Аккаунт перенесли, сказали щоб більше такі транзакції ніколи не робив. Ще й відео дзвінок запросили після перенесення аккаунту =)
Висновки:
— Переказуйте лише з власного БАНКІВСЬКОГО аккаунту (чи через нову інтеграцію з вайзом).
— Якщо все ж переказали з EMI (electronic money institution), то одразу запитайте підтримку чи ОК їм така транзакція. Бо вони можуть прийняти купу грошей, а спитати чиї вони коли їм заманеться. А краще спитайте підтримку до такої транзакції.
— Якщо ви їм не сподобаєтесь вам дадуть 30 днів щоб закрити позиції і вивісти грощі.
— Для того щоб не сподобатися вам не потрібно навіть порушувати будь-яке законодавство, ви навіть пожете надати усі документи які є, але якщо ви порушили якусь эвристику з AML вас можуть випнути з платформи.
— А якщо дуже не сподобаєтесь, то можуть заблокувати рахунок без пояснення причин, поки не пройде якесь розслідування. Суд, який суд?
Якщо ви повернетесь до України у недалекому майбутньому, то мабуть нічого, але якщо залишитесь, то к вам будуть питання від ІБ, бо перенести аккаунт потрібно коли змінюється податкове резиденство, та й в податковій можуть бути питання, якщо будете декларувати прибуток з дивідендів (чи інший).
Я вважаю що якщо нічого не робити, то можливо рік чи два, чи навіть більше питань не буде, але коли вони возникнуть, то буде дуже складно щось довести. Я не хочу ризикувати грошима які я там маю.
Ще в процессі, зараз треба буде їм подзвонити і зробити «verbal verification». Після цього треба буде чекати декілка тижнів.
Поки що є такі шаги:
— Відкрити аккаунт в новий юрисдикції (потрібен паспорт + пруф що ви дійсно там (кажись я дав справку з банку яку получив онлайн)).
— Создати запит на трансфер запису (у довільній формі).
— Запитають підписати і відсканувати LOA (Letter of Authorization).
— Запитають ID документи, але після питання підтримці виявилось що тих, які я надав на самому початку, достатньо.
— Трансфер запису тригерить compliance department і з вас запитають усі документи про які вони забули запитати на старому запису. (В меня, як я вже писав, спитали пруфи що транзакції з Payoneer не є third-party).
— Треба пройти голосову верифікацію (я тут).
— Чекати...
Як я перенесу — відпишу.
То в них скрипт у підтримці збоїть =) Відповіли, що тих документів, що я надав при відкритті нового облікового запису, достатньо.
Для перенесення рахунку до європейського ІБ треба підписати LOA (Letter of Authorization), де є такий запит «Include a Government-issued identification document containing your signature and new address (e.g., passport, Driver’s License, etc.). This request will be subject to both verbal and signature verification.». Зараз гадаю що це може бути за документ такий, я в Польші по тимчасовому захисту і документа в якому є і мої дані, і підпис, і адреса, і ще від держави, я про такомий навіть не чув.
Запитав у підтримки що це за звір =)
Якщо хтось знає що їм треба — буду вдячний!
Пнув підтримку Payoneer, вони змогли вислати лише шаблонні підтвердження додав що «We don’t have the option to add extra details.». Усі ці підтвердження і послав до ІБ разом із списком транзакцій.
Дивно що ІБ після первої транзакції з Payoneer не попередив, що так не треба робити, як це було з тими хто слав через Wise . І дав мені зробити багато немалих транзакцій.
Уважно прочитав коментарій зі схожою проблемою але з Wise, там теж попередження було з затримкою... Але коли той коментатор став слати через SEPA — попереджень більше не було. А може вони знову вичекають і заблокують.
Тож це треба мати на увазі тим хто слав гроші з Payoneer (і аналогічних сервісів) без питань з боку ІБ. Як ІБ відповість я додам коментар.
Треба перенести рахунок з IB LLC в європейський філіал IB, підтримка питає підтвердження що транзакції минулого року були від мене:
> Wire deposits on source account as mentioned below do not provide any information to ascertain whether they are Third Party or not. Kindly provide the details of this deposit and the proof thereof.
Транзакції надходили в євро через SEPA з мого payoneer рахунку. Хтось вже стикався з цим? Payoneer не те щоб мав детальні підтвердження, є список транзакцій (без електронного підписа), є імейли від payoneer.
Несовсем, когда выставляете счёт европейскому заказчику, пишите в инвойсе «reverse charge» и нули в VAT. Да, он как-бы не нулевой, но его платит заказчик (нужно что бы заказчик был плательщиком VAT) и для заказчика это не проблема — у него это всё взаимовычетается. Так что, в конечном итоге он выходит нулевым.
1. Відкриваючи JDG/B2B, ти не перестаєш автоматично бути податковим резидентом України. Є висока ймовірність, що українська податкова буде боротися з гроші біженців, працюючих віддалено, при цьому так як гроші отримуєш не на ФОП рахунок, мова іде про 18+1.5% податку.
Якщо ти працюєш в Польщі на не Українську компанію, то нашій податковій буде складно щось пред’явити, бо в тебе фірма в іншій країні яка працює на хто зна кого, ніякого зв’язку з Україною тут нема. В конвенціях про уникнення подвійного оподаткування є пункти про представництвах в інших країнах, що вони оподатковуються лише в цих інших країнах.
2. Стаючи податковим резиденотом Польщі, треба буде заплатити податок в Польщі за ту частину року, яку працював як український ФОП і вже заплатив податок ФОП в Україні
Можливо за наступний рік Польща і зможе узнати про доходи в Україні, але не за 2022.
3. На додачу до 12% єдиного податку треба буде платити десь ще ~+5% за ZUS (після піврчіного льготного періоду) та за бухгалтера.
Чим більша оплата тим нижче буде зус в %. Та ще й спочатку там є знижки.
6. Перед подачею на видачу карти треба ще нагенерувати дохід в сумі 12 середніх з\п по воєводству. Для Варшави це 75,000 злотих.
Це може змінитися. Та й ці 12 середніх зп це не за один місяць.
7. Я не розумію, як повертати VAT при доході > 200к злотих на рік. Якщо хтось мав з цим досвід, поділіться будь ласка.
Не знаю що там коли працюєш по б2б в середині Польщі, але якщо надаєш послуги замовнику поза Польщі, то VAT буде 0.
8. Доведеться закрити український рахунок в Interactive Brokers та відкрити європейський і перенести туди активи. Перенос активів — це заявка в support IB. Support IB казали, що зараз завалені такими заявками, і обробка може зайняти декілька місяців. За дивіденди, отримані в Interactive Brokers у звітному році треба буде звітувати у польську податкову.
Таааак, але я не певен коли саме стаєш податковим резидентом Польші, як фіз особа а не фірма. Через 183 дні це точно, але до того... Але так, треба буде переносити.
та якось доводити податковій, по якій ціні ти за весь цей час купляв акції надаючи виписка з різних рахунків та якусь справку про перевод активів.
Щось мені знається що в виписках буде все ок і переноси не будуть на них впливати. Буде виписка з останнього рахунку, де будуть усі транзакції.
---
Є дуже цікаве питання, як податкові будуть обмінюватися інформацією, в Україні ми маємо один податковий номер, переїхали до Польщі і здобули інший номер, як вони ці дані скорелюють? Як я розумію групують по TIN (Taxpayer Identification Number)... але ми маємо два тіна.
1. Стан на момент відкриття польського ФОПу. PESEL, зрозуміло. Замельдуватись. Що ще?
Та якось цей мельдунок ще ні де не знадобився, ні для ФОПу, ні для відкриття банківського рахунку до нього...
2. Відкриття ФОПу. До якого типу biuro піти? Я так розумію що biuro rachunkowe може тільки вести ФОПа. Який є прийнятий прайс на відкриття та обслуговування?
Не знаю що ще biuro rachunkowe може вести, але фопів може, в мене бухгалтерію веде саме biuro rachunkowe.
Тут хз, я б сказав десь 300 злотих в місяць. Фірми у яких ЦА наші — там буде дорожче і меньш кваліфіковані робітники (вони десь на фіксованій оплаті і в них 0 мотивації розглядати нетипові питання). Тому дивись на biuro для поляків. Але у будь якому разі перевіряй на корректність усі документи!
А працювати через інкубатори, я не бачу профіту. Вони були потрібні для легалізації, а зараз з песелем можно вести бізнес як місцевий. Якщо працювати через інкубатор, то замовник буде кривитись, та й ще там прийнятний податок тільки якщо не перейшов не то що б велику сумму (не пом’ятаю яку).
3. Якийсь підводні камені роботи B2B у Польщі? Наприклад, польські контракти B2B зазвичай йдуть без жодних бенефітів. Може ще щось.
Можливо є якись камені з VAT. Сам я співпрацюю з компанією поза Польші, але в Європі, тому можу робити vat reverse charge.
---
Едине що я ще не дивився, це як у майбутньому получити карту побиту (чи що там) через бізнес. Щось я чув про те що потрібно мати 3х дохід від середньго, але в подробиці не вдавався. Якщо хтось вже дізнавався про це — напишіть, дякую!
Дивитись мій коментар нижче: dou.ua/...rums/topic/41159/#2527654 Якщо компанія з якою ви співпрацюєте є платником VAT, то вам не треба платити VAT, в інвойсі треба вказати «reverse charge» і ндс буде вже платитися замовником, а в нього він вийде у кінці в нуль.
Все ж таки, як у вас під 30% виходить? ФОП працюючий по Ryczałt платить 12% + ZUS. Максимальний ZUS — 1200 злотих, берем прибуток в 5000 EUR, це 23430 злотих, після податків — 19301 злотих, що є 82% от прибутку. Ніякими 30% податків тут не пахне.
ПДВ при придбанні вами товарів буде усюди, і ПДВ у польщі явно не найбільший. А ПДВ при наданні вами послуг по розробці ПО вам платити не буде треба.
В це питання я не поглиблювався, так як співпрацюю з компанією яка знаходиться в ЄС.
Якщо надаєш послуги послуги в рамках ЄС, то реєструешься як VAT платник, і вказуешь що тобі потрібен VAT-UE (через невеликий час з’являєшься в vies — ec.europa.eu/...oms/vies/#/vat-validation), потім, якщо замовник теж платник VAT, то в інвойсі вказуешь «reverse charge» (це означає, що VAT платить замовник, для нього це ок, там усе в нуль йому вийде), вказуешь в полі VAT tax rate — o.o.
, та нулі в VAT полях. І ось в тебе 0% VAT.
Якщо замовник не платить VAT, но нахіба вам він =) Тоді треба буде вам VAT заплатити.
Якщо замовник не в ЄС і в країні замовника є VAT, то там мабудь хитріше.
Перші 6? місяцев йде пільговий ZUS ~335 злотих, потім деякий період більше, а потім повний. Не пам’ятаю скільки, можливо біля 1000. Так, це покриває нац медичну систему.
Знаю є Польща з 12%, але там ліміт 120к злотих, що маловато, а далі вищче.
Де ви таке побачили? Відкриваєшь місцевий аналог ФОПа, працюєшь по схемі оподаткування Ryczałt і платишь 12% + ZUS (фіксована соціалка), а якщо занабто хитрий то можешь і всі 8% (але швидше за все не вийде). Ліміт 2 000 000 ЄВРО.
Є ще пункт d. котрий «receiving payments from your clients and other third parties for the purpose of business payments.», можливо це означає що дозволено отримувати кошти від клієнтів, але якщо виступати не як ФОП.
Є знайомий, який регулярно отримує платежі на суми до 10к баксів за раз на персональний акаунт. Проблем поки не було.
А ви не знаєте, його колись просили надати інвойс чи контракт? І чи було там вказано що він ФОП?
тому якщо вони вирішать докопатися — навряд доведеш, що маєш право на отримання цих коштів.
Сподіваюсь вони докопуються до зачислення грошей і зможуть розвернути платіж =)
Обновляемый список известных попыток репликаций: forums.spacebattles.com/...conductor.1106083/page-24
Несколько китайских лабораторий получили левитацию + диамагнитизм на довольно маленьких кусочках материала, но по сверхпроводимости результаты ещё не известны. Несколько других лабораторий не смогли воспроизвести левитацию + диамагнитизм.
По результатам симуляций материала методом DFT — LK-99 гипотетически может быть сверхпроводником, но нужную структуру довольно не просто синтезировать.