Це новий випуск DOU Podcast, в якому ми підбиваємо підсумки цього важкого 2022 року та говоримо про те, як усіх нас змінила війна, що сталося з українським і світовим IT, обговорюємо українізацію та ділимося особистими підсумками і прогнозами на 2023 рік. Ну і на закуску — історія про дікпік від Влади.
У новому випуску DOU Podcast говоримо про айтівців, які працюють до 30 годин на тиждень; ситуації, коли нова робота виявляється гіршою за попередню; вигорання і страх звільнення, «зламані» соц. мережі, а також про те, що робити, коли життя проходить повз вас, поки ти сидиш за компʼютером.
В цьому випуску подкасту говоримо з Романом Апостолом, CEO Mate academy, про навчання у сфері IT, з якими проблемами стикається школа і студенти під час війни, скільки насправді коштує для студента «безкоштовне» навчання, розбираємо вплив програми IT Generation від Міністерства цифрової трансформації і як зараз джуну влаштуватися на роботу.
Говоримо про бонуси і плюшки в IT-компаніях, розбираємо питання важливості англійської в IT, ділимось думками, як готуємось до цієї зими, сперечаємось про менторство в IT, а в кінці подкасту відповідаємо на ваші запитання, які ви ставили під час запису цього подкасту у спільноті YouTube.
Через війну цьогорічні випускники шкіл не складали ЗНО. Натомість було запущено національний мультипредметний тест (НМТ). Це комп’ютерне тестування, яке пройшли понад 180 тис. випускників. Ми покликали Тетяну Вакуленко, заступницю директора УЦОЯО, і розпитали її про те, як вдалося запустити НМТ, яка доля ЗНО і що взагалі відбувається зі шкільною освітою.
Цього разу ми занурилися в тему ІТ-школ: чи потрібні вони, що там із самоучками і як школа може гарантувати працевлаштування. І ще трішки обговорили заяву Біла Гейтса, життя в Швейцарії, Q&A Мінцифри. А Юра поділився своїм досвідом замовлення у Макдональдсі.
Цього разу до нас завітав Олег Половинко — директор Департаменту інформаційно-комунікаційних технологій Київської міської ради. Ми поспілкувалися з Олегом про застосунок «Київ Цифровий», про те, як працює Київ з точки зору технологій, про роботу команди під час війни. А ще розіграємо мерч від «Київ Цифрового», усі деталі в коментарях на ютубі.
Цього разу ми зустрілися з глядачами у Києві й разом записали 40-й випуск подкасту. На зустріч прийшло майже 70 людей. На жаль, не всі теми потрапили у випуск. Бо запис звуку ми увімкнули через 30 хвилин. Буває й таке. Тож у випуск з гарним звуком потрапило обговорення даунгрейду в ІТ, плани під час війни та хто ж такий сеньйор.
До нас завітав фаундер DOU і Djinni Макс Іщенко. Ми розпитали його про те, як зараз справи у Джина, чому він, як фаундер, тяжіє до маленьких команд, як ставиться до конкурентів. Було ще багато різних тем, тож краще подивіться випуск.
Нарешті Юра повернувся, а з ним і наші найцікавіші теми (окрім зарплат, звісно). Обговорили, як SQUAD звільнили співробітника за підтримку путіна, поділилися помилками в кар’єрі і визначили, коли ж варто змінювати роботу. А ще посперечалися про роботу-мрії, чи варто читати робочі контракти та продаж джунів за сеньйорів.
Нещодавно Михайло Федоров заявив, що Україна починає будувати армію дронів. Мета — придбати тисячі дронів і покрити ними всю лінію фронту. Ми запросили в гості Максима Музику, директора української компанії UA Dynamics, що розробила ударно-розвідувальний безпілотник Punisher. Саме з Максимом ми спробували розібратися, навіщо нам армія дронів, чи БПЛА — це розхідний матеріал, які проблеми існують з «пташками» і як ІТ може допомогти.
У новому випуску ми без Юри. Чого так, ми розкажемо пізніше. Але місце Юри зайняв Саня Соловйов, CTO в Kasta.ua. І, як сказав сам Юра, випуск — топ! Там і про зарплати, і про кризу, і про легасі, і про непопулярні мови програмування.
Був, значить, у нас найпопулярніший випуск про девопса на 9К. І от з’явився він — девопс на 15К. Ми, звісно, його гарно обговорили. І кому там вже цікаво, що ще було у подкасті. Просто йдіть і слухайте.
Цього разу ми поспілкувалися зі співзасновником однієї з найбільших сервісних IT-компаній України Тарасом Кицмеєм. В інтерв’ю він розповів, навіщо SoftServe активно розширяється на іноземних ринках саме під час війни, чому працівники в резерві грають на руку компанії навіть сьогодні та чому валютний ринок треба відпустити.
Цього разу, нарешті, зібралися офлайн і обговорили любов Юри до Садового, переваги електромобілів, ейджизм та рейтинги Forbes, а ще кризу в техсекторі США. Слухайте, коментуйте і підписуйтеся на канал.
Ми поспілкувалися із засновниками PandaDoc: білорусами Мікітою Мікадо та Сергієм Барисюком. В інтерв’ю вони розповіли, як фінансово підтримали працівників напередодні війни, чи не втомлюються від воєнної новинної повістки американці та як компанія планує розвивати український офіс.
Ми поспілкувалися з Юрієм Антонюком, віцепрезидентом та головою Центрально-Східного регіону EPAM, у минулому — головою EPAM Україна. В інтерв’ю він розповів про те, як компанія евакуювала працівників, про власне ставлення до виїзду айтівців за кордон у часи війни та перспективи розвитку компанії.
Минулого тижня відбувся фандрейзинг для «Повернись живим», де вдалося зібрати 30 млн грн за добу. Тож ми не могли це не обговорити: поділилися закуліссям і розібрали деякі претензії аудиторії, зокрема про комісію та вибір цілі. А ще посперечалися щодо культури скасування всього російського, з’ясували, як працювати з комплексом «я недопрацьовую», і згадали Гільдію ІТ-фахівців.
Ми поспілкувалися з Олександром Косованом, СЕО MacPaw. В інтерв’ю він розповів про те, чому в MacPaw були переконані, що війна неминуча, чи планує компанія глобалізуватися та скільки ще всередині команди діятимуть програми підтримки працівників, зокрема — мораторій на звільнення.
Доволі насичений вийшов випуск. Встигли обговорити токсичність під час війни, визначилися, чому зараз не оминути мовних дискусій, трішки поговорили про проблеми з клієнтами і навіть посперечалися щодо першої автівки. Ще згадали Арестовича. Але деталі вже у подкасті.