У військкомат іти не потрібно. Треба зібрати медичні документи, які стосуються інвалідності + свідоцтво про шлюб і показати їх прикордонникам.
Чому ж ні, про це є вже не в одних роз’ясненнях Держ. прикордонної служби.
Тут наприклад: dpsu.gov.ua/...onu-gromadyanami-ukraini
«Також перетнути державний кордон на виїзд з України можуть громадяни України, які виїхали до інших держав на постійне місце проживання, що відповідно документально підтверджено»
Основна глобальна зміна — це те, що постановою КМУ від 29.03 право виїзду надали всім, хто не підлягає призову на військову службу під час мобілізації.
Ті, хто не підлягають призову перераховані в статті 23 ЗУ Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію.
У першу чергу потрібно звертати увагу на законодавство, а вже потім — на роз’яснення. Крім роз’яснень є Правила перетинання державного кордону і закони.
Ви самі відповіли на своє питання. «Тимчасовий» це не «постійний».
Я аналізую все законодавство, не тільки постанови.
По перше:
— в цій постанові КМУ zakon.rada.gov.ua/...laws/show/399-2022-п#Text вказано, що «У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану право на перетин державного кордону ... також мають інші військовозобов’язані особи, які не підлягають призову на військову службу під час мобілізації.»
— особи, які не підлягають призову перераховані в ст. 23 ЗУ Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію zakon.rada.gov.ua/laws/show/3543-12#Text. Частина 2 цієї статті до таких осіб відносить і осіб з інвалідністю. Жодних обмежень по групам там немає.
По друге:
У правилах перетинання державного кордону zakon.rada.gov.ua/laws/show/57-95-п#Text зазначено, що: У разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану особи з інвалідністю мають право перетинати
державний кордон за наявності довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією або посвідчення, яке підтверджує відповідний статус, пенсійного посвідчення чи посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги відповідно до законодавства.
Знову ж таки ніяких обмежень по групам немає.
Вони знаходяться при військкоматах. І всі зараз працюють.
Скоріше за все, коли Вам говорили, що зараз мед комісії не проводяться — то мали на увазі що зараз за 5 хв. і без Вашого огляду видадуть висновок військової лікарської комісії. Інколи так зараз роблять, але неправильні висновки ВЛК потрібно оскаржувати.
Виїхати за іноземним паспортом і заїжджати в Україну тоді також по ньому
Правила перетинання кордону вказують щодо супроводження інвалідів І та ІІ групи має здійснюватись за наявності документів, що підтверджують родинні зв’язки та інвалідність. Інвалідність якраз і може підтверджуватися довідкою МСЕК та посвідченням про інвалідність. Тому ці документи потрібно буде надати.
Лист ДПС від 17.03.2022 р.
www.donbasssos.org/dpsu-peretyn-kordonu
Підтверджуючими документами можуть бути: відмітка в паспортному документів «Постійне проживання в «____» /печатка «Оформлено виїзд на постійне проживання».
Ви не праві. Якщо вимагають додаткові документи — виїжджайте через інший пункт пропуску. Зараз на кордоні інколи бувають проблеми з тим, що вимагають документи, надання яких законом не передбачено. Ми у таких випадках радимо не сваритись з прикордонниками і спокійно виїжджати через інший пункт пропуску.