Так я займаюсь як архітектор системним дизайном, але суттєва цікавий нюанси роботи архіртектора в тому, що перед тим, як створити/мотифікувати дизайн треба зрозуміти суть проблеми, зібрати у замовників архітектурні драйвери, а вже потім будувати системний дизайн. Напевно найбільшим викликом для мене стала сама ця частина роботи архітектора тому я зробив великий наголос на мягких навичка/ вмінні комунікувати.
Також я вказав, що скіл будування складних систем я качав на різних проектах маючи досвідчених архітекторів як наставників + власні проекти + різнопаланове навчання. Це велика вдача — мати таких наставників, які одразу можуть пояснити чому обирається те чи інакше рішення бо мають багато років досвіду у архітектурі.
Прикол в тому, що б спроєктувати складне рішення з нуля( у мене є такий досвід ) треба дуже багато софтскілів для того, що б витягнути з клієнтів нефункціональні вимоги і потім ще отримати добре від їх технічних людей. Суб’єктивно мені оця вся комунікація і фокус на бізнес замовників виглядає складнішою, ніж спроєктувати саме рішення. Саме тому я звернув на це увагу. Щодо складності проектування рішень і факапів — це треба окрему статтю писати :)
мені пощастило останній рік займатись повноцінними рішеннями, розробка яких відбувається «з нуля» ( так, таке теж буває, у нас велика компанія і проекти дуже різнопланові ) Тож так, що б стати Solution Architect треба викорувати роботу Solution Architect чим я зараз і займаюсь :)
прототипи :) Тобто зовсім трошки, що б зрозуміти, що рішення має право на життя
Дякую за ваш коментар.
Моя суб’єктивна думка щодо 10 років: мені здається, що тут дуже залежить як ці 10 років проходять.
Якщо це 8 годин людина відпрацювала і більше в комп не дивиться, а на вихідних суто відпочиває — це буде одні 10 років.
Якщо людина зранку встає щось вчить, потім працює( при тому не просто кодує, а з якогось часу починає приймати різноманітні виклики аля менеджмент, складні переговори з клієнтами, складні задачі, вирішення складних ситуація як в команді так і з замовниками), потім знову вчить, на вихідних працює( оскільки вищенаведені виклики важко встигнути зробити за 8 годин ) /вчить/робить домашні проєкти — це будуть інші 10 років.
Щодо свого випадку: я багато часу приділив кар’єрі( робота, навчання, власні проекти ) і багато від чого відмовився. Це trade-off який я зробив для себе.
Тому є люди, які все життя працюють сініорами і це абсолютно ок.
І є люди, які стають архітекторами через 8 років і це теж ок. Випадки різні
Щодо викликів: які саме вам цікаві? Технічні чи не технічні?
Щодо доповіді англійською з задоволенням розпишу просто скажіть, що саме вам цікаво :)
хороша ідея, спробую описати у окремій статті. Вибачте, що не вдалось це зробити в цій — фокус був на інші речі