плюсадин. Ці довбограї можуть завтра оголосити, що тепер їх символом є дупа Сталіна і атряди путлєра бігтимуть, щоб наліпити собі цю дупу усюди
я здається ще до ковіда намагався пояснити якісь прописні істини. Чувак на форумі ставить питання не для того, щоб почути відповідь, а щоб розповісти, який він крутий з рівнем С2 англійської і зараз винесе весь ФААНГ, як тільки позадротить півроку літкод і отримає свої 500к в США бо до жодної країни більше немає сенсу їхати і байдуже яка там вартість життя. Яхз чи тролль чи все просто все дуже сумно.
А ще треба зробити якийсь унікальний підпис в меседжах, що відправляються з цього телефона. А то ж раптом хтось не дізнається, що в тебе аж цілий Ultra. А потім зафігачити Super-Duper-Ultrahouse chat, де будуть обговорювати, яке андроїд гівно і як тепер +5 до розміру члена автоматично відбулось
сяомістів
Lol :) Ну як же ж ще «перемогти» андроїд, як не порівняти з сяомі. Ну чо, можеш же з якимось HTC EVO або кіосерой. Головне не забувай всім розповідати кожного дня, що в тебе ж айфон, а то свою секту підведеш.
я починав з цього курсу www.coursera.org/...learn/algorithmic-toolbox — він мені непогано закрив пробіли в підготовці базовій. Далі пішов вже закривати теми на літкоді — якщо тему не розумію — зовсім — читаю теорію, пробую вирішувати ізі. Якщо ізі виходять — медіум, на ізі не засиджуюсь.
Якщо все ще не розумію, як воно працює — www.youtube.com/.../UCmJz2DV1a3yfgrR7GqRtUUA цей канал мені заходив на пояснення.
По задачах — навіть якщо моє рішення показує 100% — йду до секції діскас і читаю найзалайканіші рішення, бо вони можуть бути лаконічнішими або більш зручними до імплементації.
Обовʼязково забував про ІДЄ за виключенням ситуації, коли вже цікаво добити якісь кейси в задачі, але загалом треба відмовлятись і вирішувати прям в едіторі літкоду. Також приймав участь в контестах (тут вже використовував ІДЄ). Контести допомагають привчитися вирішувати задачі в стресовій ситуації і з обмеженим часом. Також гарна річ мок — інтервʼю, але я тоді обійшовся без них.
Щоб переконатись, що я закрив теми, використовував літкод класифікатор, та стару версію цього курсу www.educative.io/...king-the-coding-interview
При виборі яку задачу вирішувати, фільтрував по тегах і далі обирав задачі, в яких кількість лайків перевищує кількість дизлайків, бо інакше це може бути задача, де просто купа едж кейсів і рішення на три екрани — такого на співбесіді не буде.
і це ще велика «поблажка» для ChatGPT
логічно спробувати, ніби ChatGPT пише код під час LeetCode Contest і протестувати його завданнями, які були на одному з контестів у серпні 2020 року:
логічно спробувати його на одному з поточних контестів, де задачки не гугляться. Він примудряється не вивозити задачки, рішення яких вже були доступні на дату індексації. Але для бойлерплейту так прикольно. З однієї сторони. З іншою я вже вангую, що в деяких проектах вирішать, що бляха, воно ж генерує все, то нащо нам застосовувати якісь патерни. ще щось, давайте захерачимо все просто так, як нам згенерує.
проблема в 2 медіумах з фоллоу-апами не в складності per se, а в тому, що тупо часу не вистачить на те, щоб нормально проговорити та написати задачу.
Хард так — я вихопив хард на DP ще на першому інтервʼю і потім ще півтора в процесі наступних. Особисто я не прихильник питати хард через декілька причин, але багато хто питає.
Мені комфортніше на інтервʼю вирішити один хард, ніж 2 медіума.
Гуглити
не часу немає, а просто не можна. Так-то усі ці алгоритми є на умовному стековерфлоу, або від ChatGPT)))
Наприклад, ось leetcode.com/...nterview-preparation-plan
Це булшіт. По-перше по темах оверкіл, по-друге це нереальне навантаження — кожного дня розбирати по
2 медіум задачки за 50 хвилин з фоллоу-апами
Медіуми бувають різні. 2 бойових медіуми з фолоу-апами я хз хто вимагає, можливо Jane Street +. Автоматичне відтворення задачі — це хрінь. І якщо мені кандидат просто одразу фігачить задачу начисто, бо пам’ятає її, цінність такого нуль. І до того ж оцінюється і те, як кодиш, як розмовляєш.
по суті на гугловскій співбесіді такі задачі треба писати по суті на памʼять? Тобто, швидко зрозуміти, який алгоритм там має бути, і з голови його записати у вигляді рішення?
Тобто ціль таких завдань — це перевірка, що кандидат вивчив розповсюджені алгоритми? Не перевірка, що ти здатен придумати алгоритм для незнайомої задачі?
ну я б не назвав це «на памʼять». Треба пам’ятати і розуміти швидше підходи, а не конкретні алгоритми. І тоді алгоритм можна згенерувати самостійно. До того ж задача не буде звучати, як «повернути червоне-чорне дерево». Ні, це буде якась адаптація або зміна відомих алгоритмів. Напевно гарний приклад — відстань Левенштейна. Можна завчити цей алгоритм, а можна зрозуміти ДП підхід і на співбесіді просто заново згенерувати цей алгоритм. Для розуміння того, які бувають підходи, є наприклад файний курс grokking the coding interview, там задачі ділились на 14 підходів. Погодьтеся, 14 підходів простіше запам’ятати, ніж сотні алгоритмів.
Коли я готувався, я навіть мав бекап план — якщо задачу вирішити не можу, то я проходжусь по цих 14 підходах в голові швиденько та по
Ну, як грубий приклад, вирішити задачу брутфорсом
Ні, я маю на увазі приклад конкретної задачі, де оптимальне рішення буде задовге/нечитабельне і реально потрібно буде обирати між оптимальним та readable.
треба розуміти, що ось це
Е3 — інтерн
Е4 — джун
Е5 — мідл
Е6 — сеніор
по-перше не дуже вірно, бо E5 вже сіньйор www.levels.fyi/...k&track=Software Engineer
А по-друге, що середній український сіньор тягне десь на E4, бо в ФААНГах ці так звані «мідли» можуть вже лідати саб-тіми. Власне і E3 теж, але це швидше виключення перед промо.
Плюс вище за Е5 вже пройти важко. Тобто в абсолютних числах можливо звільнили E6+ мало. А от у відносних цей показник може цілком собі зберігатися.
Чому? Ви маєте на увазі, що на інтервʼю не дадуть користуватися IDE? Тести зручніше запускати локально, бо їх може бути треба запускати часто, а у літкоді це до хвилини часу займає.
Так, швидше за все не дадуть. Якщо вам доводиться запускати тести настільки часто, що вам важливо, що літкодівські бігають хвилину, то ви щось не так робите. Ці задачі на співбесіді ніхто не дасть додебажити за допомогою молотка, навіть якщо дадуть ІДЄ, бо якщо вам доводиться так робити, то швидше за все, ви не дуже розумієте своє рішення
Чому? На співбесіді не завжди треба видати оптимальне рішення, більш того, якщо ти швидко написав оптимальне рішення, то сенс і цінність саме цього тестового завдання дорівнює нулю.
Не треба видати оптимальне рішення, якщо це задача рівня всесвітньої олімпіади. Деякі інтерв"юєри ставлять такі задачі, щоб перевірити, як кандидат буде реагувати на задачу, яку не може вирішити. В решті випадків неоптимальне рішення буде мінусом. Якщо мені кандидат напише рішення з пам"яті, я поставлю йому фоллоу-апи, або поговорю про параллелізацію, або дам інше завдання. Мені за сотню співбесід жодного разу не написали ідеально з голови рішення. Але якщо що, я готовий))
Що таке ДП?
Ваш підхід до рішення задач ІМО дуже неструктурований, якщо ви все ще не знаєте, що таке динамічне програмування. Раджу трохи більше пройтись по теорії
Для багатьох задач є менш оптимальне, але значно коротше і виразніше рішення.
Можна приклад? Серед реальних задач, які реально ставлять на інтерв"ю, таких мінімум. Бо зазвичай інтерв«юєр має вже в голові «ідеальне» рішення і воно буде і оптимальне і зрозуміле і лаконічне
більш виразне, але повільне, довге, не дуже виразне, але швидке
секція діскас на літкоді дасть оптимальне і коротке.
BTW
маємо O(N^2), а насправді скоріш за все O((N/2)^2),
треба забути, бо це константа і така фраза індикатор швидше, що кандидат не дуже розуміє нащо осьце O взагалі потрібно
не зовсім розумію на кого розрахована ось ця стаття. Якщо на підготовку до інтервʼю, то половина висновків просто-напросто невірна — не треба юзати IDE, не треба готувати енвайрмент для парсингу, не треба вбивати купу часу на прописування тестів (прошу не плутати з продумуванням тест-кейсів), не треба херачити купу структур даних.
Якщо розібрати цю задачу конкретно, то
Також дисклеймер: я не дивився інші рішення, ні до сабміту свого, ні після. Точно існує щось оптимальніше і простіше, що я пропустив.
це робить статтю абсолютно марною, бо оптимальне рішення тут не розбирається.
Якщо на літкоді вона відноситься до складних, то вона, напевно, і є складна, і якщо алгоритм знайшовся легко і просто
Не обовʼязково. Наприклад ця задача вирішується елементарно через ДП і якщо розуміти ДП, то це ізі-медіум, не більше. Вона в харді просто тому що для багатьох ДП це жах
Також запитайте, якої складності він очікує алгоритм
Е ні, так не прокатує. Кандидат повинен розуміти, чому це оптимальний або не оптимальний варіант. За таке питання можна швидше мінус вихопити.
Варто запитати у інтервʼюера, що для нього важливіше: перформанс чи чистий код
не варто. Це питання має сенс тільки якщо ви приходите до конкретного випадку, де можна впровадити barely-readable рішення, але яке буде краще по O. Тоді треба сказати про ці дві альтернативи, проаналізувати плюси та мінуси і приймати тоді рішення. Але ну серйозно, такого майже ніколи не буває. Код повинен бути і оптимальний, і чистий. Швидше за все після вищезгаданого аналізу та дискусії з інтервʼюєром знайдеться підхід.
Туристична газова плитка та балони на2-3 тижня
А в квартирі не стрьомно що щось с балоном піде не так? Я питаю серйозно, без стьобу, бо ніц в цьому не розумію.
отак береш і береш тільки 8 днів. Що за дивне питання? Не кажучи вже про те, що нормальні компанії додають робочі дні. Навіть у того ж Майкрософта в ЮС 15 днів при фіксованій відпустці.
безлімітна відпустка
це одна з найгірших речей евер. Якщо коротко — це призводить до того, що люди беруть МЕНШЕ, ніж з фіксованою кількістю. Бо ніхто не знає скільки і коли взяти нормально і є побоювання (виправдані насправді), що якщо багато брати відпустку — це негативно відібʼється на карʼєрі. За бажанням можна пошукати на реддіті або блайнді відгуки
нет, я хочу сказать, что диагноз ВСД это равносильно диагнозу «ну чем-то заболел». Повышенное внутричерепное давление это внутричерепная гипертензия, которая случается у одного на 100к человек. И даже внутричерепная гипертензия — это такая полузатычка, когда врачи не уверены в причине. А причиной может быть например даже хроническая болезнь почек.
У нас же ВСД ставят кому попало и с самыми разными симптомами. Я конечно не знаю, чем именно вы болеете и болеете ли, но ВСД — это не диагноз, а отмазка. Еще раз проговорю, я не отрицаю ваших симптомов.
це про СШП, у них немає адекватної системи державного страхування. Ми тут наче Німеччину і інші європейські країни обговорювали
я поясню. ВСД не существует. Вам поставили диагноз-затычку, который означает «Я не знаю, как докопаться до настоящей проблемы или вижу, что проблемы нет, поставлю ВСД, пусть идет с миром»
. Мені важливіше жити в безпечнішій країні з майбутнім для дітей і з нормальною інфраструктурою (не обовʼязково Польща, тут є свої проблеми, може західніше). Тобі важливіше кількість нуликів на рахунку. Але тут є ще такий момент, якщо ти L5, що прийшов з конкуруючим офером і вже працюєш деякий час в компанії з норм перформансом, то 10 на руки буде. Так як тобі вочевидь треба зовсім трохи часу щоб стати L7 за твоїми словами — то там ще більші суми. В тебе вже за рік буде більше ніж в тебе зараз і перспективи будуть ще більші, ну якщо ти звісно кажеш правду)
Я тобі вже казав — 500 задач літкодівських не потрібно.
Я хз що там в тебе в Києві. Ось наприклад 4 кімнати за 1.5 к доларів в тихому зеленому районі з власним озерцем і при тому 15 хвилин до аеропорта (якого не чути) і 15 хвилин до центру
www.otodom.pl/...4-m-garaz-parking-ID4jSRc
Нє, можна звісно і за 2к доларів жити, можна і за 4 на тому ж ощєдлі, то вже як хто хоче
Та не їдь, менше конкуренції буде))