Шось все в статті дуже загально і ускладнено. Чисто субʼєутивно — для того щоб когось втримати потрібно з ним поговорити. Як в компанії є свої цілі (в основному дохід, але є нюанси), так і в розробників є свої (в основному також дохід, але тут нюансів ще більше). Розробник планує залишити компанію, коли його цілі змінилися (фінансові, лайф-ворк баланс, бажання покерувати кимось, жага до цікавіших задач). І єдиний, як на мене, варіант утримання — знайти варіант де цілі компанії і розробника перетинаються і якщо спільні інтереси можуть бути задоволенні — тоді імлементувати їх, в противному випадку ніякі формальні процедури тому не допоможуть. Для цього в компанії має бути гарний посередний між людиною і бізнесом, через яку можна здійнити подібний діалог. Це може бути піпл-партнер, менеджер в команді або взагалі не бути такої людини, якщо то мала компанія і є прямий контакт з сео. Якщо люди будуть говорити і слухати один одного тоді не потрібно буде і писати подібні статті.
Звісно що є, але проблеми починаються коли потрібно звернутись до спеціаліта якогось вузького профілю і з запропонованих клінік набагатато важче обрати. В остатку страховка краще чим нічого, але вона дає те, що мені або не потрібно, або те, чим я не можу скористатись в повній мірі і я все одно витрачаю власні гроші на власнку страховку яка задовільняє мої потреби.
В мому випаду Вінниця. Більше половини нормальних клінік не покривається запропонованою від компанії страховкою
В Києві можливо то має сенс, а от в інших містах перелік клінік в пакетній страховці далекий від ідеалу.
Боюсь вас розчаровувати, але про інвалідів і ветеранів забудуть дуже швидко. Це відбувалося після кожної війни і це факт.
Ви праві, люди бояться зазинути і це є природньо. Але ще більше вони бояться загинути по дуже тупій причині. І коли їх відловлюють і без нормального навчання і підготовки (в тому числі психологічної) і відправляють воювати — цей страх посилюється десятикратно і це також є нормальним. А ще люди бояться невизначеності. Нажаль так складається ситуація, що коли ти йдеш в воєнкомат ти не знаєш чого очікувати. І так, ще люди не люблять коли до них ставляться не як до людей. Це також є нормальним. І про податки було сказано в контексті того, що працівники в воєнкоматах отримують з них свою зарплату і хоча би через це мали б спілкуватися з новоприбувшими нормально, як мінімум без хамства і криків.
А чому ніхто не замислюється чому всі так бояться тих повісток? В принципі по закону виглядає все досить гарно, але проблеми починаються в воєнкоматі де, по-перше, до тебе ставляться не як до громадянина, платника податків і майбутнього захисника країни і демократичних цінностей, а як до бидла: хамство, крики, маніпуляції; ВЛК — чиста формальність. По-друге — то святий рандом: можуть просто уточнити дані і відправити додому чекати дзвінка, а можуть відразу в учебку з подальшою відправкою на бойові позиції, банально без мінімального часу вирішити і передати першочергові справи. Все залежить від настрою товариша майора. Також не потрібно забувати що там всім абсолютно до лампочки твої вміння і можливість приносити користь. Якщо потрібна піхота або танкісти по плану, то товаришу майору глибоко до одного місця твоя
Взагалі робота воєнкоматів нагадує більше роботу р*снявих ДРГ: вмотивованих людей відправляють чекати дзвінка, при тому набирають і відправляють людей з вулиці або порушників громадського порядку. Мотивація, бойовий дух? Товаришу майору на те все пофіг, головне план.
Будь-яка заборона від лукавого. Все буде впиратися (вже впирається?) тільки в суму. Зараз є варіанти виїзду зовсім не легальні (отримати відстрочку в воєнкома за декілька десятків франклінів, зробити липову довідку про стан здоровʼя, просто забашляти на кордорні), сірі схеми (реєстрація благодійного фонду і з реєстрацією волонтерів, які типу їдуть за гуманітаркою) та прямо білі схеми (поступити в університет/аспірантуру і тим самим отримати відстрочку). Хто сильно хоче виїхати — має варіанти. Пропонована схема готується поповнити лави сірих схем: вангую що відкриєсться багато одноденних ІТ компаній які будуть пропонувати відрядження новоспечиним сінійорам.
Після цього Міноборони й Мінекономіки розглядатиме його й видаватиме дозвіл на виїзд за кордон.
Тут взагалі цікавий поінт: скрізь де є ручне управління на дозволи — є мегавелика корупціяна складова.
Локальні чати та додатки заправок допомагають. Ну або інколи щастить і можна проїжджати мимо заправки на якій недавно злився бензовоз і черга невелика. Поки що з таким підходом не стояв довше чим 30 хв. Хоча ідея електромобіля як другого авто не покидає.
На таксі не евакуюєшся, коли р*сня починає місто обстрілювати
Спочатку думав, що не варто. Після того, як провів далеко не одну годину в чергах за пальним — серйозно задумався над електричкою, як другий автомобіль.
Хто донейтив на літачок і продовжували б донейтити з Берліну. А дехто і знаходячись в країні робить рівно нічого і ще обурюється тим, що долар в бариг на 10% дороще чим зарплата прийшла.
Пробував придумати багато причин тому, що чоловіків не випускають. Не зміг. Якщо людина вмотивована — їй не потрібні ніякі мобілізації. Суспільство і так мобілізувалося в перші дні війни. Черги в воєнкоматах, або нещодавній збір на доу на безпілотники це показав. Якщо в людини мотивації немає — тоді який смисл її тут тримати? Вона буде тільки шукати не сильно легальні способи, як то злиняти, спонукаючи тим самим корупцію на кордонах.
Ідіотів при владі. Дуже багато народу підпадає під фразу «Кому війна, а кому мама рідна» і це лякає.
В Вінниці, яка далеко в тилу, роздача на кожному кроці