Пригадуєте мем про жабу і гадюку? Ось вам гарна наочна демонстрація in real life — вайбер і цифровий колгосп. Ця пара гідна один одного)
Для фінансування війни потрібно запровадити економічне бронювання, в тому числі для ФОП — тоді платоспроможні і бажаючі самі понесуть великі суми прямо на рахунки ЗСУ, а не піднімати податки для всіх.
Населення хоче нормальних умов життя в цій країні, в першу чергу, а не ЄС чи чим там влада годує по телемарафону (ви ще кордони 1991 року згадайте для повного бінго). Податок для ФОП в США — не 5%, але і явно не 40%. 15.3 — цілком адекватний відсоток для такої розвинутої країни як США. А те, що Україна перебуває в стані війни — не аргумент доїти останні гроші з населення, інакше для чого така країна взагалі потрібна? Якщо вельминешановні депутати хочуть більше грошей в бюджет — хай менше беруть собі в кишені. Ну і хай трошки потрусять Ахметку, а не малий бізнес.
Серед розвинених країн є не лише євросовок, але і значно кращий приклад — США. От на їхню модель і варто дивитися. Там податки адекватні.
То вже деталі. Головне, що справді видно значний прогрес в якості відповідей. А то попередні моделі люблять генерувати люту бредятину без жодного розуміння топіка. Потестував на кількох технічних тасках, і вперше можу сказати, що чат можна використовувати як альтернативу гуглу/стековерфлоу для пошуку відповідей на деякі технічні питання. Раніше він добре підходив лише для гуманітарних завдань, як от переформулювати імейл чи написати реферат з купою води, а на технічні відповідав як нуб.
Хотіли лізти в цифровий колгосп? Тепер хавайте.
все що робить уряд це затягування війни із ціллю попилити як умога більше бабла
Владі вигідно, щоб воєнний стан продовжувався — це факт. Бо при ньому виборів немає, мітинги і протести заборонені, можна легко будувати диктатуру, під шумок красти гроші на пінгвінах, яйцях і стадіонах, ну а хто не згідний з тим, що відбувається в країні — значить агент кремля або ухилянт.
Цілком справедливе зауваження в контексті жителів хрущовок, але ситуація часто зовсім не відрізняється навіть в новобудовах. Тобто на новобуд гроші знайшлися, як і на машину в підземному паркінгу, а на забезпечення комфортних умов проживання — грошей нібито немає. Це всього лише говорить про менталітет, а не про фінансовий стан пересічного.
справа не в наявних ресурсах супротивника, а в раціональному і ефективному використанні власних ресурсів
Так, але це ж напряму взаємоповʼязано. Якщо в тебе ресурсів в 5 разів більше, ніж в противника, то можна особливо не паритися над розумною стратегією, закидувати мʼясом, і таки перемогти. Саме так СРСР переміг нацистську Німеччину. Але в нас ситуація прямо протилежна, а совки при командуванні по інерції воюють так само, як їхні діди в часи Другої світової.
Правильно кажете. Але на жаль, наша держава вміє лише в радянську стратегію «вставай, страна агромная», яка абсолютно неробоча у довготривалій війні з противником, у якого чотирикратна перевага в мобілізаційному ресурсі.
Бензин завозять з Європи. Дефіцит — так, може бути. Але повної відсутності палива точно не буде. Щодо грошей — завжди треба мати фінансову подушку. Ну і до речі, є газобензинові генератори, які також працюють на пропан-бутані, тобто можна використовувати два види палива. З ними можна вибирати, яке паливо дешевше чи доступніше для покупки.
Не раніше, ніж коли перепливете Тису. Не сарказм.
Головна крінжа в тому, що суспільство часто не готове робити внесок у спільний комфорт, тому доводиться брати справу у свої руки і забезпечувати власний комфорт доступними способами. Якби мешканці були готові скинутися по
Ну таке. Генератор 2 кВт на багатоквартирний будинок — це більше імітація бурної діяльності і колгосп, ніж щось корисне. Тому що навіть від великого індивідуального павербанка чи маленької зарядної станції буде більше користі і зручності в контексті зарядки телефону, ніж оцей колгосп, коли весь будинок має включати десятки телефонів в один загальний міні-генератор. З індивідуальним генератором на
ОСББ мали бути способом справжньої кооперації, тобто коли група людей разом отримує те, що отримати індивідуально занадто проблематично. На практиці ж часто все закінчується ІБД, коли індивід самостійно може легко забезпечити собі значно кращі умови, бо всім жителям хата скраю, а ОСББ намагається робити вигляд, що воно існує не просто так, прямо як наші шановні чиновники і депутати.
22 кіло кожен день?
Ізі. Але якщо лінь, то можна привʼязати ланцюгом і поставити під накриттям, хай стоїть собі.
Кілька метрів — це у квартиру на першому поверсі?
В двір. Десь 20 м від підвалу.
100кВт не потрібно, бо одночасно ніхто вмикати не буде,
Загалом так. Але персональний генератор може гарантувати цю потужність без жодних черг, а загальний меншої потужності — ні. Звісно, якщо брати з певним запасом, враховуючи середньостатистичну споживану потужність, а не максимальну, то можна і менше 100 кВт. Але 10 кВт? Ну це хіба
Оце круто. Особливо круто мати таких сусідів, які готові викласти кілобакс) В нас часто навіть умовний середній клас не дуже готовий викласти сотню баксів, а що вже говорити про тисячу?
Бо таскати постійно ви зможете тільки ті самі 2 кВт.
В мене 2.8 кВт при вазі 22 кіло. Перенести кілька метрів — взагалі без проблем. Для квартири загалом цілком вистачає, в більшості випадків. І пральну машину тягне без проблем. Не вийде включити її одночасно з мікрохвильовкою, звісно, але це дрібниці.
А тепер питання — хто готовий скинутися на генератор для всього будинку, який би гарантовано забезпечив хоча би аналогічну потужність для кожної квартири? Припустимо, в будинку є 36 квартир. Це тоді треба буде купити генератор на 100 кВт. Невже народ купує? Є успішні випадки закупівлі і встановлення таких генераторів ОСББ?
ОСББ максимум скинеться на генератор 2 кВт на весь будинок, щоб було чим заряджати телефони. Ось такий от анекдот з реального життя. На нормальний багатокіловатний генератор, якого би вистачило на всі квартири в будинку, ніхто скидуватися не буде. Тому тут або робиш самостійне рішення для себе, або сидиш ні з чим. І другий варіант — найгірший. Може комусь справді повезло з нормальним ОСББ і нормальними сусідами, які готові платити за комфорт, але я про такі випадки поки не чув.
Цілодобовий шум від автопарковки під вікнами нічим не краще. Але чомусь пересічні з цього проблему не роблять, і далі паркують свої корита. Маленький генератор на фоні корит заховається.
Наш слон 💪