Цікаво, що багато хто пише «хочу зробити те і те, щоб нарешті перестати працювати». Оце мета така в людей. Для мене робота взагалі і робота в ІТ зокрема — одна з найцікавіших активностей в житті. Якби я мав в 10, в 100 разів більше грошей — я б все-одно працював. Ну, бо це цікаво. Чому люди ставлять собі за мету «не працювати», а не «працювати там, де цікаво»? Що ви будете робити, коли перестанете працювати? Що мотивуватиме вас розвиватися? Чому і кому ви будете цікаві в стані безробітного гедоніста?
Третя гілка влади, яку ніхто з нас не має права обирати. Он в США, наприклад, деяких суддів обирають. І прокурорів деяких обирають. Можна хоч якось вплинути на них.
в моем опыте практически не было legacy-проектов с подробным описанием, чтобы достаточно было прочитать и понять историю прошлой разработки и ключевой функционал
І в моєму практично не було. Вочевидь, ідея написання внутрішньої технічної документації для передачі проєкту не працює на практиці. Ще там якщо виставляється якесь публічне API чи SDK, то можна сподіватися на якусь доку. Але от так, щоб команда писала технічну документацію з усвідомленою метою спрощення розуміння для іншої команди, якій колись доведеться прийняти код — такого не буває. Нам потрібна якась нова ідея організації знань, бо ця не працює.
Дякую тобі, боже, що я не PM в NIX.
А розкажіть, як розпланований Ваш день при керівництві 15 проєктами?
Та на авс за 5 баксів на місяць хіба щось піднімеш?
Відкриваємо постанову кабміну «Про затвердження Правил реєстрації місця проживання» та інформаційну картку місцевого ЦНАпу по даній послузі. Там можна побачити, що в окремих випадках, у окремих категорій громадян можуть вимагатися купа різних документів. І вони таки десь вимагаються, а десь ні — це перший рівень корупції. Далі йде другий рівень — документи, видані в одній області\місті можуть не визнаватися в іншій області\місті (от у мене такий випадок). Простих рішень нема, можна або давати хабарі, або довго судитися.
Можно сразу поставить условие — или есть опыт или досвидос, ведь на рынке полно десктоп тестеров.
Так більшість і робить
Коли технологія створюється, вона не може бути відразу поганою
Чому? Технологію можуть створювати погані розробники. Технологія може бути застарілою відразу зі старту. Технологію можуть створювати з метою розпилу бюджету. Може бути просто невірно оцінена необхідність створення технології. В ідеальному світі, де всі розумні і всім керує логіка, новостворена технологія не може бути поганою, але ми живемо не в такому світі.
Если есть код ревью, и в нем присутствуют опытные товарищи, то бред натворить сложно.
Це так здається тільки. Беремо якусь задачу, бачимо, що вона має типовий сценарій роботи і... один хитрий варіант, який, можливо, знадобиться і не всім, але треба покрити і його. Починаємо писати код, бачимо, що сценарій ще хитріший, ніж здалося відразу, є підваріанти. Є якісь нюанси, які виникають, може, лише на певних платформах або у певних комбінаціях факторів. І ось так, в якийсь момент можна або плюнути і сказати собі «все, я далі копати не буду», або розгорнути це дерево проблем до кінця. Рев’ювер коду не докопається до всих цих рівнів глибини, якщо тільки йому не дати на це стільки ж часу, як дали тому, хто писав код. Але де ви таке бачили?
Прописка — зло і корупційна годівничка. Я у власній квартирі третій рік не можу «зареєструватися», бо місцевий ЦНАП трактує наші закони, як їм хочеться (і це не так, як хочеться мені). А біля дверей того самого ЦНАПу на стовпі оголошення «реєстрація проживання у місті, за 1 день, телефонуйте...». І я впевнений, що там — зареєструють.
взяли на безоплатне стажування десь 3 місяці
Пфф, на безоплатну роботу тебе і зараз багато де візьмуть.
А й справді. Їх назви якось не викликали у мене асоціації з якимись продуктами, але, якщо вони справді їх роблять — це добре.
Сортування бульбашкою :)
А якщо серйозно, то я тут вже написав абзац прикладів в стилі «технологія Х замінила старішу технологію Y», а потім стер — бо і так ясно, що новіша технологія краща тому, що вона новіша. Тут потрібні приклади технологій, що виникли приблизно одночасно і одна з них була сильно гірша за іншу. Ну, наприклад, MFC гірший за Qt. Chakra гірший за V8.
Окрім того, можна навести приклади однозначно поганих технологій з точки зору ліцензування, ціни, підтримки виробником, тощо.
Треба щось робити з компаніями де частка техспеців менше30-40%. При всій моїй повазі до Аякса та Мегого- це не software development industry.
Ладно ще Аякс та Мегого — вони ніколи і не намагалися прикидатися чисто софтверними конторами. Мені цікавіше, що це за клас компаній типу Evoplay, Genesis та Wix, які позиціонують себе як ІТ, але у яких близько 50% нетехнічного персоналу. Хто ці люди і що вони там роблять?
Викладач в універі похвалив за гарно зроблену лабораторну і сказав, що його друг шукає в свою контору програмістів.
Скільки ж свободи нам пропонується!
Можна добровільно вступити в дія.сіті! Але тебе просто знищать, як ФОПа, якщо не вступиш.
Можна добровільно сплачувати внески в «організацію резидентів»! Але це обов’язково, якщо вже вступив в дію.сіті.
Можна змінювати роботодавця! Але лише на того, хто не конкурує з твоїм поточним.
Можна претендувати на мінімальний рівень оплати праці! Отак, зайти в ІТ контору, грюкнути кулаком по столу і сказати «А ну платіть мені мінімум 6000 гривень на місяць!»
Сльози щастя заливають обличчя!
Я б не сказав, що в першому випадку справді докопалися до кореня проблеми. В тому ж проєкті завтра може виникнути діалог:
-Ой, у нас закінчилася ліцензія на ПО (підписка на сервіс, оплата хостингу)
-А чому так сталося?
-Нагадувалки не було
-Так ми ж впроваджували якісь нагадувалки?
-Та то було для сертифікатів...
Коренем проблем є відсутність системи контролю ресурсів, куди заноситься кожен ресурс, що необхідний для роботи проєкту, з вказанням того, чи є він довічним, чи має «термін придатності». Купили сертифікат — занесли в систему. Купили підписку — занесли. Наближається термін придатності — нагадувалка девопсу та менеджеру. Впродовж визначеного часу не було оновлень статусу ресурсу — автоматична ескалація на вищий рівень менеджменту.
Не бывает плохих или хороших технологий.
Погані — точно бувають.
Прикол в тому, що вона не «лже». Вона справді належить італійцям, робить деякі деталі, що потім їдуть в Італію, збираються там і продаються, як італійські. А ще вона збирає їх тут же сама, і продає в Україні (і, може, ще десь). Такий собі «гібридний продукт». І це не дуже відрізняється від нашого з вами ІТ, де команда з 20 українців і двох американців роблять продукт, на якому врешті-решт буде написано «Made in USA».
А по чому себе міряти? От до людини за день підійшло N колег за порадою, постукало M рекрутерів з пропозиціями, подякувало K кастомерів. Людина розуміє хто вона і де вона. А тепер уявіть, що цю саму людину на 5 років поселили не безлюдному острові, а через 5 років попросили оцінити свої скіли (хай навіть в тому самому, що вона раніше вміла). Що людина зможе сказати?