Найкращий пуш — це пуш, який можна вимкнути в додатку раз і назавжди (претензія не до Вас, звичайно, а до підходу використання подібних повідомлень для розсилання нав’язливого спаму).
Який ідеальний вік для виходу на пенсію
З народження.
що для цього потрібно зробити?
Народитись у сім’ї багатого та впливового швейцарського бізнесмена.
Ну це ближче до обфускованого коду, ніж до лайнокоду. Навіть змагання такі є: en.wikipedia.org/...Obfuscated_C_Code_Contest
То ж диверсифікація. Навіть найдубовіший портфель (половина в акціях, половина в облігаціях) дасть за той самий період зростання до $2,061.96 (ofdollarsanddata.com/...us-stock-bond-calculator). Повторюю — на білому регульованому ринку із сотнями рокив історії, ще й «врозмазочку», бо інвестуємо в ринок, а не в одну конкретну компанію.
А коли їм потрібно зробити значну покупку, вони продають своє золото.
В Україні конячий спред навіть при спробі продати не ювелірне, а справжнє банківське золото:
privatbank.ua/banking-metals, для злитка 10 грамів курс продажу — 4 080.00 за грам, зворотнього викупу — 3 460.00 за грам. Ще й намудохаєтесь при спробі продати (грався років 15 тому).
Може в Туреччині з цим простіше?
Золоте правило інвестування «чим більше доходи — тем більше ризик» ніхто не відміняв. Хочете спати трохи спокійніше — купіть замість акцій облігації, дохід нижче, але гарантований. Купіть облігаційний ETF, щоб вкласти в облігації багатьох компаній.
Хочете зовсім ні про що не хвилюватися — купіть державні казначейські облігації США, якщо рухнуть вони, то найпопулярнішою валютою в світі будуть тушняк та патрони. Але й прибуток там відповідно — одиниці відсотків (хоча прямо зараз глянув
Ну і диверсифікація портфелю — наше все.
В одному з комментів розписали що «заощадження зросли з $1850 до $3207» за 20 років що є 2.8% річної доларової дохідності
У фантастичних умовах «15% річних протягом 20 років», без врахування податків, зборів ТА ДОЛАРОВОЇ ІНФЛЯЦІЇ. Це сферичний кінь у вакуумі. (Я автор того коменту, якщо що).
Інвестиції в гривню — це і є та сама азартна гра. На коротких проміжках дійсно може пощастити, на довгих — гарантовано втратиш.
Податки не порахував
Податки виключив з розрахунків в обох випадках, щоб не ускладнювати модель.
Якби ти придбав S&P500 у 2000, то вийшов би в нуль тільки в 2014
ОК, візьмемо якійсь evergreen/all-weather portfolio — диверсифікований по інструментам, по країнам, по компаніям тощо. Повністю втратити такий портфель можливо хіба у випадку апокаліпсису.
в якості хеджу — лише нерухомість
Не в Україні.
Давайте проведемо уявний експеримент. Нехай сьогодні — 13 грудня 2004 року, в нас на рукаї є 10 тисяч гривень (~1850$ при тодішньому курсі 5.4 грн за долар). Уявимо, що ми знайшли банк із фантастичними депозитними умовами — 15% річних, без податків, комісій та зборів, з щорічною капіталізацією та незмінною ставкою протягом 20 років.
Вжжжух! На календарі — 13 грудня 2024 року, банк якимось дивом вистояв під час фінансових криз, банкопадів, ковіду тощо. Ідемо у відділення і отримуємо свої 133 096,46 грн (бажаючі можуть перевірити на finance.ua/ua/calc/deposit) Сьогоднішній курс — нехай 41.5 грн за долар, тобто за двадцять років наші заощадження зросли з $1850 до $3207. БЕЗ УРАХУВАННЯ ДОЛАРОВОЇ ІНФЛЯЦІЇ. (також зауважте, що 15% річних на 20 років є абсолютно нереальною ставкою).
Тепер інвестуємо ті самі $1850 у S&P500, на той самий часовий проміжок та на тих самих умоваї, використаємо хоча б ось цей калькулятор: ofdollarsanddata.com/sp500-calculator
Nominal Total Return (with dividends reinvested): 621.21%
Annualized: 10.43%
Investment Grew To: $13,342.35
$3,207 vs $13,342.35.
«Тарасе — ото воно тобі треба було??» ©
«Це ж було вже»... років 20 тому. Ось і з’явилося нове покоління любителів плівкового фото (в черговий раз напишу — «старіємо»). Немає нічого поганого у фотографуванні на плівку, прослуховуванні вініла, теплих лампових підсилювачах тощо. Хіба треба пам’ятати, що шедевр в першу чергу робить людина. Профі і на телефон зробить чудовий кадр, а мені і мамію з хаселем дай — буду тих самих котиків знімати, тільки в середньому форматі.
P.S. І фотографував, і проявляв, і друкував... пам’ятаю «Смена-8М», «Фото-64», «гідрохінон», «Унібром», «Бромпортрет» та інші пенсійно-нафталінові слова :)
В одному дууже відомому банківському додатку (не ПУМБ) певний час тому періодично випадало повідомлення, яке я вважаю найкоротшим і найневдалішим одночасно. Пам’ятаєте — «Вам виставлено форму»? Яку форму? Куди виставлено?? Банківський додаток має бути розрахований на пересічних громадян, а не на опердень-розробників. Дяка Ктулху, швидко виправили.
На робочих місцях радіомонтажників (навіть совіцьких) завжди була витяжка, бачив особисто.
домашня лабораторія
Може я не так зрозумів, що таке «домашня лабораторія»? Бо в мене це місце для паяння з купою заліза і закуток для робіт по металу — відповідно з ще більшою купою заліза.
sl8.online/...0PD4GxXnBe5oCmseRE5qW5FyS
sl8.online/...LN3599KnWjUzSDE2hQx9IsAfK
Як раз у напрямку «до спікера», тобто у того, хто забиває вам баки на співбесіді візією і місією. Місце корпоративному булщіту — на сайтах у відповідному розділі, а на роботу ходять виконувати задачі і заробляти гроші.
Процитую самого себе: «Мій едвайс — якщо чуєте ворди „візія“, „місія“, „драйвери змін“, „провіжн“ тощо — thrовайте бріком чи будь-яким іншим стоуном відповідного сайзу (якщо хеваєте спаннер — це бест кейс, юзайте його) у напрямку спікера»
З того, що ми купуємо і принципово не можемо зробити в Україні, — це сенсор.
А оптика (саме лінзи) — вже наша, українська?
Міжна, якщо вважати релюху механічним вузлом. Бо на реле можна зробити елементи І, АБО, НІ, а отже — тригери (робив у дитинстві), регістри, далі лічільники (теж робив) тощо. Правда розміри, надійність та енергоспоживання цього комп’ютера нікому не сподобаються.
Див. також uk.wikipedia.org/wiki/Z3_(комп’ютер