Воно може існувати і без дія сіті якщо шо. Як я вже казав, це незаконно на мою думку, але не має відношення до того, з чого ми почали — що прямі відносини з замовниками — це не панацея для IT.
Загалом слушна думка, згоден з Борисом. Про непереманювання я вже написав, не згоден. Якщо вам не подобається цей пункт у договорі — вимагайте його вилучити. Розумні люди погодяться вилучити чи змінити. З нерозумними — навіщо вам співпрацювати взагалі? Це ніяк не корелює з Дією, чи вашою тезою про те, що прямі контракти це виживання IT сфери. Вам же першому на прямому контракті знадобиться захист, бо ви не юрист.
Ну я за себе відповів, звісно що всі люди різні і ніхто не краще.
Розумієте, це не маячня. Ви розглядаєте це зі свого досвіду, як розробника, для вас існують одні ризики, які ви описали у статті, і я їх розумію.
Для мене ризики зовсім інші, бо у мене як у власника інший досвід, який ви можливо не повністю розумієте, бо ви не власник а розробник, це цілком зрозуміло.
Я вам намагаюсь це донести, що успіх IT ринку загалом це дотримуватися не тільки інтересів розробників, а усіх гравців, перш за все навіть не галер, а замовників. І це також у інтересах розробників до речі.
Є тактичні вигоди і є стратегічні. Держава повинна дбати про стратегічні, навіть якщо вони суперечать якимось тактичним, бо більше за це дбати нема кому. Це як екологія — тактично нікому не має сенсу нею займатися, бо це не приносить ніякого прибутку.
Ні, насправді замовники не впливають на суттєві рішення щодо мого бізнесу — наприклад куди мені інвестувати гроші, чи навпаки виводити їх з бізнесу, шукати інших замовників чи ніші або зосередитись на покращенні обслуговування існуючих, наймати і розвивати більше недосвічених контракторів або інвестувати у менше але досвічених. До того ж, ви може не повірите, але я щиро вважаю, що люди, заради яких моя компанія існує — це якраз розробники, а не замовники.
Ні, держава повинна захистити ринок від нечесних гравців у широкому сенсі. У правовий спосіб. Розумієте, гравцям на ринку важливо мати якісь гарантії від ризику втрати грошей, бо успішне IT це насправді про дуже великі гроші. І переманювання це взагалі якийсь дуже невеликий і окремий ризик з великого переліку ризиків, які інвестори оцінюють коли вкладають гроші, час чи зусилля.
Договір про непереманювання це типова картельна змова і тому це перш за все незаконно, за цим повинен наглядати антимонопольний комітет, він для цього існує.
Так, краще, хоча б тим що вам ніхто не вказує, що вам робити.
А ви чомусь вважаєте, що я не прочитав статтю. Але я прочитав. Повністю. З якимись аргументами не згоден, аргументую у відповідь базуючись на своєму власному досвіді. Вважаю що у нас відбувається цивілізована та інтелектуальна дискусія на користь усього нашого IT загалом. :)
Звісно потрібно вирішувати проблему верховенства права. Але це велика проблема. Як великий IT проект. Щоб не зафакапити великий проект цілком, його починають з невеликого прототипу щоб знизити ризики. Я розглядаю дію сіті як такий собі прототип правової держави. Можливо я ідеаліст, час покаже. Будь яку ідею можна спотворити, якщо захотіти. В принципі поки що якихось незворотних наслідків від Дія сіті для українського IT я не бачу. Хоча сам я не є резидентом до речі, придивляюсь.
«частина компаній дотримується домовленостей, а частина порушує їх.» щоб такого не було, потрібна регуляція
Розумієте яка справа.. Можливо і розвивається, але у цивілізованих странах розвивається успішніше, і Україна могла б розвиватися успішніше. Чомусь більш менш пристойні українські стартапи реєструють бізнес не в Україні, а у странах, де є якісь правила, і держава захищає їх виконання.
Вибачаюсь, виправився. Але іронія також виглядає досить токсично.
Не згоден — може бути ще багато різних причин. Наприклад хтось хоче прогресувати як фахівець, а не як шукач замовників. Хтось не має досвіду і хоче спочатку його здобути від людей, які його вже мають, а не наступаючи на власні граблі. У будь якому разі — що тут поганого?
Ну і якщо ви не матимете тут точки зору власника галерки, то ваша дискусія буде виглядати якось однобоко, ні?
Це помилковий погляд. Якщо маленькі аутсорсери і будуть страждати, то не через великих, а через втручання держави чи стан глобальної економіки. Ви чомусь вважаєте що ми один одному вороги, але насправді ні. У якомусь сенсі ми всі — і великі, і маленькі, і фрілансери, і наймані розробники повинні співпрацювати, щоб покращити репутацію України на світовому IT ринку. І так, цивілізованому ринку потрібні якісь правила гри, якась регуляція.
Друже, посмієштеся, коли самі зможеште стати власником галерки
Русняво? Дійсно? Може поясниш? Я що, щось написав російською?
Я поясню, звісно. Відповідь проста — спочатку ти працюєш на репутацію, а потім вже репутація працює на тебе.
Тобто, коли ти тільки прийшов на ринок, ти можеш або витрачати зусилля та час, щоб заробити свою репутацію, або заплатити за неї, приєднавшись до когось, хто вже має репутацію. Репутація коштує грошей і часу, і це те, що насправді продають посередники.
Якщо ти можеш продати свою репутацію — продавай її напряму. Якщо не можеш — заробляй або покупай у посередників. Усе чесно. Немає ніякої позиції сили — це маячня.
Багато людей потрапило у IT у той час, коли був ринок виконавця, а не ринок замовника, і вони просто не розуміють, навіщо та репутація, коли можна отримати бонуси майже нічого не роблячи. Але так було не завжди, і що важливіше, буде не завжди. Ринок коливається, за весь час роботи я бачив декілька хвиль у обидві сторони, і незабаром можливо комусь доведеться поглянути на стан речей тверезішим поглядом.
Як на мене такий (клікбейтний) заголовок вказує на те, що топікстартер є прихильником простих рішень, типу відібрати все у багатих і роздати бідним. Такий собі Ленін від IT.
Типу, навіщо нам юристи, ми самі домовимося. Чи навіщо нам банки, ми сами будемо один одному гроші позичати. Чи навіщо нам магазини — будемо купувати у фермерів. Такі ідеї зазвичай існують до першої проблеми, яку раніше розв’язував спеціаліст, а тепер доведеться розв’язувати вам.
Посередники існують стільки, скільки існує ринок. Звинувачувати їх що вони хочуть на тобі заробити це якийсь дитячий садок якщо чесно.
Звісно нічого поганого у тому щоб робити на замовника напряму немає. Але те що це прямо якась панацея для IT — це м’яко кажучи, перебільшення.
Хочу щиро подякувати. Бережіть себе
Спробуйте realworld-docs.netlify.app/docs/intro