Найбільше на золотій лихоманці наживаються продавці лопат. В даному випадку — наймані копачі, які заробляють своє, незважаючи на те, через скільки загнеться компанія що їх найняла. В чому проблема?
Я коли вдарюся завжди просто прикладаю подорожник і мені завжди допомагає. Вважаю, що травматологи — це все розвод на гроші і ніяких переломів насправді не існує.
Так, реально, мій колега прийшов в 44, після тридцяти купа народу приходить. Єдине, що вимоги для таких кандидатів трошки вищі, ніж до випускників, яким достатньо вміти обертати дерева.
До всього написаного вище додам, що найпростіший спосіб отримати запрошення на інтерв‘ю — це брати участь у контестах, організованих цими компаніями. Хакеркап, хешкод, кодеджем, етс. Ну, крім Амазону. Ті ковровими бомбардуваннями спамлять, я думаю до них запрошення у вас вже є :)
Мені пощастило що в попередній компанії в мене була можливість «помацати» весь стек, від найглибшого беку до самого фронту. Це дуже допомогло на систем дизайні. Ну а кодінг — про це мільйон ресурсів є, кожен вибирає, що йому подобається :)
Я колись зібрав доку, не скажу, що я там все справді використовував, але виглядає там все солідно. Ось: docs.google.com/...5bc1aJxRYiLohh0QSj74/edit
Привіт, Олег. snag.gy/yvc9Yk.jpg
Ви напевне в селі давно не були. В моєї бабусі, в селі без сільради з населенням в кілька сотень людей, є можливість підключити гігабітний канал. При цьому в деяких будинках на Подолі навіть кабельного нема, тільки ADSL.
Громадянство зазвичай дають через років
Якщо ви прогавили свій шанс і не змогли в 13 років отримати блу-карту, як сіньйор, то вже напевне і пізно.
Частка успішних співбесід залежить від рівня, і для стажера це підозрюю десь один відсоток.
Тому, коли ви подастеся на сто позицій, і всі відмовлять, тоді можна буде почати переживати. А поки що врахуйте всі зауваження і подавайтеся далі. А то поки ви створюєте теми на ДОУ, ваш конкурент качається робить ще п’ять тестових паралельно.
Ох ніфіга собі!
В мене підозра, що через кілька місяців, коли все погане забудеться, а все хороше (привіт накладки!) досі циркулюватиме в пам’яті, ви захочете повернутися. І в принципі, після Х років досвіду це буде набагато простіше, ніж з нуля і до ста.
Тоді ще дізнаєтеся, що є конторки, в яких працювати можна і по вісім годин (а є такі, що і двох достатньо, iYKwIM), що софт скіли часто важливіші, ніж хард, що у наймі існує позитивна дискримінація дівчат і що фрілансити можна не тільки на заповненому дешевими індусами апворку.
От тоді, через кілька місяців, напишете ще одну статтю, а ми і почитаємо. А поки успіхів вам у копірайтерстві. Текст і код, до речі, мають набагато більше спільного, ніж видається спочатку, тому і цей досвід явно зайвим не буде.
Все круто, але я би приймав оплату відразу сиром і зеркалками. Для чого на конвертації втрачати два рази?
Значить вам не проставили правильну спеціальність. Мені теж у свій час не проставили, провтикали параграф, тому я і кажу, що треба за ними слідкувати.
1. Головне отримати блу карту. Прослідкувати, щоб були всі параграфи правильно поставлені, спеціалізація стояла айтішна, і що освіта визнається. Один із маркерів — якщо дружину не примушують здавати німецьку — значить світить блу карта. Без блу карти краще не їхати, все стає набагато важче.
2. Про роботу я б не парився. Поміняти роботу, якщо що, коли вже тут — набагато простіше. Навіть, якщо звільнять в перший день, або щось не так, німці дають три місяці на пошук нової. Враховуючи активність берлінського ринку, проблем не буде взагалі. В найгіршому разі сіли і поїхали додому, подумаєш. Те ж саме про зарплату. Це небагато, але в принципі достатньо для початку і теоретично можна щороку додавати +10к і зрештою вийти на щось прийнятне.
3. Єдине, що потрібна фінансова подушка і трохи нервів для початку. За квартиру доведеться віддати трохи більше, ніж місячну вартість (заклад, плюс дехто вимагає оплату наперед на місяць-два), якщо квартира буде без меблів, доведеться купувати хоча б матрац. Проїзні знову ж таки, їжа кожного дня. Я б орієнтувався тисяч на
Також доведеться перший час поламати мозок над пропискою, пошуком лікарів, пошуком потрібних товарів і всяким таким. Деколи цікаво, деколи хочеться кинути все і поїхати додому прямо сьогодні.
4. Мотивація «для дитини» — погана мотивація. Захоче — сама поїде, у неї своє життя, у вас — своє. Також по грошах буде менше. Не тільки перший час, а взагалі. За грошима сюди не їдуть.
Але спробувати пожити закордоном — сам по собі дуже цікавий і корисний досвід. Раджу.
Для чого потрібна отака таємничість? Боїтеся, що хтось піде замість вас, ту спадщину забере і опублікує? Так в цьому і ваша ціль, ні?
Однієї статті з кількома прикладами того, що пилиться в шухлядах достатньо було би, щоб зацікавити і примусити людей вкладати щось набагато дорожче ніж гроші — власний час.
А так — виглядає, як черговий лохотрон, вибачте.
Ти ту книжку хоч напам’ять вивчи — толку буде мало. Є інший спосіб: берешся за задачу і робиш.
Копіюєш шматки коду зі Стек Оверфлоу, міняєш місцями рядочки, якщо не працює, ловиш ексепшни в обличчя, довго гуглиш, що ці ексепшни значать, доводиш все до пуття і отримуєш найгірший проект у своєму житті, на який можна буде через рік подивитися і вжахнутися.
Повторюєш кілька разів, вивчаєш кілька розумних слів і вперед на співбесіду в якусь канторку, допилювати легасі, яке місцями гірше навіть за твій код. Одне добре, гіршим його не зробиш навіть ти.
Десь через рік чіпляєш на себе личку сіньйора (або мідла, продавати тебе все одно будуть як сіньйора) і йдеш на галеру побільше. Там кілька разів завалюєш продакшн, отримуєш лящів від архітекторів, які на роботі чомусь тільки бухають і дивляться порно, тому код не комітять взагалі і таким чином помилок не роблять ніколи. Твоя задача за два-три роки стати саме таким архітектором. Потім можна і кодити у своє задоволення, і книжки читати, і курси всілякі проходити в робочий час, поки клієнт насипає тобі тисячі в місяць. Саморозвиток, чьо.
А якщо серйозно, то книжки працюють тільки тоді, коли вже натикався на те все, що там описано, в реальній системі. Знав що це, але не знав, як називається. Будь-яке інше використання книжки — марнування часу і ментальних ресурсів.
Офіційне влаштування, зазвичай, іде в комплекті з ідіотськими радянськими штуками в стилі «відпускні платяться окремо від зарплати, відпустку не можна бити більше ніж на два шматочки по два тижні, лікарняний оплачується по іншому тарифу». Переваг, окрім біржі праці потім, практично нема, а ФОП — це доста таки офіційне влаштування, з офіційними податками і всім таким.
Ну а якщо хочеться платити більше — пенсійний фонд регулює тільки мінімальний платіж для ФОПів, а там вже перераховуйте скільки хочете, отримаєте потім вищу пенсію. Ну і прямих цільових платежів на конкретні цілі (армія, садочки, медицина) ніхто не відміняв.
*дедлайну (друга відміна, іншомовне походження)
Автомобілі ніколи по-справжньому не замінять коней. Вони не можуть самі йти знайомою дорогою без постійного втручання людини, потребують ідеально рівних доріг та дорогого палива, яке ще спробуй дістань. Це не баг, це фундаментальне обмеження технології. Ми, коні, в безпеці, повірте мені.