-не-люблять-хіпстоту немає конфліктів — в цій країні і правда можна досить чудово жити.
Вот, если забрать монопольные права на вывоз зерна и отменить мораторий на продажу земли, то сразу крестьяне при свободном рынке заживут нормально и будут работать на западные компании и сами смогут организовывать и выгодно продавать собственную продукцию.
Не збираюся спорити з автором коментаря, але можливо хтось прочитає його, і повірить. Попереджу, він немає жодного відношення до реальності. Селянам, не агрохолдингам, а конкретно селянам відсутність ринку землі не заважає. Купити землю в інших вони не зможуть через ціну, ті, хто зможуть, здатний вирішити проблему напівлегальними шляхами уже зараз, решта мають свою. Всі селяни, яких я бачив, проти продажу — з нашими судами і віртуальністю законів вони можуть втратити все, і вони цього бояться — відчуття власної землі в них з народження, дурачки, яким всеодно про що судити, навряд чи про це знають. І люди, які працюють, і приймають правильні рішення, живуть в хороших домах з хорошим ремонтом і хорошими авто навіть в сучасних селах.
Цитата, яку я виділив, взагалі суцільний штамп, акуратно всосаний з вістря інтернету чи тв. Подібну пургу розказували, роздаючи приватизаційні сертифікати в девяностих, диву даєшся, що вони не змінили в ній ні слова — втім, навіщо паритися, хавають же.
Автору коментаря — ви тупий обиватель, який судить про речі, в яких не розуміється.
Пробував майже все, що є в еплсторі і плеймаркеті. Зупинився на маловідомій «деньги ОК», сподобався інтерфейс, максимально подібний на мої очікування від зовнішнього виду та ux. Ще була прикольна програма на андроїд, здається monefy, зелененька, з її допомогою зекономив на айфон і булочку з вишневим варенням (про айфон неправда :()
Дякую за відповідь. До речі, ви вмієте витирати листи з ящику на yandex, а не лише на локальній копії. За стандартним клієнтом і airmail (рік / 2 тижні досвіду співпраці відповідно) доводилося витирати вручну з веб-інтерфейсу. За це окремий респект, а то уже дістали ці маніпуляції :)
Хороший продукт. Найбільша проблема для мене — відсутня індикація завантаження. Зайшов в папку, вона пуста, значить листів немає, пішов далі. Насправді вони завантажуються, за декілька секунд чи хвилин, залежно від швидкості інтернету. Порівняно з стандартним клієнтом osx я втрачаю відчуття контролю, треба спочатку клікнути на всіх папках, почекати, хоча інтерфейс не показує ніякої активності, і ще раз перевірити. Чуваки, це не «проривний шлях роботи з листами». Стандартний клієнт також не все зразу завантажує після відкриття, але він явно показує, що йде процес оновлення інбоксів.
Напевне, кожен бачить в чужих словах щось своє. Я не бачу ні предмет для спору, ні нової ідеї. В першому випадку безглуздо спорити з тим, що назване як «чому Я щось роблю чи не роблю», в іншому автор не заявляє, що він придумав щось нове. Напевне, просто нагадування, що можна інакше.
Я не зовсім розумію ідею «не підключайте базу чи редіс, тому що все стане складнішим». Коли я підключаю базу замість підтримки транзакцій на файловій системі, чи редіс замість самописної системи збереження даних по ключах з можливостями редісу, все навпаки стає простіше. Фреймворки роблять роботу простішою, бази даних, редіси, мемкеші, шардінг, реплікація, все робить роботу простішою в ситуації, коли це дійсно потрібно.
Під статтею з назвою «Чому я не використовую Х» десятки коментарів, як автор пожалкував би, будь в нього проект з реплікаціями, шердінгом, банківськими транзакціями та іншими приємними речами. По осмисленості дії такі коментарі нагадують тих, хто приходять під пости тупих пабліків ВК з цитатами «Джобс любив говорити», і спорять, що імярек сказав цю фразу раніше. Як начебто це оспорює факт, що Джобс промовляв ці слова. Той факт, що в вашому проекті згаданий підхід не спрацював би, жодним чином не вплине, та і не здатний уже вплинути на 2.5 річний досвід роботи сервісу автора без БД. Нам всім доведеться змиритися, що його стартап пройшов первинну фазу виживання без реляційної бази даних, і нести важкий хрест несприйняття далі мовчки і з гідністю.
Вам значно дешевше і в матеріальному плані і в законодавчому обійдеться варіант дрона для зйомки по виклику. Знаєте, такі що відслідковують хазяїна і нарізають красиві круги на відео навколо нього? Поставте на кожний квартал декілька, по виклику він підлітає, фоткає/знімає, і летить «на базу», автоматично ставиться в докер, заряжається і «зливає» матеріал на сервери.
Якщо вам здалося, що ці дрони будуть спеціально викликати і ловити, то за ніч з компанією зняти усі камери в місті, знаючи їх розташування (а програма обовязково до цього дійде, люди не будуть шукати навмання ваші точки) не є складною задачею.
Гадаю, це ще простіше. Я чесно розмитнював, не тому, що совість і бажання добавити комусь пару десятків доларів в декларацію, просто вимоги посередника доставки.
800 + розмитнення + доставка за трирічний. Якщо попадеться в хорошому стані, своїх грошей він вартує.
Дивилися на б/у моделі, наприклад
1. Ноутбук + монітор, або стаціонарний + 2 монітора. Якщо з веб розробкою ще можна змиритися на 13 дюймовому ноутбуці, то XCode — страшний біль, тільки зовнішній монітор, причому 24 дюймів мінімум, бажано 27. Раніше мав ноутбук не епл, який складав, використовуючи в якості системника, проте в макбук про видув знаходиться спереду перед екраном, і в складеному вигляді він гріється занадто сильно — врахуйте цей момент, коли плануватимете конфігурацію. Працювати в дійсно робочому ритмі на ноутбуці можна без проблем, не відчуваючи ніяких мінусів порівняно з десктопом, але виключно за умови додаткового монітору. Не можете купити зразу з ноутбуком монітор — подумайте тричі. Але якщо в вас непостійна робота, і немає рутинного 8 годинного потоку, то з ноутбуком без зовнішнього монітора можна пару місяців нормально пережити, кажу з власного досвіду.
2. Для розробки, для дому, для зустрічей, а ще він приносить каву в ліжку і робить масаж стопи :). Була б можливість взяти хорошу десктопну конфігурацію, напевне робочий процес переніс би повністю туди, крім лінивого читання документації, переписок з клієнтами, і т.п., що можна зробити, перемістивши своє тіло в більш розслаблене положення. На всьому решта крім роботи, ноутбук значно ліпший, чим стаціонарний компютер. Але я не геймер, а на макбуку не поганяєш монстрів — незважаючи на маркетинг, на нових іграшках він замінить вам батарею, і то, боюся, ненадовго.
Не має ніякого логічного природнього пояснення тому факту, що забудовники роками можуть судитися з людьми, які живуть на потрібній їй території. Що вони змушені наймати людей, які по ночах будуть шкодити це майно, щоб змусити його продати, або зробити подальше проживання там недоцінльним. Це абсолюто алогічні неприродні дії, в забудовників є достатньо ресурсів, щоб серед білого дня просто підігнати авто з сильними фізично і озброєними людьми, просто викинути без права забрати речі мешканців, а тих, хто опиратимуться, «винести», зі сміхом запустивши в їх вікна декілька гранат. Вони це можуть зробити, тому що вони сильніші, все решта безглуздя, яке існує тому, що існує держава, яка гарантує мешканцям право власності, право на життя, право на приватність, і так далі і такого типу.
В нього є право на самого себе до моменти, коли сильніший не перевизначить його. Ніякого права на життя він не має, його можна вбити в будь-яких цілях, або просто так, якщо тільки він не сильніший противника. Право власності захищається силою. Не маєш сили — не маєш ні права на самовизначення, ні права власності, ні права на життя. Слова про природність прав на власність і життя мають сенс лише поки живеш під захистом держави. З часом і правда можна почати вірити, що право на володіти чимось навіть по сусідству з сильнішим себе, воно природнє. Для того і потрібна держава, щоб ці ілюзії щасливо жили все життя.
Держава гарантує всі права, крім права сили, повторю ще раз. Вона їх не дає, в розумінні прийти і вручити в руки, вона їх гарантує. Без них це не права, а завойовані силою привілеї. А гарантуються ці завойовані привілеї силою тому, що право сили це єдине справді гарантоване від народження право, з яким ми народжуємося.
Держава потрібна для того, щоб гарантувати права. В природі, в світі, в якому ми народилися, по замовчуванню є лише право сили. Всі решта права, про які прийнято говорити «держава-ярмо їх утискає» гарантує і надає держава, це як право на життя, на здоровя, на базову медицину, на освіту, так і право вибирати і бути обраним, всі вони не існують без держави. Я знаю, що є люди, які кричать щось типу «держава гнобить мій бізнес, надягає на нього кайдани», але переїхати в чудовий, вільний від конкуренції сучасний Донецьк вони не поспішають. Кричать переконливо, а їхати не хочуть. Коли права гарантують в достатній мірі, щоб крім їх дрібного порушення більше нічого не замічати, все ж ліпше, чим жити в «обществе», де немає держави.
Якщо ви розраховуєте на «нехай докажуть», навіщо взагалі обмінюватися? Користуєтесь, приходять, говорите що це не ви, і нехай докажуть.
Гаразд, в фундаментальну науку, якою займаються 0.001% населення, вхід більший. А решта галузей, від продуктів і до автомобілів? Там вхід на рівень, аналогічний тому, щоб айті послуги купили в США, якщо в клієнта є можливість купити місцеві — нічим не більший. Вам айті видається шарою тому, що ви маєте задатки, і ви вклали в своє навчання значно більше, чим більшість відомих мені студентів медиків-вчителів-менеджерів-юристів вклали в своє. І професія для вас цікава не просто як заробіток грошей. І бажання розвиватися є. Крок за кроком — у вас закордонний замовник, і ви все ще вважаєте айті шарою.
Мені не потрібно ніяким чином коригувати свою самооцінку — краще іншим професіям перестати накінець виробляти продукти-одяг-авто-меблі, які можна купити лише з бідності і без можливості вибирати — і почати працювати якісно. Поки що абсолютна більшість української продукції — шлак, навіть як на бідний український ринок. І причина зовсім не в мені, і не в айті.
Ні, не тому. Вивести результат або перспективи фізики на міжнародний рівень для купівлі/інвестицій — це один додатковий крок. Якісні перспективні дослідження куплять, в них вкладуть гроші. Не в відносно нормальні як на Україну — а конкурентні на міжнародному рівні. Зауважу, що я маю на увазі рівень фірм/лабораторій, а не одиників-фрілансерів, тут і правда айті виграє в можливості віддалено працювати в сильній команді.
Якби наші лікарі проводили операції, гідні того, щоб за них заплатили ціну як в Америці — вони б її отримали. З поправкою на більш дешеву робочу силу, при аналогічній (не аби було, а аналогічній) якості, від прийомного покою і до виписки, — і вдвічі дешевше, наприклад. Як думаєте, американець, який знає, що в Україні роблять нічим не гірші операції, чим в Америці, але він зекономить тисяч так тридцять на ній — що він вибере? Поки що він вибирає США, по цілком зрозумілій причині, яку видно одразу, як тільки заходиш в лікарню.
Це виправдання, нічого більше.
Чому програмісти отримують більше решти? Вони зуміли стати конкурентно здатними на міжнародному, платежоспроможному, ринку. Рецепт і причина насправді прості як двері. Чому фізики не отримують так як там? Тому що не конкурентні. Чому виробники одягу, техніки, автомобілів і так далі не отримують аналогічно айтішникам? Тому що їх продукція не потрібна тим, хто за неї може заплатити. Айтішникам не дали ці гроші просто так, за красиві очі, тому що айті така з себе казкова галузь. Вони дають продукт, який купляють, забезпечують якість, яка задовольняє. Ми могли повністю програти наприклад Індії чи США — і отримувати від внутрішніх замовників чесних 3000 грн в місяць. Але ми конкурентно здатні — тому дехто отримує і 3000 доларів по курсу 20. В цьому причина. І рецепт для решти, яка дивиться на айтішників, і їм заздрить. Шукає виправдання власній нездарності в комусь іще.
Відмовки, що фізики — це фізики, що в них локальна область, що лабораторії, що речі з реального світу, що це не глобальна віртуальна мережа, і робота зав’язана на місцезнаходженні — просто відмовки. Якщо наші фізики будуть видавати результат як в лабораторіях США — останні гори звернуть, аби вкластися в інвестиції і мати долю в майбутніх результатах. А поки фізики наші, як і наші авто, як наші ковбаси, наш одяг, наші сервісні послуги, будівництво і так далі нікому не потрібні. Не айтішники цьому вина.
До людей «навіщо щось робити, якщо Ахметов не сидить» приєдналися люди «навіщо щось робити, якщо раніше не робили».