"Знаєте, коли стало спокійно в місті? Коли всі, хто панікував, виїхали
А я то думав, чому це в Харкові не спокійно. А то все панікери.
Людей котрі під час обстрілів, виїжджають з міста назвати панікерами... це прям сильно.
Но в тому і сенс. В США, ЄС та інших розвинених країнах, та навіть у федерації — терапія є медициною.
Доречи, я дивився профайли польских колег-психологів, і де хто з них пишуть теж «психотерапевти», но як я зрозумів, вони закінчують якусь додаткову ДЕРЖАВНУ освіту з цього приводу.
Особисто мені подобається розділяти психотерапевтів від психотерапії. На мою думку, ніщо в країні не заважає займатися психотерапією, не називаючись психотерапевтом. В Україні є наказ «Про затвердження Порядку застосування методів психологічного і психотерапевтичного впливу», так ось там визначено, що психолог має право застосовувати методи психологічного і психотерапевтичного впливу. Так, там немає слова психотерапія, але там цього слова немає і у психіатрів і у психотерапевтів :) у них також мова про впливи.
zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0577-08#Text
А ще от Вам наказ про доказові методи психотерапії. Там є майже всі основні види психотерапій
zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0129-24#Text
І після того як його викрили справжні спеціалісти — незаконно втік з країни
Він втік з країни? Не знав :) Читав розбір його освіти, але десь він випав з очей :)
Психотерапевт насправді більше досвідчений, має більше практики та знає більше напрямків та практик, шлях від психолога до психотерапевта займе багато років сумлінної праці та навчання.
Хто психотерапевт, а хто ні легко провіряється простим питанням. Підходите до психотерапевта і питаєте: «а якщо я завтра подам до суду на вас, зможете в судді довести що ви психотерапевт?» і тут більшість «психотерапевтів» дасть задню, і розкаже що то в них щось трохи інше.
В країні розвелось дуже багато «психотерапевтів» бо у нас країна неляканих ідіотів. Але, якщо людина дійсно працює то в якусь мить може щось піти не за плану, і наприклад, клієнт накладе на себе руки. І родичи не спустять все на гальмах, а згадають, що ходив їх син до психотерапевта, і щось він там не дуже допоміг. І прийде до цього «психотерапевта» поліція, і буде він розказувати про курси і тикати дипломи надруковані на принтері.
Зі мною такого не було, а от зі знайомою було, і вирішив я тоді, що з мене вистачить скромно називатися «психолог».
напевно тому що використання КПТ без відповідної освіти і ліцензії підпадає під статтю 138 КК України, від двох років условно до 3 років позбавлення волі.
Взагалі, якщо б у нас була правова держава, то любий хто називає себе психотерапевтом і не має медичної освіти підпадає під цю статтю.
А за : психоаналіз, гештальд, транзактний аналіз і т.д. — не визнані ВОЗ і доказовою медициною
Справа в тому, що про те, про ще пише ТС не є взагалі медициною. Даю приклад. Шизофренія це хвороба, і лікує її лікар-психіатр, але до мене, як до психолога, людина з таким діагнозом може звернутися з проблемою самотності, або адаптації в соціумі.
Або панічні атаки. Лікує їх лікар-психіатр. Але з психологом можно зрозуміти причини що провокують ПА, пропрацювати їх (наприклад це соціальний фактор, або це стосується стосунків, або відчуття провини). Іноді розуміння що саме з тобою відбувається допомагає не менше ніж пігулки.
Був недавно на конференції гештальт-терапевтів і там якось (за моїм враженням) зрозумів що близько третини тих хто зараз навчається чи недавно почав практикувати — прийшли з IT. Ще десь20-25% — бухгалтери.
З айті тому що банально є гроші на навчання. Починається з власної терапії. Про бухгалтерів нічого не скажу, не бачив. Коли вивчався я там було
А чому сьогодні так багато народу саме в психотерапію перепрофілюється?
За моїми спостереженнями люди йдуть в психотерапію або як розвиток з психолога, або після вигорання на айтішній посаді.
Чому, якщо вигораєш, то просто не звернутись до психотерапевта, зрозуміти що не так і не підтриматись — чому така категоричність?
А навчання психотерапії в більшості і є психотерапія. Там тебе приймають, щось починаєш про себе розуміти, тебе підтримують, а потім ти такий поважний щось таке пишеш, і тебе слухають, ну як я зараз :) Це дуже терапевтично. Ким ти був раніше? Ну, єйчар. А тепер? Психотерапевт!
І друга дивна річ, знову ж моїми власними спостереженнями — власне практикувати як психотерапевти потім починають одиниці
Бо вести прибуткову практику не так легко. Треба мати постійний приток клієнтів, а конкуренція досить велика. Тому часта картина — це: біля успішного психотерапевта є успішний чоловік. Відкрию таємницю — більшість оточуючих вас психотерапевтів нездатні заробити на покриття власних потреб. Ось таких, що заробляють постійно хоча б 1к в місяць, може бути відсотків 10. Тому таке хобі можуть собі дозволити лише ті, в кого є кому забезпечувати тил.
Чи не простіше, знову ж таки — піти до спеціаліста на початковій стадії і ото все ?
Як я вже писав — навчання психотерапії це є дуже крута психотерапія. Бо ти не тільки щось пізнаєш про себе, та відпрацьовуєш якісь теми, як у звичайній терапії, але ще отримуєш теорію, а ще проходиш групову терапію, бо навчання відбувається в групі по принципах групової терапії. Ну і статус. Від психолога ти виходиш клієнтом психолога, а тут виходиш психотерапевтом!
Колись я прочитав, що одним із критеріїв щасливої людини є її приналежність до якоїсь спільноти. Ось навчання психотерапії дає це відчуття. Приналежність до чогось такого загадкового, мудрого, до великої спільноти таких самих розумних :)
2021 рік, рекрутер пише кандидату після 21.00:
«Как смела ты писать без разрешения? Мне, синьору, в самом расцвете сил?»
2024 рік, рекрутер пише кандидату після 21.00:
«Що? 21:00? Та що там лист, дзвоніть мені сміливо! В будь-який зручний час для вас! Якщо не візьму слухавку — ось номер матері на всяк випадок.»
империей Россия была объявлена после получения контроля над Киевом.
Россия стала империей в 1721 году, после завершения Великой Северной войны.
а контроль над Киевом фактически установился в 1667 году и был окончательно закреплен в 1686 году.
И Мариинский дворец строился, как императорская резиденция.
Мариинский дворец в Киеве был построен в 1752 году по приказу императрицы Елизаветы Петровны как резиденция для членов императорской семьи. Однако он использовался преимущественно для временного пребывания царственных особ во время их визитов в Киев, а не как постоянная императорская резиденция.
И последние гвозди в крышку гроба. Войны рф с Грузией и Молдовой так же были за третий Рим?
Все эти три войны объединяет один фактор, в какой-то момент одна из стран становилась слишком прозападной и начинала дрейф в его сторону. Вот тут то и появлялся «третий Рим» в каждой из этих стран.
граєш 5 хвилин — і тут вилазить 1хбет, потім через 5 хвилин слотокінг, а як тільки дійшов до головного боса — азіно три топора на 15 хвилин!
І не просто подивитися, але ще скласти невеличкий тест по засвоєному з реклами.
Хороший аргумент, если бы российские цари короновались бы в Киеве, но они все короновались в москве начиная с Ивана Грозного. Украина им нужна, только потому, что они ее считали чем то своим. Плюс к этому много личного у путина. Украина показывала ему средний палец начиная с 2004 года.
Ну и по Вашей логике ему не Киев нужен, а Константинополь.
И да и нет. Чисто теоретический рф удобней было бы напасть на РБ, но там дружеский режим и почти союзное государство. На мой взгляд, Украина могла бы пропетлять подмахивая и тем и тем протянув еще лет
Такий самий висновок всі робили до 24.02.22. Я сподіваюсь, що «ядерки» не буде, але людське божевілля, як і дурість, не має меж.
Все простіше набагато. Це дійсно той випадок. Це як людина може вважати землю пласкою. У нас вільна країна (в цьому питанні) і людина може так вважати.
Це безглузде натягування сови. Ні, ви є окремою групою, але зовсім не суспільством, бо зі спільного у вас рівно 1 пункт — небажання захищати свою країну.
Це ваша особиста думка і не більше. Вона ні на що не вливає.
Ніхто не порівнює. Але то все одно була війна, з смертями, з вимушеним переїздом і відторгненням територій. Але і для грузин і для росіян «ок» приймати і їздити одним до одного.
Для чого їм їхати в зруйновану ними ж країну, де їх апріорі ненавидять?
Вони люди без сорому і комплексів — в туж Грузію їдуть :)
«Побіжуть» тільки в разі військових дій. Але рф вилика — є де бігати.
З РБ так само, і ось вони будуть бігти в ЄС та в рф.
Також, в деяких ситуаціях (навіть в більшості ситуацій) вони грають на боці роботодавця, а не робітника.
Ну а як ви хотіли? :)
Визначення позбабавило
Люба об’єднана за якимось ознаками група людей може називатися суспільством.
І поняття ухилянт доволі розмите. Під нього попадає більшість українців. Як на мене, це дуже велика частка щоб можна було з легкістю перестати її враховувати.
Звісно, можна їх ігнорувати, але це може привести до негативних явищ в економіці, демографії і політичних сферах.
А відколи їх лишили цього звання? :)
Можна зробити по іншому. Наприклад, щось пов’язане з обов’язковою службою всіх чоловіків18-60. Най буде 3 місяці. Але бажаючих це робити, особливо в перші місяці після закінчення, не будет, от і будуть сидіти в Україні.
Механізм простий. Всім висилається повістка. Якщо ігноруєш порушується якась справа, котра блокує виїзд за кордон. Чоловіки будут ігнорувати повістки і сидіти як сиділи з тою різницею що не буде бусіфікації, або не в тих розмірах.