Senior Java Developer
  • SoftServe

    І так, пропрацював тут 5 років, так що поділюсь фідбеком)

    Щодо якоїсь «бюрократії в великих компаніях», не сказав би що вона тут є. Всі організаційні питання вирішуються через helpdesk і він чудово і оперативно працює. Щодо всього іншого ти все одно йдеш до свого PM і вже з ним вирішуєш, в цьому плані нема різниці в компанії 100 людей чи 1к.
    Набір плюшок ± стандартний по IT: 18 днів відпустки, є лікарняні без довідки, є страховка. Є вихідні, які аналогічні КЗпП, наприклад за донорство крові, або при народженні дитини. Є досить гарні курси англ (хоч компенсуються не повністю). Є підписка на udemy, внутрішні курси; можна легко домовитись щодо оплати тобі сертифікації (але тільки 1 спроби :)

    Є багато проектів всередині компанії, тож при бажанні трохи змінити напрям, або вивчити нову технологію це можна зробити. До повномасштабної війни взагалі було класно в цьому плані, були історії що AQA міг піти на бенч на пару місяців просто щоб повчити java і потім свічнутись в деви. Зараз звичайно все не так райдужно, але оплачуваний бенч все ще є (принаймні у мене був).
    В плані менеджменту і технологій звичайно як і в будь якому аутсорсі більше буде залежати від проекту. Але з мого досвіду і відгуків інших колег, менеджмент зі сторони серву завжди був адекватний і з людяним ставленням. Хоча домовитись про підвищення ЗП не завжди було легко, але про це пізніше.

    Є непогана система оцінювання people excellence. В цілому мені подобається, адже вона сфокусована на твоїх задачах в повсякденній роботі і більше створена для того щоб зробити матрицю твоїх скілів, якщо захочеш перейти на інший проект. Ну і щоб мотивувати сеніор спеціалістів прокачувати софт скіли по типу презентації, або менторинга. Також може бути фактором підвищення, але не сказав би що це ключовий фактор.

    Щодо підвищення: треба розуміти, що бізнес є бізнес, і його задача максимально вигідно купити тебе як спеціаліста, тож ніхто не буде до тебе приходити і закидувати грошима :)
    Вчіться самі «вибивати» собі підвищення, інакше можете отримувати навіть нижче 1 квартиля ДОУ. Шляхи можуть бути різні: домовитись з менеджером, або зміна проекту в рамках серву, або шукати в інших компаній. Все методи робочі, хоча з практики 1й — найважчий і не завжди ефективний. Але так ± в більшості аутсорс компаній.

    Власне, чого ж я пішов, якщо мені все подобалось? Ну, криза не оминула і мене, я потрапив на бенч, просидів там непристойно довгий час (дякую компанії, що так довго намагалася мене втримати), але так і не знайшов проєкт на бажану ЗП. Не можу сказати, що ЗП в серві нижче ринкової. Вона приблизно така, як і в прямих конкурентів. Просто видно, що ринок просів через війну і коли шукав нову роботу, бажаний рівень компенсацій могли запропонувати тільки або продукт, або невеликі компанії

    За підсумком: якщо ви розгладяєте вакансію в компанії і все влаштовує по технологіям так компенсації — можете сміливо сюди йти, в усьому іншому думаю залишитесь задоволені.

  • UKRSIBTECH

    Два нижні відгуки діаметрально протилежні, додам і я свій, можливо комусь буде корисним.

    Співбесіда була, скажімо так специфічною. Головне, що вам треба знати — це те, що співбесіда на senior позицію триває 30-40хв. Як на мене, за такий час можна хіба що джуна проінтерв’ювати і то не факт. Тож співбесіда стає дуже суб’єктивною, адже адекватно дізнатись про досвід і скіли людини за цей час неможливо.
    Можливо Олександра цікавлять тільки відповіді на декілька питань, які він власне і ставить. Можливо він окрім навичок програміста також має навички визначення hard-skills та soft-skills за мімікою обличчя :)

    Загалом, якщо у вас не дуже багато пропозицій, можете сходити на інтерв’ю. Воно займає до часу (а з HR я все обговорив письмово).
    Думаю в умовах сьогоднішнього ринку, де кандидатів більше за вакансії — Укрсиб можливо когось навіть і знайде. Але хто до них йшов до цього з такими інтерв’ю — не уявляю.

  • Intelliarts

    Одне з найкращих інтерв’ю що мені доводилось проходити. Видно що дійсно шукають інженера в компанію, а не просто юніта, аби віддати замовнику і зрубити собі %.
    Були технічні запитання (в т.ч. систем дизайн), задачка (не літкод-стайл, а типу порефактирити кусок коду) і soft-skill запитання.
    Інтерв’ю довге (більше 2г), але що цікаво — я не вийшов з нього втомленим. Думаю це тому що більшість питань були відкритого типу і виглядали як обговорення,а не екзамен-стайл. І навіть soft-skill питання були цікавими, а не «ким ти себе бачиш через N років».
    Нажаль вакансія в клієнта скасувалась як мені сказали. Але мені все одно надали фідбек і окрім іншого порекомендували в ньому кілька книжок. Я навіть одну вже прочитав, хоча зазвичай більше схильний до статей чи udemy, а не книжок.